Чи є риба рибою?

 

     Отже, 10 лютого АртБастіон впустив у свої нутрощі рибу Влодка Кауфмана. Так, зорове відчуття сигналізує що це образ тієї риби, яку ми звикли бачити в природі  і споживати. Майстерно зліплені  А4 формату графічні частини змушують повірити «очам своїм» у рибу, яка ковтає сама себе. Але насправді тішитись не варто, тому що ми вже давно всередині цієї риби і не тільки риби. Бо та рибина, яка проковтнула біблійного Йова і потім виплюнула його, зробила добру справу, ставши інструментом  провидіння, переформатувала  мислення і повернула пророка на особистий шлях.

 

     Рибина  Кауфмана, постійно розростаючись у всі боки графічною масою, здається ніколи не буде  завершеною, як нескінченний потік паперу. Влодко по своєму бореться з катастрофічно наростаючою масою целюлози, перетворюючи хаос у космічну химерну рибу. Але чи є впевненість, що ця химера є дійсно рибою. Народжена з «ока-мандали», за признанням автора, вона тільки силою його уяви тримається контурів риби, де не де вириваючись у плавцях майбутніх плазунів чи зубах динозаврів. Ця рибина швидше всього пожирає час і простір Влодка, який медитує над графікою, люб’язно надаючи художнику своє тіло. Проте, як тільки вона стає завершеною/довершеною, знову перетворюється в купу інстальованого сміття, не забувши  «зарибнити» середовище, «покласти око» на наступний  А4. 

 

     Приклад Влодка Кауфмана художньо освоїти/засвоїти/перетравити сміття не є новим.  Людина, навколо якої мов ракова пухлина ростуть відходи, змушена з цим щось робити, навіть спокушається*  творити з цих відходів. За статистикою середній сукупний продукт потрапляє у категорію сміття через три місяці, а то і раніш після купівлі. В такій ситуації кожен би мав стати Влодком  Каумфманом .  Постає питання ідентичності:  чи є риба Каумфмана рибою? І чи не перетвориться людина homosapiens в  homoihtio?  «Коли все стає культурним, то це кінець культури, як приділення, початок культури як політики і негайний занепад цієї культурної політики» (Жан Бодріяр).

 

     Як на мене, виставка «Риботерапія» є виставкою  утилітарно-практичної діяльності, та появи не нового художнього образу, а нової предметної форми з художніми властивостями, покликаної реалізувати певний   людський інтерес.

 

 -------------------------------------

     * Взяти хоча б етимологію російського слова «искусство». Однокорінними словами до нього виступають «искусственный» - штучно створений, «искустный» - майстерно, досконало зроблений, та «искус», «искушение» - спокуса.

                                                                                                                     


19.02.2013 Еріка Вітер 1296 3
24.09.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка поспілкувалась із психологинею Валерією Худзіцькою та дізналась, як продовжувати або почати працювати під час війни, не травмуючи себе.

280
20.09.2022
Тіна Любчик

Фіртка поспілкувалася з отцем Йосафатом Бойком, настоятелем парафії Святих Кирила і Методія в Крихівцях, про досвід волонтерства та благодійності у час війни.

933
16.09.2022
Тетяна Дармограй

Іванофранківець на фронті не вперше. «Шериф» захищав Україну від російської орди ще у 2014 році, коли окупанти вторглися на територію українського Донбасу. Тепер його бригада знову зупиняє російську армію на сході України.

2321
12.09.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з головною психологинею благодійного фонду «Діти Героїв», що опікується дітьми, які втратили одного або обох батьків під час війни, Мартою Білик про те, як розмовляти про війну та її наслідки, не травмувавши.

852
07.09.2022
Андрій Левкович

Давні греки мислили час в багатьох іпостасях (як лінійний, циклічний, миттєвий…), головні з яких дві – час, як черга слідування подій і час невловної миті змін.

1064
31.08.2022
Тіна Любчик

Журналістка Фіртки дізналась у Миколи Рожка, ректора Івано-Франківського національного медичного університету, наскільки заклад готовий до нового навчального року та як готуватимуть майбутніх медиків.    

2073

З 1 по 5 вересня на Запорізькій АЕС працювала місія МАГАТЕ. За результатами свого візиту вони представили звіт з фактами та рекомендаціями.

817

Татуювання на тілі людини явище не нове, і в сучасному світі доволі поширене, лише у нашому суспільстві до нього ставились і здається ставляться доволі стримано. До малюнків на тілі відносяться по-різному: хтось ними захоплюється,  а хтось подекуди

1354 1

Вважаю, що некоректно визначати, що церква продукує забобони. Кредо віри визначає «Вірую в єдину святу .. церкву», то ж святість і забобони несумісні.

1592

На щастя, переважна більшість держав світу розуміє справжню ситуацію в російсько-українській війні. Хто на кого напав, хто обороняє по праву свою територію, і де тут світла й темна сторона. Але в міжнародному праві та відносинах самого розуміння мало.

1714
24.09.2022

В області розпочали сівбу озимих зернових культур.  

236
18.09.2022

Аби на власні очі побачити, що навіть попри війну в Україні, підприємці не лише працюють, а й заробляють і дають роботу місцевим.

443
07.09.2022

Від жовтня в Україні знизяться ціни на гречку. Наразі аграрії вже зібрали 20 тисяч тонн гречаної крупи.

760
24.09.2022

Відомо, що на рештках костелу почали зводити дерев'яну будівлю у 1900 році. Відтоді 36 років у ній молилися жителі двох сіл — Креховичів і Брошнів-Осади.

477
18.09.2022

Депутати Івано-Франківської облради просять керівництво держави заборонити Українську православну церкву Московського патріархату в країні, ініціювати розслідування її діяльності та покарати винних за колабораціонізм.

419
12.09.2022

Зокрема, віряни молитимуться за мир в Україні, припинення війни та за всіх військових.  

627
02.09.2022

Кожного дня у соціальних мережах отець Іван Гнатюк проводить молитву онлайн, відповідає на запитання, дає поради.

1140
26.09.2022

Це вже другий фільм режисера та кінокомпанії. Якщо першим фільмом в українському прокаті була новорічна кінокомедія «Все буде Ок!», то «Патерн» знятий в жанрі конспірологічного трилера.  

114
24.09.2022

Крім того, він наголосив, що світ "абсолютно справедливо" відреагує на так звані "референдуми", які окупаційна влада намагається зараз провести в Криму та в інших частинах України, які вона "поки контролює".

211
18.09.2022

Окрім того, керівництво Збройних сил наголосило, що «керується принципом єдиноначальності» і «не допускає всередині військового колективу розколів».

353
12.09.2022

Восьмого вересня на 97-му році життя померла королева Великої Британії Єлизавета ІІ.

752
07.09.2022

Співрозмовники приділили увагу безпековим гарантіям та обговорили участь Великої Британії у відбудові України.

692