Чому на міському озері помирає риба?

Фото: galychyna.if.ua


Кожного року на міському озері гине кілька, деколи буває і десятки особин товстолоба. Фіртка спробувала з’ясувати причини.

За словами начальника Управління Державного агентства рибного господарства в Івано-Франківській області Любомира Стрембіцького, на початку весни їх установа написала підписаний офіційний лист директорці КП «Центр розвитку міста та рекреації» Руслані Василюк, в якому порекомендували звернутися в будь-яку наукову установу (найближча у м.Чернівці), щоб вони провели наукове дослідження щодо причин загибелі риби.

Тоді можна було б визначити, що зробити з товстолобом.

«Відповіді я не отримав. Треба у Руслани Василюк запитати, чи вони зверталися в наукові установи з таким проханням.

Вони могли розглянути все: навіть могли виловити того товстолоба, щоб зрозуміти причину. Чому я говорю за вилов. Тому що будь-яка жива істота не може жити вічно, а товстолоб строкатий – риба, яка в нерестовий період поїдає дуже багато личинок.

Зоопланктон, коли вилуплюється, схожий на маленького рачка. На мій погляд, приносить більше шкоди, аніж користі. Але, щоб я не був голослівним, ми порадили звернутися в наукову установу. Чому цього не зробили – це вже інше питання», - прокоментував Стрембіцький.

Загалом, за його словами, є кілька причин масової загибелі риб:

  1. Деякі хвороби починаються весною: гідри оселяються на зябрах – риба починає отримувати менше кисню і просто душиться.
  2. Товстолоби мають ікру, яку не можуть відкласти в умовах нашого озера.
  3. У цей період вони не мають харчових об’єктів. Те саме, коли людина після голодування різко починає їсти. І ослаблений організм, коли має личинку, починає різко їсти, що теж призводить до загибелі.

Журналістка Фіртки зателефонувала до Руслани Василюк, щоб дізнатися, чи зверталося КП «Центр розвитку міста та рекреації» в наукові установи з метою дослідження проблеми вимирання товстолоба.

За її словами, вони звернулися до спеціалістів - біологів з Харкова. Доцент кафедри зоології та екології тварин біологічного факультету Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, кандидат біологічних наук Геннадій Гончаров у відповіді на звернення повідомив наступне:

«Випадки одночасної масової загибелі товстолоба вікових груп 3+ і вище, не пов’язані з отруєнням чи задухою, наразі є доволі розповсюдженим явищем у водоймах країн, на територіях яких, починаючи з 50-х років ХХ століття, ці види риб є традиційним об’єктом штучного розведення і подальшого випуску у природні умови.

Однозначної вичерпної відповіді щодо причин такого явища поки що не отримано, але превалюючою у науковому експертному середовищі є думка про те, що причиною загибелі є фізіологічні процеси в організмі риби, пов’язані із неможливістю виметування статевих продуктів внаслідок відсутності гідрологічних умов для природного нересту»

За словами Руслани Василюк, хімічні та бактеріологічні показники води в нормі, рівень кисню в озері також на належному рівні.


16.06.2021 Ілона Шевченко 6141
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1296
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2592
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2147
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2211
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6641 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2492 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

382

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1192

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1323

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1451
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

318
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

191
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

615
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

96
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26553
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

579
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10499 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

98
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

126
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

439
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

583
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

654