Чому болить спина?

(р)

/data/blog/107643/53c7aedf85a5984b1e6d24f2f21d4f29.jpg

 

"Чому болить спина?" – думає людина і згадує, як безтурботно і легко вона рухалась раніше, виконувала різні нахили тулуба, легко діставала руками до підлоги, витримувала любі фізичні навантаження без будь-яких наслідків. Може здатись, що болить спина від старості. Але це не завжди так. Є багато причин, від яких болить спина і в молодому віці.

    

Біль в спині виникає при різних захворюваннях і станах хребта, які призводять до подразнення чи защемлення нервових корінців спинного мозку, розвитку запального процесу (радикуліт), обмеженню рухливості. Це остеохондроз хребта і спондильоз, які сковують рух, а також такі стани, як зміщення хребців, виникнення таких захворювань, як міжхребцева грижа та протрузія дисків, грижі Шморляхвороба Бехтерева і багато інших захворювань, при яких болить спина. Вони можуть виникати практично в любому віці і залежать від багатьох факторів, про які ми і поговоримо в цій статті.

 

Хвороба виникає в результаті порушення цілісності міжхребцевого диска. Грижа, що утворюється при цьому, випинається назад або вбік, тисне на корінець нерва в місці його виходу зі спинномозкового каналу й спричиняє запалення з набряком. Судинно-нервовий пучок нижче грижі порушує своє нормальне функціонування. Найчастіше страждає область поперекового відділу хребта — болить поперек, задня поверхня ноги, включаючи п’яту і стопу, атрофуються м’язи, людина кульгає та втрачає працездатність. При шийно-грудному радикуліті порушується кровопостачання головного мозку. Це призводить до запаморочень, головних болів, порушення пам’яті, до хиткості ходи, з’являються болі в плечі й руці, спостерігається оніміння пальців, знижується м’язова сила.

  

Побутує помилкова думка, що грижі треба обов"язково оперувати. Насправді лише 5–7 % хворих потребують хірургічного втручання. Звісно, оперативне втручання дає швидкий результат, але воно таїть у собі загрозу розвитку захворювання в інших відділах хребта, тому що не усуває причину появи міжхребцевої грижі, несе ризик післяопераційних ускладнень та вимагає тривалого реабілітаційного періоду.

 

Витяжіння, або тракційне лікування, застосовували з давніх-давен. Завдяки цьому створюється перепад тиску в міжхребцевій відстані, що дає можливість "усмоктати" грижу.

  

Для витяжіння використовується комп’ютерний тракційний стіл Тритон DTS. Він спеціально розроблений для витяжіння шийного, грудного та поперекового відділів хребта.

  

Комп’ютерний стіл дає можливість зробити ступеневе витяжіння хребта з максимальним навантаженням до 220 кілограмів. Апарат обладнаний зворотною міографією — зчитує електричний потенціал м’язів та передає на комп’ютер. Сила витяжіння і швидкість її наростання або ослаблення хребта регулюються автоматично відповідно до заданої величини і відображаються на моніторі комп’ютера. Будь-яке відхилення від заданої величини компенсується автоматично.

  

Окрім грижі, тракції дають можливість лікувати всі захворювання хребта, здійснювати реабілітацію хворих після компресійного перелому хребта й оперованих з приводу грижі дисків (щоб не робити повторну операцію). Застосовуються при вивихах, артрозі та випадінні дисків, болях у суглобах, болях та защемленні нервових закінчень і навіть дитячому сколіозі.

 

У лікувально-діагностичному центрі Святого Луки працює фізіотерапевтичний кабінет, де використовується унікальна вищесказана комп’ютерна установка «Тритон» для тракційної декомпресії (витяжіння) хребта (виробництво США). Завжди раді допомогти Вам і врятувати від болю в хребті. В нас Ви можете поєднати витяжіння з масажними процедурами та магнітотерапією. Зателефонуйте (0342) 72-47-31, (098) 417 88 31, (050) 940 07 81

 

Лікувально-діагностичний центр святого Луки

м. Івано-Франківськ, вул. Гарбарська 22

Деталі тут: http://medcentr.if.ua


27.05.2016 2036 0
Коментарі (0)

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

682
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1960 7
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1139 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

561
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6908 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11405 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

343

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1092

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1119

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1114
29.03.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

80
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

291
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1091
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

658
25.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

762
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2957
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4453
29.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18446
29.03.2024

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглянув майже 90% законопроєкту про мобілізацію.  

84
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

328
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

359
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

669