Ампелотерапія – лікування виноградом

Найціннішою складовою винограду є біофлавоноїди, що містяться у м’якішу, шкірці, а особливо у кісточках, - дуже сильні за своїми властивостями антиоксиданти, які нейтралізують шкідливі для нашого організму вільні радикали. Саме завдяки їм ми не даємо нашому організму можливості стати жертвою таких захворювань як атеросклероз, ревматоїдний артрит, бронхіальна астма, пухлини та інші.

 

Ще у Cередньовіччі виноградом лікували ангіну, вживали при сильному кашлі, збивали температуру та жар. Земські лікарі прописували виноградну терапію для лікування меланхолії. Людям з хворими нирками, печінкою та легенями рекомендували ізюм. Промите листя винограду прикладали до ран, аби прискорити їх лікування. Для зняття загальної втоми після робочого дня, достатньо з’їсти всього декілька ягід. Фруктоза, глюкоза та сахароза, що містяться у винограді швидко засвояться організмом та потраплять у кров. Окрім того, виноград містить також мінеральні солі та мікроелементи, аскорбінову кислоту та каротин. Від втоми не лишиться й сліду.

 

А ще виноград незамінний помічник при гіпертонії. Він нормалізує тиск, стабілізує ритм серцевих скорочень. Декілька років тому лікарі зробили сенсаційне відкриття, яке називають «французьким парадоксом». Вживання у розумній кількості червоного вина – чудовий засіб для профілактики та лікування серцевих захворювань у людей з надлишковою вагою.

 

Сік червоного винограду протидіє окислювальний процесам в організмі та підвищує еластичність стінок судин. Екстракт винограду сприяє швидкому загоєнню ран, має антибактеріальні властивості, підвищує тонус шкіри. Виноградна дієта сприяє детоксикації організму та допомагає знизити вагу. А застосування винограду у біологічно активних додатках зменшує частоту застудних та інфекційних захворювань та сприяє профілактиці онкологічних захворювань.

 

У 1929 році вийшла фантастична книга «Зцілення виноградом», авторка якої стверджувала, що вилікувала власний рак черевної порожнини дякуючи дієті, яка складалася в основному з винограду. Ця книга викликала неабияку міжнародну зацікавленість, і в багатьох країнах почалися дослідження хімічного складу винограду. Проводилися досліди й щодо його лікувальних властивостей. Отож, споживаючи виноград, ми не лише насолоджуємося соковитим чудодійним смаком, але й лікуємося.

 

Існує навіть спеціальний термін – ампелотерапія – лікування виноградом. Кілограм достиглих ягід збагачує організм людини добовою нормою заліза та цинку та половиною добової норми кальцію та магнію. В це досить важко повірити, але за калорійністю, кілограм винограду дорівнює тому ж таки літру молока чи кілограму картоплі. При чому, це не «важкі» калорії, що потребують до 6 годин засвоєння. Виноградна енергія досить швидко засвоюється організмом, не відкладається в жирову тканину, а активно використовується в життєдіяльності людини. Найкраще займатися ампелотерапією восени, оскільки саме зараз є усі шанси придбати найсвіжіший та найспіліший виноград.

 

Щодо сортів – краще використовувати білі, зокрема мускат, оскільки темні сорти винограду мають ефект закрепів та більш підходять у випадку діареї. Важливо обрати саме найспіліший виноград та дуже ретельно промивати ягоди перед вживанням. Усі складові виноградної лози – листя, м‘якиш ягід, сік, шкірка ягід, кісточки, вижимки з ягід та кісточок – мають унікальні цілющі властивості та широко використовуються для оздоровлення, омолодження організму в цілому та косметичними способами в тому числі. Вино тонізує, знімає втому, перевтому, несе в собі цілющу силу сонячної енергії, акумульованої у виноградному гроно.

 

Позитивна дія вина на шкіру пояснюється подвоєною антиоксидантною та естрогенною дією ресвератролу, речовини, яка стимулює синтез колагену. Ось чому найбільш вдалим застосуванням такого компоненту є антивікова косметика. Що цікаво, містить цю речовину лише червоне вино і з віком вина, її кількість зменшується. Отож, з точки зору корисності, найбільш «правильним» вважається вживання червоного, сухого, молодого вина. Вчені довели, що присутність невеликої кількості ресвератролу в їжі призводить до ефекту, схожого з дією низькокалорійної дієти, яка, як показують численні дослідження, сприяє збільшенню тривалості життя та знижує швидкість старіння. І саме в цьому той же черговий «французький парадокс» - французи, які у величезній кількості споживають різні ковбасні вироби, смажену картоплю, гусячу печінку, тобто повен кошик продуктів, багатих на «поганий» холестерин, найменше за всіх у світі страждають від інфарктів, інсультів, живуть довше, ніж американці і майже не схильні до накопичення надмірної ваги.

Про те, що вино можна не тільки пити, люди здогадалися досить давно, ще на зорі зародження цивілізації. Легенди Древньої Греції розповідають нащадкам не лише про славетні битви, перемоги та поразки, але й про спосіб життя та секрети прекрасних та вічно молодих богинь. Подейкують, що вони, аби завжди бути у формі, приймали ванни не лише з молока, але також і з вина. У середньовіччі французькі королі та дами протирали обличчя сухим вином.

Фактично, курси винотерапії придумали та заснували ще в 19 столітті, коли жителі італійських, французьких, швейцарських міст навмисно приїжджали до сільських виноградарів, аби полікуватися.


10.11.2010 5950 0
Коментарі (0)

11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

1218 4
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

1482
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

5973 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

2260
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

2083
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

3266

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

739

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1906

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2641

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

3403
11.10.2024

Загалом господарства Прикарпаття зібрали понад 65 тисяч тонн зернових і зернобобових культур з площі 109 тисяч га.  

421
07.10.2024

Макаронні вироби бувають різних форм та розмірів, і кожен з них ідеально підходить для конкретних типів страв.  

537
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

1110
10.10.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

33957
04.10.2024

Від початку повномасштабного вторгнення Росії 1 123 релігійні громади перейшли з Української православної церкви московського патріархату до Православної церкви України.  

860
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

998
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

16496
15.10.2024

Улюблений дует мільйонів та різних поколінь українців знову виступить разом на сцені. 20 жовтня легенди української естради – Іво Бобул і Лілія Сандулеса — виступлять із двома концертами у Драмтеатрі.  

454
14.10.2024

Серед мешканців заходу довіра до президента України Володимира Зеленського залишається на рівні 58%.

730
11.10.2024

Верховна Рада 10 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт про збільшення податків.  

689
09.10.2024

Верховна Рада 9 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт про заборону мобілізації обмежено придатних віком до 25 років.  

466