COVID-19: чи варто планувати різдвяні подорожі у європейські країни

Влада Швеції заявила, що люди повинні готуватися до обмежень щодо поїздок 


Ряд європейських країн попередили, що поки рано планувати різдвяні поїздки, оскільки випадки коронавірусу продовжують наростати по всьому континенту.

У Швеції людям сказали готуватися до можливих обмежень на поїздки під час канікул.

Тим часом влада Ірландії та Франції заявила, що ще рано говорити, чи можуть люди домовлятися про подорожі.

Впродовж шести тижнів до святкового сезону в кількох країнах діють карантинні обмеження.

Португалія значно розширила кількість місць, де діє нічна комендантська година. З понеділка три чверті країни будуть під найсуворішими обмеженнями уряду.

Головний шведський епідеміолог Андерс Тегнелл сказав громадянам підготуватися до можливості обмежених поїздок між різними районами в різдвяний період, щоб не перевантажувати регіональні служби охорони здоров'я.

Рішення, швидше за все, приймуть за тиждень-два, сказав він, додавши, що шведам потрібно бути до того, що все ще може змінитися "прямо перед Різдвом".

Тегнелл також сказав, що "велика частина" нових випадків Covid-19 зараз внаслідок організації приватних заходів. Він заявив, що сподівається, що заборона продавати алкоголь у пабах та барах після 22:00 год, яка діятиме у вихідні, не призведе до зростання приватних зібрань.

Тим часом віцепрем'єр-міністр Ірландії Лео Варадкар заявив, що поки що не радить громадянам Ірландії, які проживають за кордоном, замовляти авіаквитки додому, додавши, що давати такі поради "занадто рано".

Подібним настроєм поділився і прем'єр-міністр Франції Жан Кастекс, який заявив, що "зарано" говорити, чи можуть громадяни купувати квитки на поїзди для поїздок на Різдво.

Він додав, що пом'якшення карантинних обмежень не відбуватиметься принаймні протягом двох тижнів.

"Було б безвідповідально пом'якшити локдаун. Досягнення є нестійкими", - сказав він на пресконференції.


Які останні правила міжнародних поїздок?

Згідно з карантинними обмеженнями, люди у Франції можуть виходити з дому на роботу, якщо не можуть працювати вдома, купувати товари першої необхідності, звертатися за медичною допомогою або займатися спортом протягом однієї години на день. Усі непродуктові магазини, ресторани та бари зачинені, але школи та ясла залишаються відкритими.

Кастекс додав, що деяким магазинам може бути дозволено відновити роботу з 1 грудня, залежно від кількості випадків нових захворювань. Але він наголосив, що бари та ресторани повинні залишатися закритими.

У четвер влада оголосила про 40 нових смертей, що є найвищим показником смертності за день впродовж останніх п'яти місяців.


Згідно з підрахунками Університету Джона Хопкінса, у Франції зараз спостерігається різке зростання кількості випадків, підтверджено інфікування понад 1,9 мільйона осіб.

У четвер французькі органи охорони здоров'я оголосили про рекордну кількість госпіталізацій - 32 638 - майже на 350 більше, ніж у пік, який досягнули у квітні.

В Італії більша частина країни перебуває на локдауні, але є заклики до більш жорстких заходів, оскільки кількість інфекцій продовжує зростати. У четвер зареєстровано 636 смертей. Міністр регіональних справ Франческо Бочча заявив, що люди повинні святкувати Різдво лише в колі близьких членів сім'ї.

У Великобританії відбулися дискусії про те, щоб чотири країни спільно діяли щодо карантинних правил на Різдво.

за матеріалами ВВС


18.11.2020 7630
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2427
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19538
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1748
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1221 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2269
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3875

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

140

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2011

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

698

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1312
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

381
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

908
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24403
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

639
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

612
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

748
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1643
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8053
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

492
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

782
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2057 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

739