Цукровий діабет: не так страшна хвороба як її наслідки

 

 

Період свят для нас асоціюється з купою смаколиків. І ми навіть не підозрюємо, що це дуже небезпечний період для тих, хто досить довго дотримувався посту, і тих, хто страждає таким поширеним захворюванням, як цукровий діабет.

 

Цукровий діабет – захворювання, яке характеризується стійким підвищенням рівня глюкози в крові. Це обумовлюється недостатнім виробленням підшлунковою залозою інсуліну. Інсулін – гормон що відповідає за нормалізацію вуглеводневого обміну у нашому організмі.

 

Цукровий діабет буває двох типів – інсулінозалежний (вроджений) і інсулінонезалежний (набутий). В усьому світі зареєстровано рекордну кількість осіб, які страждають на цукровий діабет – близько 350 мільйонів. І щороку ця цифра має схильність до зростання.

 

Симптоми цукрового діабету і його діагностика

Дане захворювання виникає повільно і важко запідозрити його появу, оскільки ознаки не є сильно вираженими. Проте, якщо ви помітите за собою ряд перелічених нижче симптомів, то це буде першим покликом до того, щоб здати аналізи на наявність підвищеного вмісту глюкози.

 

Ознаки, що можуть вказувати на наявність цукрового діабету:

  • поліурія – збільшення кількості і частоти сечовипускання;
  • полідипсія – постійна спрага, яка саме й зумовлена значним виділенням сечі з організму;
  • поліфагія – постійний невгамовний голод і тяга до солодкого, що згодом призводить до збільшення зайвої ваги і ожиріння;
  • сухість шкіри і слизових оболонок;
  • зниження гостроти зору;
  • зниження загальної опірності організму до інфекційних хвороб;
  • часті зміни настрою, дратівливість;
  • постійна втома, сонливість.

 

Якщо ви за даними критеріями запідозрили, що у вас можливий розвиток цукрового діабету, бажано проконсультуватися з лікарем-ендокринологом, який призначить ряд необхідних обстежень, а саме:

-          аналіз крові на вміст глюкози;

-          аналіз сечі на виявлення глюкози і на наявність ацетону;

-          аналіз крові на рівень глюкованого гемоглобіну;

-          глюкозотолерантний тест.

 

Чим небезпечний цукровий діабет

При правильному лікуванні саме захворювання не є важким. Проте, страшними є його наслідки і ускладнення, які виникають внаслідок недотримання правильного режиму харчування, неадекватного прийому препаратів інсуліну, зловживання алкоголем. Найбільш важкими загрозами є гіперглікемічна (діабетична) і гіпоглікемічна коми. Вони виникають при неправильному лікуванні цукрового діабету і є невідкладними станами, тобто потребують невідкладної спеціалізованої допомоги.

 

Також при цьому захворюванні часто уражаються нирки і навіть можливий розвиток нефропатії. Поширеними серед хворих є точкові крововиливи на сітківці ока, порушення роботи серця з подальшим розвитком, гангрена стопи.

 

Лікування цукрового діабету в Оксфорд Медікал

При інсулінозалежному цукровому діабеті головним аспектом лікування є замісна інсулінотерапія. Вона призначається виключно лікарем-ендокринологом на базі даних обстеження пацієнта. В жодному разі не можна самостійно приймати інсулін, оскільки для кожного хворого призначається індивідуальна доза в розрахунку до одиниць дії. Тож введення надто малої або надто великої кількості інсуліну може призвести до тяжких і незворотніх наслідків.

 

Також при цукровому діабеті призначається симптоматична терапія, що створена для попередження будь-яких ускладнень. І пацієнтам завжди варто пам’ятати про постійне дотримання дієти, а саме виключення з раціону солодощів, цукру, алкоголю. І в разі виникнення проблем одразу звертатися за допомогою до лікаря-ендокринолога та дієтолога для індивідуального підбору дієти і корекції харчування.

 

Людмила Кушніренко

Лікар-ендокринолог МЦ «Оксфорд Медікал»


18.04.2017 5395 1
Коментарі (1)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1589
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3038
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1069
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1110
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1138 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3363 5

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

146

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1040

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

858

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

394
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

246
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2433
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1198
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1236
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

506
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15131
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7439
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

262
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

323
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

338
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

426
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

718