COVID-19: чи варто планувати різдвяні подорожі у європейські країни

Влада Швеції заявила, що люди повинні готуватися до обмежень щодо поїздок 


Ряд європейських країн попередили, що поки рано планувати різдвяні поїздки, оскільки випадки коронавірусу продовжують наростати по всьому континенту.

У Швеції людям сказали готуватися до можливих обмежень на поїздки під час канікул.

Тим часом влада Ірландії та Франції заявила, що ще рано говорити, чи можуть люди домовлятися про подорожі.

Впродовж шести тижнів до святкового сезону в кількох країнах діють карантинні обмеження.

Португалія значно розширила кількість місць, де діє нічна комендантська година. З понеділка три чверті країни будуть під найсуворішими обмеженнями уряду.

Головний шведський епідеміолог Андерс Тегнелл сказав громадянам підготуватися до можливості обмежених поїздок між різними районами в різдвяний період, щоб не перевантажувати регіональні служби охорони здоров'я.

Рішення, швидше за все, приймуть за тиждень-два, сказав він, додавши, що шведам потрібно бути до того, що все ще може змінитися "прямо перед Різдвом".

Тегнелл також сказав, що "велика частина" нових випадків Covid-19 зараз внаслідок організації приватних заходів. Він заявив, що сподівається, що заборона продавати алкоголь у пабах та барах після 22:00 год, яка діятиме у вихідні, не призведе до зростання приватних зібрань.

Тим часом віцепрем'єр-міністр Ірландії Лео Варадкар заявив, що поки що не радить громадянам Ірландії, які проживають за кордоном, замовляти авіаквитки додому, додавши, що давати такі поради "занадто рано".

Подібним настроєм поділився і прем'єр-міністр Франції Жан Кастекс, який заявив, що "зарано" говорити, чи можуть громадяни купувати квитки на поїзди для поїздок на Різдво.

Він додав, що пом'якшення карантинних обмежень не відбуватиметься принаймні протягом двох тижнів.

"Було б безвідповідально пом'якшити локдаун. Досягнення є нестійкими", - сказав він на пресконференції.


Які останні правила міжнародних поїздок?

Згідно з карантинними обмеженнями, люди у Франції можуть виходити з дому на роботу, якщо не можуть працювати вдома, купувати товари першої необхідності, звертатися за медичною допомогою або займатися спортом протягом однієї години на день. Усі непродуктові магазини, ресторани та бари зачинені, але школи та ясла залишаються відкритими.

Кастекс додав, що деяким магазинам може бути дозволено відновити роботу з 1 грудня, залежно від кількості випадків нових захворювань. Але він наголосив, що бари та ресторани повинні залишатися закритими.

У четвер влада оголосила про 40 нових смертей, що є найвищим показником смертності за день впродовж останніх п'яти місяців.


Згідно з підрахунками Університету Джона Хопкінса, у Франції зараз спостерігається різке зростання кількості випадків, підтверджено інфікування понад 1,9 мільйона осіб.

У четвер французькі органи охорони здоров'я оголосили про рекордну кількість госпіталізацій - 32 638 - майже на 350 більше, ніж у пік, який досягнули у квітні.

В Італії більша частина країни перебуває на локдауні, але є заклики до більш жорстких заходів, оскільки кількість інфекцій продовжує зростати. У четвер зареєстровано 636 смертей. Міністр регіональних справ Франческо Бочча заявив, що люди повинні святкувати Різдво лише в колі близьких членів сім'ї.

У Великобританії відбулися дискусії про те, щоб чотири країни спільно діяли щодо карантинних правил на Різдво.

за матеріалами ВВС


18.11.2020 6785
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1962
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1860
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1856
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5492 46
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2153 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1509

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

744

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

796

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

998

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1004
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1769
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3679
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10257
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26148
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10182 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7712
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

898
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

205
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

263
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

380
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1276
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

883