Чи можна вживати каву людям, у яких є геморой? Консультація проктолога

Як то кажуть у народі: «Люди поділяються на два типи – ті хто не можуть і дня прожити без кави, і ті, хто не розуміють ентузіазму перших». І, все таки, кава – це один з найпопулярніших напоїв у сучасному суспільстві.

До речі, наразі у мережі присутні численні суперечки на рахунок внеску кави у розвиток та загострення геморою. Тому спробуємо разом зрозуміти, у чому позитивна, а у чому негативна сторона споживання кави. 

Корисні властивості кави

При правильному споживанні кава, як виявляється, має досить багато переваг. До них відносять;

  • захист судин, а саме профілактика атеросклерозу;
  • зниження ризику появи хвороби Паркінсона;
  • стимуляція ЦНС, покращення пам’яті та уваги;
  • дозволяє швидко адаптуватися та вникнути у робочий процес;
  • стимуляція фактору росту нервової тканини;
  • кава без цукру та молока запобігає відкладанню жирової тканини;
  • покращення мозкового кровообігу.

Вартує уваги і той факт, що у каві присутні багато необхідних для людини речовин, таких як, тіамін, вітаміни В2, РР, фосфор та магній. А вони у свою чергу нормалізують перистальтику кишківника, укріплюють стінку судин, стабілізують серцеву діяльність.

Чи впливає кава на розвиток геморою?

Мушу зазначити, що геморой – це захворювання, що характеризується варикозним розширенням судин прямої кишки та подальшим їх випадінням. Щоб знати, як впливає кава на геморой, варто співставити патогенез виникнення геморою та фізіологічний ефект кави на людський організм.

Отже, як діє кава на наш організм? Не є новиною той факт, що кава містить кофеїн. У малих дозах кофеїн тонізує організм, а великих – навпаки, пригнічує його роботу. Основний ефект – звуження судин та підвищення артеріального тиску. Також  кава стимулює виділення шлункового соку, тому людям, які страждають печією, каву бажано виключити з раціону. 

Для пацієнтів, які страждають на геморой, варто знати, що у їхньому випадку каву слід вживати вкрай обережно, тому що:

  • кава провокує нестабільність тиску, що викликає спазм м’язів та неприємні больові відчуття;
  • кава сприяє значній дегідратації через свій сечогінний ефект;
  • кава викликає часті закрепи.

Також варто зауважити, що кофеїн міститься не тільки у каві, а й у енергетиках, міцному чорному чаї, тому від цих напоїв також варто відмовитися, адже дія буде ідентичною, плюс високий вміст цукрів у енергетиках понесуть свої негативні наслідки.

Що можна порадити кавоманам?

Спочатку зверніть увагу на кілька основних пунктів:

  • Чи якісну каву ви п’єте?
  • Скільки ложок кави ви споживаєте за один раз?
  • Скільки разів на день ви п’єте каву?
  • У які години доби?
  • Чи додаєте ви цукор або молоко?

Зауважте, що кількість спожитої кави за день – це індивідуально для кожного. Для середньостатистичної здорової людини оптимумом буде 2-3 чашки за добу. Але рекомендовано пити чисту каву без цукру та молока, і варто забути про каву з цигаркою, чи з солодощами.

Пацієнтам, у яких наявний геморой, мушу порадити виключити каву з раціону. Проте не варто панікувати, адже є досить багато варіантів гідної заміни кави. Рекомендую звернути уваги на кавозамінні напої, що складаються з ячменю або цикорію. 

До речі, досить позитивний ефект для пацієнтів дає не міцний зелений чай, він містить багато антиоксидантів, таніну. Дані речовини укріплюють та захищають стінку судин, нормалізують роботу шлунково-кишкового тракту, несуть антиспазмолітичний ефект.

Будьте здорові і не забувайте про своєчасний візит до лікаря!

Горбаль Богдан Григорович, лікар хірург проктолог медичного центру «Оксфорд Медікал»

Для запису на консультацію проктолога телефонуйте за телефонами : +380 673 777 299 та +380 503 777 299.

Партнерський матеріал

 


24.04.2020 5172
Коментарі ()

15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5225 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1848 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4062 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3183 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7980 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20314 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

288

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

828

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1925

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2402
27.07.2024

Вибір корму для вашого чотириногого друга є важливим рішенням, яке впливає на його здоров'я, енергію та якість життя. Від правильного харчування залежить не лише фізичний стан собаки, але й її настрій та довголіття

27
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

207
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

709
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18401
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

991
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1224 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6112 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23408 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

306
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

1001 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1214 6
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

507