Цукровий діабет: не так страшна хвороба як її наслідки

 

 

Період свят для нас асоціюється з купою смаколиків. І ми навіть не підозрюємо, що це дуже небезпечний період для тих, хто досить довго дотримувався посту, і тих, хто страждає таким поширеним захворюванням, як цукровий діабет.

 

Цукровий діабет – захворювання, яке характеризується стійким підвищенням рівня глюкози в крові. Це обумовлюється недостатнім виробленням підшлунковою залозою інсуліну. Інсулін – гормон що відповідає за нормалізацію вуглеводневого обміну у нашому організмі.

 

Цукровий діабет буває двох типів – інсулінозалежний (вроджений) і інсулінонезалежний (набутий). В усьому світі зареєстровано рекордну кількість осіб, які страждають на цукровий діабет – близько 350 мільйонів. І щороку ця цифра має схильність до зростання.

 

Симптоми цукрового діабету і його діагностика

Дане захворювання виникає повільно і важко запідозрити його появу, оскільки ознаки не є сильно вираженими. Проте, якщо ви помітите за собою ряд перелічених нижче симптомів, то це буде першим покликом до того, щоб здати аналізи на наявність підвищеного вмісту глюкози.

 

Ознаки, що можуть вказувати на наявність цукрового діабету:

  • поліурія – збільшення кількості і частоти сечовипускання;
  • полідипсія – постійна спрага, яка саме й зумовлена значним виділенням сечі з організму;
  • поліфагія – постійний невгамовний голод і тяга до солодкого, що згодом призводить до збільшення зайвої ваги і ожиріння;
  • сухість шкіри і слизових оболонок;
  • зниження гостроти зору;
  • зниження загальної опірності організму до інфекційних хвороб;
  • часті зміни настрою, дратівливість;
  • постійна втома, сонливість.

 

Якщо ви за даними критеріями запідозрили, що у вас можливий розвиток цукрового діабету, бажано проконсультуватися з лікарем-ендокринологом, який призначить ряд необхідних обстежень, а саме:

-          аналіз крові на вміст глюкози;

-          аналіз сечі на виявлення глюкози і на наявність ацетону;

-          аналіз крові на рівень глюкованого гемоглобіну;

-          глюкозотолерантний тест.

 

Чим небезпечний цукровий діабет

При правильному лікуванні саме захворювання не є важким. Проте, страшними є його наслідки і ускладнення, які виникають внаслідок недотримання правильного режиму харчування, неадекватного прийому препаратів інсуліну, зловживання алкоголем. Найбільш важкими загрозами є гіперглікемічна (діабетична) і гіпоглікемічна коми. Вони виникають при неправильному лікуванні цукрового діабету і є невідкладними станами, тобто потребують невідкладної спеціалізованої допомоги.

 

Також при цьому захворюванні часто уражаються нирки і навіть можливий розвиток нефропатії. Поширеними серед хворих є точкові крововиливи на сітківці ока, порушення роботи серця з подальшим розвитком, гангрена стопи.

 

Лікування цукрового діабету в Оксфорд Медікал

При інсулінозалежному цукровому діабеті головним аспектом лікування є замісна інсулінотерапія. Вона призначається виключно лікарем-ендокринологом на базі даних обстеження пацієнта. В жодному разі не можна самостійно приймати інсулін, оскільки для кожного хворого призначається індивідуальна доза в розрахунку до одиниць дії. Тож введення надто малої або надто великої кількості інсуліну може призвести до тяжких і незворотніх наслідків.

 

Також при цукровому діабеті призначається симптоматична терапія, що створена для попередження будь-яких ускладнень. І пацієнтам завжди варто пам’ятати про постійне дотримання дієти, а саме виключення з раціону солодощів, цукру, алкоголю. І в разі виникнення проблем одразу звертатися за допомогою до лікаря-ендокринолога та дієтолога для індивідуального підбору дієти і корекції харчування.

 

Людмила Кушніренко

Лікар-ендокринолог МЦ «Оксфорд Медікал»


18.04.2017 5333 1
Коментарі (1)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1654
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

829
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

934
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2017
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3521
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2419 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

758

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

662

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

635

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

653
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10297
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1146
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5214
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

959
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2755
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1143
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

350
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

670
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

577
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

625
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

980 2