Чи є риба рибою?

 

     Отже, 10 лютого АртБастіон впустив у свої нутрощі рибу Влодка Кауфмана. Так, зорове відчуття сигналізує що це образ тієї риби, яку ми звикли бачити в природі  і споживати. Майстерно зліплені  А4 формату графічні частини змушують повірити «очам своїм» у рибу, яка ковтає сама себе. Але насправді тішитись не варто, тому що ми вже давно всередині цієї риби і не тільки риби. Бо та рибина, яка проковтнула біблійного Йова і потім виплюнула його, зробила добру справу, ставши інструментом  провидіння, переформатувала  мислення і повернула пророка на особистий шлях.

 

     Рибина  Кауфмана, постійно розростаючись у всі боки графічною масою, здається ніколи не буде  завершеною, як нескінченний потік паперу. Влодко по своєму бореться з катастрофічно наростаючою масою целюлози, перетворюючи хаос у космічну химерну рибу. Але чи є впевненість, що ця химера є дійсно рибою. Народжена з «ока-мандали», за признанням автора, вона тільки силою його уяви тримається контурів риби, де не де вириваючись у плавцях майбутніх плазунів чи зубах динозаврів. Ця рибина швидше всього пожирає час і простір Влодка, який медитує над графікою, люб’язно надаючи художнику своє тіло. Проте, як тільки вона стає завершеною/довершеною, знову перетворюється в купу інстальованого сміття, не забувши  «зарибнити» середовище, «покласти око» на наступний  А4. 

 

     Приклад Влодка Кауфмана художньо освоїти/засвоїти/перетравити сміття не є новим.  Людина, навколо якої мов ракова пухлина ростуть відходи, змушена з цим щось робити, навіть спокушається*  творити з цих відходів. За статистикою середній сукупний продукт потрапляє у категорію сміття через три місяці, а то і раніш після купівлі. В такій ситуації кожен би мав стати Влодком  Каумфманом .  Постає питання ідентичності:  чи є риба Каумфмана рибою? І чи не перетвориться людина homosapiens в  homoihtio?  «Коли все стає культурним, то це кінець культури, як приділення, початок культури як політики і негайний занепад цієї культурної політики» (Жан Бодріяр).

 

     Як на мене, виставка «Риботерапія» є виставкою  утилітарно-практичної діяльності, та появи не нового художнього образу, а нової предметної форми з художніми властивостями, покликаної реалізувати певний   людський інтерес.

 

 -------------------------------------

     * Взяти хоча б етимологію російського слова «искусство». Однокорінними словами до нього виступають «искусственный» - штучно створений, «искустный» - майстерно, досконало зроблений, та «искус», «искушение» - спокуса.

                                                                                                                     


19.02.2013 Еріка Вітер 1625 3
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

787
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2337
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2038
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2058
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6240 55
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2346 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

219

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1041

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1023

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1293
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

139
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

510
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1972
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26396
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

458
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10376 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7914
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

464
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

314
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

465
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

541
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1479