Covid-19: британці побоюються, що для перемоги над новим штамом знадобиться багато часу

Через три тижні жорсткого карантину втомлені британці побоюються, що для перемоги над новим штамом знадобиться набагато більше часу.

Люди у Сполученому Королівстві жили під замком протягом останніх трьох тижнів, сподіваючись, що їх жертва допоможе взяти під контроль останній сплеск коронавірусу в країні - викликаний новим, більш заразним штамом вірусу.

Але, попри жорсткі обмеження, кількість випадків зменшується не так швидко, як сподівалися експерти.

Смертність продовжує зростати, і експерти з охорони здоров'я та уряд починають попереджати людей, що країна буде в цій битві довгостроково. Новий варіант, відомий як B.1.1.7, спричинив хаос у Великобританії, спричинивши сплеск випадків до кінця 2020 року, попри те, що національний локдаун триває.

Дані, що свідчать про зростання кількості випадків у молодих людей, свідчать про те, що це сталося здебільшого тому, що школи залишалися відкритими, що дозволило штаму швидко поширитися.

Приклад Великобританії - це попереджувальна розповідь про те, що може статися деінде. Американські експерти з питань охорони здоров'я попереджають про можливий новий сплеск випадків захворювання на Covid-19, спричинений новим штамом, вперше виявленим у південно-східній Англії.

Американські центри з контролю та профілактики захворювань попередили, що новий штам може стати основним варіантом, який спостерігатиметься в США до березня.

За даними Public Health England, новий штам вперше з’явився у вересні. Наприкінці листопада вчені почали висловлювати занепокоєння з приводу зростаючої кількості інфекцій у Кенті на південному сході. До грудня провідні епідеміологи країни попереджали, що новий варіант випереджає обмеження.

На той час він поширився в Лондон, де відповідав за дві третини нових справ. Це змусило країну ввести жорсткіші карантинні обмеження з 5 січня, коли людям наказали залишатися вдома, домогосподарствам заборонили зустрічатися - всередині й на відкритому повітрі - і все, крім необхідних магазинів, закрили, включаючи більшість шкіл. Багато експертів сказали, що таке рішення прийняли занадто пізно.

"Дивно, що ми, здається, робимо одні і ті ж помилки знову і знову - зі збільшенням людських втрат", - зазначив доктор Джуліан Танг, клінічний вірусолог з Лестерського університету, у коментарі британському Науковому медіацентру.

Але чи діє більш жорстка стратегія? Докази неоднозначні.


Смертоносний період 

Англія повідомила про майже 70 000 нових заражень 4 січня, за день до оголошення нового локдауну. Що стосується нових випадків, про які повідомлялося, найгірші 10 днів за всю пандемію в країні відбулися між 29 грудня та 11 січня, в середньому щодня перевищуючи 55 000 нових випадків. Незабаром настало різке збільшення смертності: з 11 смертельних днів пандемії 10 настали між 9 і 18 січня.
Країна щодня повідомляла про понад 1000 смертей, що раніше траплялося лише один раз.  
Через кілька днів після набрання чинності новими обмеженнями кількість нових випадків почала поступово зменшуватися - і з того часу продовжується.
Семиденне середнє значення нових щоденних випадків, показник, який згладжує такі аномалії, як знижене тестування на вихідних, впав з показника понад 60 000 1 січня до приблизно 40 000 в останні дні.
Однак, швидше за все, знадобиться час, щоб вплив відчувся в лікарнях.
"Ми знаємо, що існує розрив між повідомленнями про нові випадки та будь-якою подальшою смертю", - сказав Майкл Хед, старший науковий співробітник з питань глобальної охорони здоров'я в Університеті Саутгемптона, в електронному листі. "Наприклад, кілька відсотків вперше діагностованих сьогодні можуть потрапити в лікарню приблизно через 7-14 днів, і тоді приблизно 1% сьогоднішніх випадків помруть приблизно через 21-28 днів", - додав він.

Повний вплив займе деякий час
Поки цифри обговорюються і постійно змінюються, медичні експерти та політики просять громадськість про терпіння.
Повний вплив локдауну не відчуватиметься деякий час, оскільки знадобиться багато часу - і набагато більше сидіння вдома - щоб остання хвиля повністю контролювалася, вважають спеціалісти.  

За підрахунками команди Хеда, кількість людей, які піддаються хворобі, ймовірно, залишиться високою і почне падати лише наступного місяця.

І хоча кількість госпіталізацій зменшується, кількість пацієнтів, які перебувають у лікарні, залишається на рекордному рівні. Поки кількість виписаних людей не перевищить кількість прийнятих, лікарні залишатимуться під загрозою закінчення ліжок.

"Щоденна тенденція показує, що локдаун впливає на ці нові щоденні справи", - сказав Хед. "Однак важливо пам'ятати, що вплив на госпіталізацію буде дійсно видно лише з тенденцій, що починаються приблизно з останнього тижня січня, а смертність повинна падати протягом лютого".

На сьогодні це все означає, що суворі обмеження залишатимуться на місці ще деякий час. Найвищі урядовці неодноразово заявляли, що поки занадто рано спекулювати щодо пом'якшення карантинних заходів, які зараз планується застосувати до березня, а можливо і до літа.

"Це цілком може означати, що будь-яке карантинне обмеження може мати місце довше, ніж це було при старому штамі", - сказав Хед.  

за матеріалами CNN


25.01.2021 1812
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1354
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1035
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2052
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3538
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1330
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1316

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1645

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

480

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1125

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1285
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

327
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24244
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

493
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

382
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

602
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1489
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

666
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

2238
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

575
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1456 2
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

604
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

518