Чому вищипування волосся з носа смертельно небезпечно

 

/data/blog/114439/2d684ecfb08cc547096336366b45837a.jpg

 

У тебе скоро важливе побачення, і ти вирішив, що стирчащі з носа зарості не додадуть тобі шансів зайти до панночки на каву? Здається, твоя колишня десь тут забула пінцет для вищипування брів, він-то й послужить тобі службу...  Будь обережний, ти на волосок від смерті!


Перше, що з тобою трапиться обов'язково, здумай ти вищипувати волосся в носі, — завиєш від болю і пекельно розчихаешься (на жаль, перевірено на власному досвіді).

Далі починаються не гарантовані, але дуже ймовірні бонуси. Волосяна цибулина якогось з висмикнутих волоссин може не зрозуміти, куди їй тепер рости, і волосся почне рости під шкірою куди попало. А там вже і до утворення гнійника недалеко.

Окремі щасливчики в Мережі розповідають, як у таких випадках у них спочатку роздувало пів носа, а потім, коли фурункул лопався, з нього зовні носа стирчало довжелезне волосся. Але це їм ще пощастило. Ти піди чув, що волосся в носі виконують функцію фільтра — не пускають далі в організм багато всякого непотрібного, типу пилу і вірусів. Тож логічно, що сам фільтр — штука досить брудна. Зокрема, біля коріння волосся юрбиться маса всякої мікроскопічної шкідливої живності. Вириваючи з корінням волосся, ти залишаєш мікроушкодження, тобто відкриваєш усієй цій братії дорогу прямо в твою кровоносну систему. Якщо подумати, то багато жінок регулярно таким варварським способом видаляють зі свого тіла цілу купу волосся — і нічого. Але вони це роблять зовсім в інших місцях. А ти зараз в trigonum mortis — «трикутнику смерті»!

Лікарі так називають носогубний трикутник (місцевість на обличчі, обмежена ротом, носом і носогубними складками), тому що самостійні інвазивні дії в цій зоні можуть призвести до важких наслідків, аж до летального результату. Справа в тому, що тут розташовано безліч судин артеріальної і венозної мережі. Причому ці вени чомусь, на відміну від вен в інших частинах тіла, саме тут не оснащені клапанами. У результаті будь-яка погань, що потрапила з цієї зони в кровоносну систему, легко доставляється безпосередньо в твій прекрасний мозок.

Зрозуміло, занести інфекцію можна не тільки вищипуючи (або зістригаючі манікюрними ножицями, що не менш травматично) волосся в носі, а і, наприклад, видавивши якийсь підступний прищ, який насправді виявиться починаючимся фурункулом. Тут навіть необов'язково колупати його брудними ручищами — при натисканні гній і так проникає в основному не назовні, а всередину, тобто в кров.

Лікарі настійно рекомендують справлятися з сильними запаленнями в цій галузі з допомогою хірурга. У деяких випадках тебе навіть можуть госпіталізувати. А якщо докучають, наприклад, «чорні точки» на носі, тут тобі допоможе косметолог і підібрані їм хімічні пілінги.

Якщо ж наплювати на техніку безпеки — може, все обійдеться, а можна заробити всякі цікаві ускладнення начебто абсцесу мозку або гнійного менінгіту.

Але є і хороша новина. Якщо ти помреш в результаті того, що видавив фурункул в «трикутнику смерті», будеш в хорошій компанії: від цього ж вирушили до праотців великий композитор Скрябін і королева Вюртембергська Катерина Павлівна. І зараз, в епоху антибіотиків, окремі менш імениті співгромадяни поділяють їх долю.

Що ж робити з волоссям, запитаєш ти.

Ну, або ходи з ними гордий, бо живий, або купи спеціальний тріммер, який їх вкоротить акуратно і нетравматично.

 

24 інфо


26.08.2016 3716 0
Коментарі (0)

21.03.2023
Тіна Любчик

Детальніше про це — журналістці Фіртки розповіла Ірина Федяк, деканеса фармацевтичного факультету ІФНМУ та відповідальна за виготовлення ліків для військових.

620
16.03.2023

Інвестиції в криптовалюту — перевірений метод заробітку. Попри значну кількість варіантів цифрових грошей (близько 11 000), особливою популярністю користується близько сотні з них. 

