Брати Клички і Діти Цвітоф

 

«Бій між українцем Володимиром Кличком і росіянином Олександром Повєткіним, що проходив в суботу в Москві, виявився  символічним і значливим  за всіма статтями. І все те, що передувало бою і все те, що відбувалося після бою – не менше. В двобою зійшлися  не просто  амбітні і неоднаково талановиті спортсмени, а дві фактично цивілізації. Одна космополітично-ліберальна з ненав’язливим акцентом на національній парадигмі. Інша  показово до кісток почвєнічіскі-патріотична, псевдо- православна і, як завжди, агресивно пихата.  Рефрен «Русь», який гучно  і настирливо звучав під час  виходу російського боксера, навіть цілою катмою  аргументів й фактів не доповнити «Київська», коли зібралося скільки «патріотав», щоб подивитися як «Русскій Вітязь» розкушує «Великий Шмат Сала». Ось в такому ключі спочатку думав настрочити текста про Славних Наших і Безславних Ненаших. Та ДЕЩО відразу внесло  свої незначні корективи…

…І ось появляється  Кличко під редхотчіліпепперське  “Can’t Stop” – і, сидячи в пабі з кухлем світлого пива біля величезного екрану, позаду себе чітко чую, як кілька ще не вікових і нічогеньких тіток разом  в компанії єдиного чоловіка - середніх літ вусатого пана в класичному костюмі - здається, всерйоз і без жартів обурюються, чому це «москаль» виходить під «народну пісню», хоч і інорідну, а «наш хлоп» не під «Чорнобривці». «Чому ми не може дати синхронну і рівноцінну  «ответку-котлетку» Московії?» Нафіґащо безперестанно «негрів копіювати?» 

На правах не уповноваженого майже експерта теж всерйоз і без жартів відповідаю, що «Чорнобривці» це безсумнівно красива лірична пісня, а проте не дуже доречна для хай там яких гладіаторів, бо ж, трясця, не спонукає припливу в кров гормона тестостерона, що відповідальний  за «фізику». Це, значить, по-перше…

…«Але є, синку, метафізика!» - елегантно послав правим джебом  мене в довгий нокдаун їхній самець – спасибі, що не в буквальному значенні послав… Та я мовчки призадумався, хоч кортіло сильно подискутувати, призадумався, бо останнім часом слово «метафізика» лунає вже частіше, аніж слово «мета» чи «фізика», про «тестостерон» навіть не говорю. Я завжди вважав, майже як Фройд, що «мета» сплітається з «фізикою» через тестостерон, і тут мої переконання втрапили в пастку сумнівів, мля…

А коли гімн заспівала Джамала - чомусь ще більше засумнівався, хоч я усією душею за інтеграцію кримських татарів в повсякденний і священний український простір.

Впродовж майже всього поєдинку муляло почуття, що наш боєць надмірно переобтяжений  чисто західним прагматизмом, де на перші ролі виходить завжди чистий професіоналізм, стратегія, тактика і де так мало  того, чим намагався «великорос» виграти бій – стихійного, вольового, ординсько-діонісійського, якщо хочете, хоч більшого ліберала, чим я не знайти вам.

А коли все закінчилося, так як закінчилося, не надаючи уваги диким «русскім воплям» з негативними свистами, чекав насторожено, поки хтось із прихильників українця, чи то може Хайден якась, піднесе Володимирові букетик чорнобривців. Та були, здається, лишень червоні троянди та й то не від Хайден, а від Пінчука якогось, здається.  Та й то по Інтернету, а не по Інтеру.

І я, взявши вазочку відверто пригіршених  ранньою холодною осінню – ні, не чорнобривців,  - ромашок  з-посеред стола, де сидів з подругою,  почав меланхолійно рвати листочки в поєднанні з давньою вербальною «любить/не любить?» «Любить Кличко Україну чи не любить Кличко України??». Вийшло – що любить, браття і сестри, нє, чесно.. І старший також. Не знаю, як там його команда-політична і Тягнибок з Яценюком, бо ромашок на столах завсідників елементарно не  вистачило, а ми, на жаль, не на полонині, ні серед лісу на галявині, та й не сезон…

Ніщо не здатне перевершити метафізику  рослинних людей. Адже, щоб там не писав Шпенглер про занепад Європи  і  неминуще лихо всіх цивілізацій, ми мусимо бути тверді в переконанні, що рослинне – краще за тваринне (навіть якщо то медвідь), - Шпенглер в надійності рослинного способу життя (в хорошому сенсі) теж був переконаний твердо. І що можна – можна! – танцювати під Red Hot Chilly Peppers, а наспівувати «Чорнобривці». Саме через такий симбіоз і виникає те, що називається не  «волею до перемоги за будь-яку ціну», а «тверезий  розрахунок, побудований на волі до спокійного і зосередженого життя». І не менший від того міцний кулак по мізкам недобитої, нещасної недоцивілізації, що все ще  продовжує гнобити саму себе та інших. Шкода більше їх, ніж їхніх зусиль, чиста правда.

 


07.10.2013 Яв Назар 1297 5
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1278
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2571
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2137
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2201
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6613 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2480 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

373

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1185

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1311

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1444
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

309
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

180
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

608
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

83
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26542
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

572
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10489 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

83
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

113
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

427
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

573
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

644