Де відпочити в Карпатах? Куди поїхати цього літа?

Літо у розпалі, а ви не знаєте де відпочити? Карпати – унікальне місце, де однаково цікаво серед буйної зелені та кришталевого снігу.

Гірські схили, вкриті столітніми лісами, мальовничі водоспади та середньовічні палаци зроблять ваші канікули сповненими тільки позитивними емоціями. Карпати влітку – це чисте гірське повітря, цілюща мінеральна вода та комфорт сучасних готельних комплексів.


Найпопулярніші місця Карпат для відпочинку влітку

Буковель – візитна картка гірського регіону, відома за межами України. Це не тільки гірськолижний курорт європейського рівня. Ця місцина має широкий спектр літніх послуг:

    • Екскурсії та піший туризм. Схили гір можуть слугувати не тільки трасою для лижників. Тут можна прогулятися по екостежкам, до легендарних карпатських річок та бурхливих водоспадів, піднятися на Говерлу, орендувати велосипед чи коней. Крім того, у Буковелі є безліч історичних цікавинок для туристів: Скелі Довбуша, де за легендою було заховано незліченні скарби, музеї Писанок тощо. Дітям буде цікаво у «Артек-Буковель» – центрі оздоровлення для хлопчиків та дівчаток.
    • Пляжний відпочинок у Карпатах. В Буковелі є найбільше в Україні штучне озеро з облаштованим пляжем. Крім того, тут є безліч спа-центрів, відкритих басейнів та джакузі, карпатські чани для усієї родини.
    • Екстрим. Крім стандартних скалодромів, велосипедних трас, пейнтболу, можна покататися на зіплайні «Буковельські гірки», «Троллей».

Яремче – ще один відомий гірськолижний центр, який має широкий вибір літніх розваг. Містечко знаходиться у Івано-Франківській області, недалеко від Говерли та Львова на висоті 600 метрів над рівнем моря. У Яремче можна піти у гори, прогулятися по схилам гір, замовити тур до історичних місць, орендувати велосипед, квадроцикл, відвідати водоспад Пробій та бурхливу річку Прут.

Верховина знаходиться недалеко від Ворохти та Івано-Франківська. Відпочинок тут сподобається тим, хто хоче ближче пізнати гуцульські звичаї, поринути в екологічний відпочинок зі збором трав, грибів та ягід. Туристи зможуть відвідати гірські водоспади, музеї про карпатські звичаї тощо. Це справжня перлина оздоровчого туризму, адже тут розкидано біля 1000 джерел цілющої мінеральної води.

Східниця – ще один лікувальний край, який цілий рік приймає відпочивальників для оздоровлення в численних базах відпочинку. Серед гір та карпатських лісів можна побачити Національний парк «Сколівські Бескиди», заповідник «Тустань», мальовничі скелі, печери краю, та навіть політати на повітряній кулі.

Моршин – відомий на всю Україну бальнеологічний курорт. Його вода схожа за складом та властивостями до тієї, яка тече у Карлових Варах. Крім оздоровлення у санаторіях, ця місцина пропонує безліч екскурсій історичними місцями, прогулянки на чистому повітрі тощо.

Славське – це оздоровчий курорт, який знаходиться біля річок Опір та Славка, що у Львівській області. Влітку сюди їдуть прихильники «зеленого туризму», або люди, які хочуть насолодитися тишею серед смарагдових гір. Відпочивальники можуть відвідати водоспад Гуркало, Кам’янка, місто-фортецю Тустань. Тут є відомий пішохідний маршрут довжиною у 15 кілометрів на гору Високий Верх.

Карпати – центр літнього відпочинку

Відпочинок у найгарячішу пору року асоціюється з морем та пляжами. Карпати – це унікальна можливість не тільки покращити стан здоров’я, а й відпочити від міського шуму, загазованого повітря, насолодитися природою та мальовничими краєвидами. Який би курорт не обрали – Моршин, Буковель, Славське чи Яремче – ваш відпочинок пройде на усі 100%.


26.06.2019 5091
Коментарі ()

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1067
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2791
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

970
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1031
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1037 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3093 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

886

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

770

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

370

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1084
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

138
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2334
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1142
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

442
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15062
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7378
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

811
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

374
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

285
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

374
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

655
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1105