Для кого відпочинок у Карпатах?

 

 

Декілька років поспіль з сім’єю відпочиваю наприкінці літа в дитячому таборі «Смерічка» в селі Микуличин. Табір перебуває на балансі Прикарпатського національного університету і протягом літа приймає на відпочинок дітей, а перед початком навчального сезону в ньому оздоровлюються працівники вишу.

Кожного року ми приїжджаємо в «Смерічку» і бачимо дітей, які плачуть за вихователями й емоційно прощаються зі своїми ровесниками. Радість від відпочинку і жаль прощання з табором супроводжують дітей, яких забирають батьки.

«Смерічка» зовсім не є сучасним табором у сенсі зручностей, але це повністю компенсується чуйним ставленням вихователів і керівництва табору. Адже ні інтернет, ні телевізор не спроможні замінити педагога, який стає для дітей незаперечним авторитетом.

Дуже шкода, що в Карпатах практично знищили систему літніх дитячих таборів. Тому особливо захоплюєшся людьми, які зберегли «Смерічку». Завдяки їм ми маємо сьогодні в горах якісний відпочинок не лише для вибраних, а й для всіх.

Свого часу на Прикарпатті було 24 дитячих літніх оздоровчих табори. А залишилося лише 14. Тільки в Яремче функціонувало шість таборів, а в Микуличині – чотири. За 22 роки незалежності табори розпродали, знищили, а жодного нового державного табору в Карпатах не побудували.

Згадуються свіжі враження від відвідин Болгарії. У цій небагатій балканській країні можна помітити законсервовані державні санаторії і бази відпочинку. Проте уряд, який сьогодні не має ресурсів для їх утримання, не спішить розпродувати об’єкти, а чекає покращення фінансової ситуації, щоб відновити і розпочати оздоровлення власних громадян.

Є приватні дитячі літні табори, скажете ви мені. Так, але спробуйте оздоровити свою дитину за 12 тис. грн. і з невідомо якими вихователями. Певно, не всі на це мають кошти і сміливість.

Не будемо вже говорити про дорослих. Далеко не всім по кишені поїхати в «Буковель» і прохарчуватися в його дорогих кав’ярнях і ресторанах. Відзначу, що під час останньої екскурсії на цей курорт ми спромоглися купити собі в одному з «українських етнозакладів» (нічого собі поганого не думайте, бо там висіла на найвиднішому місці балалайка і баян) лише каву, а офіціант після нашого замовлення своїм зовнішнім виглядом додатково підкреслив, що ми «люди другого сорту». А навколо нас усюди оточувала яскрава реклама «Хортиця». Справжня тобі гірськолижна рекреація: пийте горілку – і ви оздоровитеся…

Дуже б хотілося, аби держава звертала більшу увагу на те, щоб у Карпатах могли оздоровлюватися не тільки «нові українці», а й звичайні «пересічні українці». Нам потрібні в горах не так «Лас-Вегаси» для крутих, як місця, де б діти звичайних громадян могли спокійно насолоджуватися лісом, річкою й змістовно проводити дозвілля під наглядом досвідчених вихователів. Тому що саме ці діти – наше майбутнє, чи не так?

 

Опубліковано у виданні – Галицький кореспондент. – Івано-Франківськ, 2013. – 05 вересня. – С.4.


05.09.2013 Сергій Адамович 2051 5
25.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

696
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

1526
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

2284
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1935
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1760 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

4577 8

За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.

1323

На сьогодні в Івано-Франківську проживає від двох до трьох, тисяч осіб, що потребують реабілітації, і їх кількість постійно зростає – приблизно на 200-300 людей щомісяця.

440

У соцмережах широко розповсюджені так звані «захисні молитви» або «сильні молитви». 

408

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

678
22.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1501
18.01.2025

Зима — це час, коли наш організм потребує особливої підтримки, адже холодна погода, короткі дні та обмежений доступ до свіжих фруктів і овочів можуть знижувати наш імунітет.  

1578
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

981
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

6856
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

2196
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12559
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1864
21.01.2025

Національна премія України імені Тараса Шевченка (Шевченківська премія) – державна нагорода України, найвища творча відзнака за вагомий внесок у розвиток культури та мистецтва.

914
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

915
20.01.2025

Дональд Трамп склав присягу та став 47-м президентом США. Церемонія інавгурації відбулась у Вашингтоні.  

680
17.01.2025

Онук останнього імператора Австро-Угорщини та голова будинку Габсбургів закликав до знищення Російської Федерації, назвавши це головною зовнішньополітичною метою Європи.  

1261
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

604