Де влітку відпочити у Карпатах: огляд кращих курортів

Сезон відпусток у самому розпалі, а деякі ще не визначилися, де проведуть літо-2019. Альтернативою пляжному відпочинку є відпустка в горах. В Україні є Карпати, а отже вже завтра можна зібрати необхідні речі і вирушити в лоно природи.

Ми розповімо, куди поїхати в Карпатах у 2019 році, де кращий сервіс за відносно невеликі гроші та, як заощадити на відпустці в Україні, пише Народна Правда.


Буковель

Перший гірський курорт, який згадують туристи, якщо збираються на відпочинок у Карпати. Тут дійсно можна однаково добре відпочивати і взимку, і влітку. Для любителів пляжного відпочинку – найбільше в Україні штучне “Озеро молодості” з чистісінькою водою. А поруч – центр відпочинку і SPA “VODA club” з великим басейном і декількома зонами для відпочинку.

Чим зайнятися. Пропонують заняття дайвінгом, вейкбордингом, рафтингом, покататися на велосипедах, гідроциклах і квадроциклах, водних лижах, катамаранах, канатній тарзанці, гойдалках-перешкодах на шестиметровій висоті. Гості можуть відвідати розважальний центр “Бука”, мотузковий alpine park. У “Буковелі” найдовший троллей в Європі з трьома трасами довжиною більше ніж кілометр.

Що подивитися. Тим, хто не сидить на місці і хоче дізнатися більше про визначні пам’ятки Карпат, запропонують цікаві екскурсії, наприклад, по замках Ужгорода, до водоспадів Пробій, Шешорський Гук.

Де влітку відпочити у Карпатах: огляд кращих курортів
“ОЗЕРО МОЛОДОСТІ” В БУКОВЕЛІ – НАЙБІЛЬШЕ ШТУЧНЕ ОЗЕРО В УКРАЇНІ

Де зупинитися. Готелі Буковеля знаходяться в с. Поляниця. Щоб заощадити, можна зупинитися у приватних міні-готелях.

Ціни. Вартість проживання в липні у готелі 3* “Шелтер” – 6500 грн за двох на 7 днів без сніданків та 8700 грн із сніданками. У «Bukovel Residence Chalet» можна відпочити кампанією і зняти будиночок, мінімальна вартість якого за тиждень близько 38000 грн. У приватних міні-готелях проживання обійдеться в 350-400 грн з людини за добу.

Яремче

Місто Яремче Івано-Франківської області розташоване в долині гірської річки Прут, в 55 км від обласного центру. Відпочинок можна проводити в піших прогулянках або активно, катаючись на квадроциклах, велосипедах, конях, займаючись рафтингом.

Де влітку відпочити у Карпатах: огляд кращих курортів

Чим зайнятися. Піднятися в долину Чорногорицю і до печер Довбуша (ватажок опришків) по 4-х кілометровому шляху. Обов’язково треба відвідати міський ринок і придбати: сувенірну продукцію, вишиванки, посуд, збори лікарських трав, сушені гриби та ягоди, гірський мед.

Що подивитися. Особливої уваги варті унікальні храми, побудовані без єдиного цвяха: церква св. Іоанна Милостивого з дзвіницею (1663 р.), Михайлівська та Іллінська церкви. Серед визначних пам’яток – водоспад “Пробій”, “Жонка” і “Дівочі сльози”. Туристам пропонують екскурсії до водоспадів “Гук”, “Джуринський” і “Труфанецький”, а також до джерела мінеральних вод у с. Кваси.

Де влітку відпочити у Карпатах: огляд кращих курортів

Де зупинитися. В Яремче дуже багато готелів, міні-готелів, гостьових будинків, є санаторії і навіть хостели.

Ціни. Мінімальна вартість проживання – 300 грн з людини за добу, в хостелі – близько 200 грн. В елітних комплексах, наприклад, Romantik SPA Hotel чи Premium Club вартість двомісного номера – близько 3000 грн за добу і 1590 грн відповідно.

Микуличин, Ворохта

Микуличин – найдовше село в Україні (44 км), знаходиться недалеко від Яремчі. Це низькогірний еко-курорт, у долині річки Прут. Микуличин – частина Карпатського національного парку. Цікаво, що тут знаходиться нафтове родовище.

Ворохта – знаходиться поруч із Микуличином та Яремче. Це центр підготовки українських спортсменів із зимових видів спорту.

Чим зайнятися. Спробувати піднятися на гори Явірник-Горган, Маковицю, Рокита Велика, помилуватися водоспадом Капливець. Одна з розваг – рибаловля, у місцевих водоймах багато форелі.

Для тих, хто планує піднятися на Говерлу, варто почати сходження з Ворохти. Також можна піднятися на гору Піп-Іван, де розташована обсерваторія або викупатися в Несамовитому озері.

Де влітку відпочити у Карпатах: огляд кращих курортів

Що подивитися. Церква Святої Трійці (1868) в Микуличині. Тут ще працює броварня, де варять чотири сорти хмільного.

У Ворохті особливої уваги варті чотири віадука, побудовані за часів Австро-Угорської імперії в 1895 році. Це віадуки: біля бази Авангард (130 м), через Прут (200 м), через струмок Параджин (185 м), біля с. Вороненка (170 м). Усі мости є виключно пам’ятками архітектури і не функціонують. У Ворохті є старовинна церква Різдва Богородиці (1615).

Де зупинитися. У готелях та міні-готелях.