494
14.03.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поїхала на Косівщину, щоб поцікавитись у Йосипа Приймака, який понад 35 років займається бондарством, особливостями виготовлення дерев'яного посуду за старовинною традицією та секретами збереження первинної технології цього ремесла на теренах Гуцульщини.   

984
28.02.2023
Іван Муканик

Мирослав Карабін став керівником НОКу в Івано-Франківській області на 2023-2026 роки. Фіртка поцікавилась, що зі спортивних подій планують цьогоріч в області.

12410 21
24.02.2023
Тетяна Дармограй

Як протягом року повномасштабної війни змінилось життя на Прикарпатті та як прикарпатські правоохоронці адаптувались до роботи в умовах воєнного стану, дізнавалась журналістка Фіртки.

1527
22.02.2023
Тіна Любчик

Сили безпеки і оборони України продовжують посилювати. Так, в МВС почали формувати штурмові бригади «Гвардія наступу». Фіртка розповідає, що відомо про набір добровольців на Прикарпатті.

2899

Розглянемо брехню Кремля у контексті фактів. Почнемо з Будапештського меморандуму 1994 року, де Росія поставила свій підпис. 

184

Прийшов час повернення Української святині українському народу та Православній Церкві України - прямій правонаступниці древньої Київської митрополії задля відновлення історичної справедливості та зміцнення України. 

289

Наукова фантастика початку ХХІ ст. через фільми, серіали нав’язує думку про однозначну загибель нашої планети та потребу колонізації для людства Марсу.

777

Відповідь на це та інші запитання дає Олег Зелез, співвласник компанії HVOYA, яка займається будівництвом каркасних будинків з 2008 року і входить до списку найкращих будкомпаній України.

2174
22.03.2023

Правила «доїдай до чистої тарілки» можна не дотримуватись. Адже є випадки, коли людина наче сита, але, щоб нікого не образити, змушує себе доїдати. Так краще не робити, каже фахівчиня.  

207
16.03.2023

На Косівщині, у селі Яворів, відкрили туристичний об’єкт «Гуцульська сироварня». Фіртка поїхала туди, аби дізнатись тонкощі роботи ферми та рецепти екологічно чистих, натуральних сирів.

1360
11.03.2023

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. Адже організмові потрібно значно більше ресурсів, які йдуть на стреси, переживання та тривоги.

736
20.03.2023

У Хрестопоклонну неділю, в храмі Різдва Пресвятої Богородиці смт Ворохти, відбулося освячення двох відреставрованих старовинних ікон та їх сучасних копій.

289
17.03.2023

Чим старші респонденти, тим більше серед них тих, хто відповідає, укріпився у вірі — їх частка зростає від 18% серед тих, кому менш як 30 років, до 34% серед тих, кому понад 60 років. Частка таких найвища у Західному регіоні (31%, тоді як в інших регіонах — від 22% до 24%).

421
14.03.2023

Шлюб — це завжди про двох людей, які одружилися, бо любили одне одного. І ця любов не просто емоційна і поверхова, а любов як вияв волі людини. Священник завжди на шлюбній присязі запитує: «Чи ти хочеш взяти її за жінку чи його за чоловіка?» Відповідають: «Хочу!». Це і є волевиявлення.  

510
09.03.2023

За Біблією спочатку був створений чоловік, потім — жінка. Апостол Павло, коли говорить про сім’ю, наголошує на тому, що жінка повинна слухати свого чоловіка.  

824
17.03.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

3520
20.03.2023

Голова Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпін сьогодні 20 березня, близько 12:00 за київським часом, прилетів до Москви на зустріч з президентом Росії Володимиром Путіним.  

316
15.03.2023

Група сенаторів США від обох партій тисне на главу Пентагону Ллойда Остіна з вимогою надати більше інформації про те, що потрібно для відправки винищувачів F-16 в Україну.  

506
10.03.2023

Головнокомандувач, командувачі напрямків доповідали щодо ситуації на передовій, загалом у захисті держави.

799
06.03.2023

Кабінет міністрів на своєму позачерговому засіданні 6 березня затвердив директора Національного антикорупційного бюро України.

999