ЄС починає вакцинацію від Covid-19. А що Україна?

ЄС починає масову кампанію з вакцинації від Covid-19, яку топчиновники називають "зворушливим моментом єднання".

Про це пише Фіртка з посиланням на BBC NEWS Україна.

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила в суботу, 26 грудня, що вакцину компаній Pfizer-BioNTech доставили до усіх, 27 країн-членів ЄС.

Деякі країни почали щеплення ще в суботу, заявляючи, що не хочуть втрачати жодного дня.

З початку пандемії у ЄС від коронавірусу померли 335 тисяч людей, захворіли понад 14 мільйонів. Наразі жорсткий карантин введено майже у всіх країнах ЄС.

Кампанія з вакцинації починається на фоні поширення нового штаму коронавірусу. Його зафіксували вже у кількох країнах ЄС, Канаді та Японії. Це розповсюдження почалося з Великої Британії.

Масова кампанія з вакцинації має початися у найближчі години. У ЄС живе 446 млн людей. ЄС домовився про постачання понад двох мільярдів доз вакцин від кількох фармацевтичних компаній.

Німецько-американська вакцина Pfizer-BioNTech нещодавно отримала схвалення Європейської агенції з лікарських засобів та Європейської комісії.

Міністр охорони здоров'я Німеччини Єнс Шпан назвав початок вакцинації щасливою різдвяною звісткою.

"У цей момент вантажівки з першими вакцинами їдуть по всій Європі, по всій Німеччині. Нові поставки почнуться післязавтра. Ця вакцина - це вирішальний спосіб подолати пандемію. Це можливість повернути наше життя назад".

Перші щеплення вже відбулися в Угорщині, Німеччині та Словаччині.

Влада Італії закликала людей йти на вакцинацію, щоб отримати назад свою свободу і мати можливість знову обійматися.

Тим часом за даними Європолу, шахраї вже почали пропонувати "вакцину від коронавірусу" онлайн. Фальшиві препарати при цьому можуть бути небезпечними для здоров'я. Про це директорка Європолу Катрін де Болль заявила 27 грудня в інтерв'ю виданням німецької медіагрупи Funke.


А що Україна?

Україна лише веде переговори про закупівлю з виробниками потенційних і вже дозволених у ЄС вакцин. Де ми у цих переговорах, на скільки доз вакцин можна розраховувати, невідомо. За вакцинами від Covid-19 у світі величезна черга. Багато країн укладали попередні угоди з виробниками ще задовго до схвалення вакцин.

Крім того, Київ очікує отримати вакцини як допомогу у рамках ініціативи COVAX - глобального альянсу, який допомагає справедливо розподіляти вакцини у світі.

Спочатку Україні обіцяли 8 млн доз, яких має вистачити для вакцинації 4 млн людей. Наразі, за словами головного санітарного лікаря Віктора Ляшка, Україні вже пообіцяли 16 млн доз вакцин. Їх має вистачити для вакцинації 8 млн людей.

Влада неодноразово заявляла, що у першу чергу вакцинуватися мають люди з груп ризику - медики, літні люди з хронічними хворобами, поліція, військові, освітяни. Проте таких людей в Україні близько 21 млн. Тобто, навіть за умови постачання 16 млн доз вакцин від COVAX, цього вистачить менш ніж для половини людей з груп ризику.

Решта українців, не з груп ризику, за прогнозами чиновників, зможуть отримати щеплення не раніше весни 2022 року.

В Україні на коронавірус захворіли понад мільйон людей, померли майже 18 тисяч.

Нещодавно Президент Володимир Зеленський заявив, що міністр охорони здоров'я Максим Степанов має завдання, аби Україна отримала вакцину він коронавірусу "наприкінці січня, в крайньому разі в лютому". Максим Степанов сказав, що перші дози вакцин можуть надійти у першому кварталі 2021 року.

Вакцини від коронавірусу мають зберігатися за наднизьких температур. У МОЗ кажуть, що нині Україна має можливість зберігати близько 1 млн доз вакцин за таких температур.

Як розповідали ВВС News Україна у Центрі громадського здоров'я, в Україні є холодильники, щоб зберігати майже 12 млн доз вакцин при температурі +2°- +8°. У разі, якщо буде потрібне зберігання при -80°- 60°, то в Україні такі холодильники є лише для 67 тисяч доз вакцин.


28.12.2020 1697
Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1799
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

888
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

945
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2036
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3537
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2447 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

772

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

674

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

645

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

661
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10312
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1162
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5240
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

974
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2772
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1158
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

371
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

686
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

590
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

641
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

991 2