Ціни. Вартість проживання в міні-готелі – від 250 грн з людини за добу, орендувати невеликий котедж можна за 3500 грн.

Славське та Східниця

Славське – курорт на Львівщині, взимку працюють шість лижних трас, найвідоміша з них “Тростян”. Влітку сюди приїжджають подихати чистим гірським повітрям. Славське розташоване у долині річки Опір.

Східниця – бальнеологічний курорт мінеральних вод, відомий своїми джерелами, яких близько чотирьох десятків. Саме тут з 1976 року добувають легендарну “Нафтусю”, а також мінеральну воду, схожу по складу з “Боржомі”.

Де влітку відпочити у Карпатах: огляд кращих курортів

Чим зайнятися. Піднятися на г. Високий Верх загальною протяжністю 15 км. По дорозі заглянути до печери «Писана криниця», на водоспад Кам’янка. Пропонують зайнятися водним туризмом і рафтингом по р. Опір.

Що подивитися. Серед визначних пам’яток: національний парк «Сколівські Бескиди», заповідник «Тустань», Андроповське джерело, ландшафтний парк «Стужиця», мурована церква Св. Миколая 17 ст. в с. Новий Кропивник.

Де зупинитися. В комфортабельних готельних комплексах, міні-готелях.

Ціни. Орендувати житло можна за 300 грн з людини, а от проживання в готелі з харчуванням обійдеться в 1800 грн. У Східниці проживання дешевше – від 1500 грн із харчуванням.

Драгобрат та Рахів

Драгобрат знаходиться біля підніжжя гори Стіг, у 18 км від с. Ясиня, Рахівського району і недалеко від Буковеля. Це найвисокогірніший курорт України, який навіть влітку готовий прийняти туристів.

Рахів розташований у долині р. Тиса, це найвисокогірніше місто України.

Де влітку відпочити у Карпатах: огляд кращих курортів
ХТО СКАЗАВ, ЩО ЇХАТИ НА ДРАГОБРАТ ТРЕБА ВЗИМКУ? ТУТ І ВЛІТКУ Є ЧИМ ЗАЙНЯТИСЯ!

Чим зайнятися. Відвідати Карпатський біосферний заповідник, Свидовецький масив, водоспад Драгобратський, озера Ворожеска, Івор, Догяска, Апшинець, піднятися на підйомнику з Драгобрату на гору Стіг. З’їздити в с. Ділове – географічний центр Європи.

Що подивитися. У Рахові особливої уваги вартий костел Св. Іоанна Непомуки, собор Сходження Святого Духа, музеї історії та екології гір та гуцульської різьби.

Де зупинитися. У готельних комплексах, міні-готелях.

Ціни. У готельних комплексах у центрі курорту Драгобрат вартість номера складе близько 800 грн за добу, а в міні-готелях можна обійтися 250 грн.

Синевир

Синевир або Морське око – найбільше озеро в Карпатах, знаходиться на Закарпатті, в Міжгірському районі, в гірському масиві Внутрішні Горгани. Синевир-високогірне озеро – 989 м над рівнем моря, займає майже 5 гектарів, а глибина сягає 24 м.

Де влітку відпочити у Карпатах: огляд кращих курортів

Чим зайнятися. Пляжний відпочинок не вийде, оскільки озеро надто холодне, температура води не прогрівається вище 13 градусів. До того ж купатися в озері заборонено законом. Зате можна покататися по Синевиру на плотах, здійснювати кінні та піші прогулянки біля нього, порибалити у форельному господарстві. Пропонують і групові екскурсії на автомобілі ЗІЛ по гірських масивах.

Що подивитися. Озеро знаходиться в природному парку “Синевир”, де є кілька пам’яток. Так, на Чорній річці знаходиться єдиний в Європі Музей лісу і сплаву.

Де зупинитися. На території озера і в с. Синевирська поляна розмістилося кілька турбаз.

Ціни. Проживання від 150 грн з людини за добу. В окрузі кілька колиб і навіть ресторани.

Ізки та Пилипець

Ізки – молодий гірськолижний еко-курорт на Закарпатті, але влітку тут відпочивати нічим не гірше.

Пилипець – також відомий гірськолижний курорт з сімома підйомниками.

Чим зайнятися. В Ізках проводять майстер-класи з гончарства, виготовлення солом’яних іграшок, миловаріння, прикрас із глини. Також запрошують на сироварню, де також можна спробувати самому зробити сир. Працює в Ізках і велнес-центр.

Де влітку відпочити у Карпатах: огляд кращих курортів

Що подивитися. В Ізках знаходиться старовинна церква Св. Миколая Чудотворця з дзвіницею. У Пилипці є церква Різдва Богородиці (1762), а в 6 км від села – відомий водоспад Шипіт.

Де зупинитися. В Ізках на території еко-курорту є готель і котеджне містечко. У Пилипці кілька готельних комплексів (у «Гранд Готель Пилипець» навіть є статус 4*), а також садиби, котеджі.

Ціни. Двомісний номер в готелі “Ізки” коштує 750 грн. за добу, можна орендувати котедж за 1900 грн. Проживання на території невеликих комплексів у Пилипці коштує від 350 грн з людини, а в “Гранд Готель Пилипець” вартість номера – 850 грн.


19.06.2019 8443
Коментарі ()

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1062
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2787
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

968
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1029
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1036 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3087 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

884

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

769

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

370

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1083
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

134
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2332
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1141
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

441
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15061
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7377
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

809
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

372
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

284
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

372
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

649
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1104