Чому болить спина?

(р)

/data/blog/107643/53c7aedf85a5984b1e6d24f2f21d4f29.jpg

 

"Чому болить спина?" – думає людина і згадує, як безтурботно і легко вона рухалась раніше, виконувала різні нахили тулуба, легко діставала руками до підлоги, витримувала любі фізичні навантаження без будь-яких наслідків. Може здатись, що болить спина від старості. Але це не завжди так. Є багато причин, від яких болить спина і в молодому віці.

    

Біль в спині виникає при різних захворюваннях і станах хребта, які призводять до подразнення чи защемлення нервових корінців спинного мозку, розвитку запального процесу (радикуліт), обмеженню рухливості. Це остеохондроз хребта і спондильоз, які сковують рух, а також такі стани, як зміщення хребців, виникнення таких захворювань, як міжхребцева грижа та протрузія дисків, грижі Шморляхвороба Бехтерева і багато інших захворювань, при яких болить спина. Вони можуть виникати практично в любому віці і залежать від багатьох факторів, про які ми і поговоримо в цій статті.

 

Хвороба виникає в результаті порушення цілісності міжхребцевого диска. Грижа, що утворюється при цьому, випинається назад або вбік, тисне на корінець нерва в місці його виходу зі спинномозкового каналу й спричиняє запалення з набряком. Судинно-нервовий пучок нижче грижі порушує своє нормальне функціонування. Найчастіше страждає область поперекового відділу хребта — болить поперек, задня поверхня ноги, включаючи п’яту і стопу, атрофуються м’язи, людина кульгає та втрачає працездатність. При шийно-грудному радикуліті порушується кровопостачання головного мозку. Це призводить до запаморочень, головних болів, порушення пам’яті, до хиткості ходи, з’являються болі в плечі й руці, спостерігається оніміння пальців, знижується м’язова сила.

  

Побутує помилкова думка, що грижі треба обов"язково оперувати. Насправді лише 5–7 % хворих потребують хірургічного втручання. Звісно, оперативне втручання дає швидкий результат, але воно таїть у собі загрозу розвитку захворювання в інших відділах хребта, тому що не усуває причину появи міжхребцевої грижі, несе ризик післяопераційних ускладнень та вимагає тривалого реабілітаційного періоду.

 

Витяжіння, або тракційне лікування, застосовували з давніх-давен. Завдяки цьому створюється перепад тиску в міжхребцевій відстані, що дає можливість "усмоктати" грижу.

  

Для витяжіння використовується комп’ютерний тракційний стіл Тритон DTS. Він спеціально розроблений для витяжіння шийного, грудного та поперекового відділів хребта.

  

Комп’ютерний стіл дає можливість зробити ступеневе витяжіння хребта з максимальним навантаженням до 220 кілограмів. Апарат обладнаний зворотною міографією — зчитує електричний потенціал м’язів та передає на комп’ютер. Сила витяжіння і швидкість її наростання або ослаблення хребта регулюються автоматично відповідно до заданої величини і відображаються на моніторі комп’ютера. Будь-яке відхилення від заданої величини компенсується автоматично.

  

Окрім грижі, тракції дають можливість лікувати всі захворювання хребта, здійснювати реабілітацію хворих після компресійного перелому хребта й оперованих з приводу грижі дисків (щоб не робити повторну операцію). Застосовуються при вивихах, артрозі та випадінні дисків, болях у суглобах, болях та защемленні нервових закінчень і навіть дитячому сколіозі.

 

У лікувально-діагностичному центрі Святого Луки працює фізіотерапевтичний кабінет, де використовується унікальна вищесказана комп’ютерна установка «Тритон» для тракційної декомпресії (витяжіння) хребта (виробництво США). Завжди раді допомогти Вам і врятувати від болю в хребті. В нас Ви можете поєднати витяжіння з масажними процедурами та магнітотерапією. Зателефонуйте (0342) 72-47-31, (098) 417 88 31, (050) 940 07 81

 

Лікувально-діагностичний центр святого Луки

м. Івано-Франківськ, вул. Гарбарська 22

Деталі тут: http://medcentr.if.ua


27.05.2016 2233 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1726
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

855
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

942
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2029
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3527
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2436 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

767

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

670

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

643

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

660
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10308
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1156
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5227
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

969
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2766
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1152
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

365
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

680
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

587
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

632
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

986 2