Як з мене намагалися зробити «гречкосія»

 

 

В нас тепер, перед виборами, багато кажуть про політиків-«гречкосіїв», які йдуть на підкуп виборців, роздають людям пакети з гречкою та продуктові набори, тільки за кілька місяців до виборів «раптом» прозрівають, що треба допомагати бібліотекам, школам, лікарням...

 

Ми критикуємо такий спосіб ведення передвиборчої агітації. Але ж люди самі часто-густо провокують політиків на такий стиль проведення виборчої компанії.

 

Пригадую, як йшов на попередні президентські вибори. Одразу з як тільки я зареєструвався під прізвищем Противсіх, - одразу ж «море» дзвінків, привітань, побажань, запитань..

 

Зустрівся я в той час і з нашим відомим місцевим поетом Степаном Пушиком, який висловлював своє захоплення моїм висуненням кандидатом в президенти та його способом в тому числі... Говорили-балакали про те про се, а він раптом каже: «Василю, ти як кандидат в президенти - дай двісті тисяч на видання моїх книг, на часопис «Перевал». Така, мовляв, умова підтримки на виборах. При тому то було так казано, між іншим, ніби «по дружньому». Не дав… (Не тільки тому, що не мав, а й тому, що не вважаю ефективною і потрібною таку «куплену» підтримку).

 

Вже поточні вибори. Один мій добрий знайомий, професор, навіть листа написав наступного змісту (дослівно): «Шановний Василь Васильович! Прочитав в газеті, що Ви знову йдете на вибори. Виходить, що маєте багато грошей, а мені говорили, що їх у Вас немає. А як з обіцянкою, яку Ви давали Матері Божій, перебуваючи в її містечку – Маріямполі. До речі, всі, крім Вас, хто побував там, внесли свій певний вклад, включаючи Михайла Васильовича Вишиванюка. Можете запитати в нього – він Вам розкаже. Хотілося би отримати відповідь з піднятого питання. З повагою, …».

 

Користуючись нагодою, даю відповідь і на цього листа – обов’язково допоможу, але тільки після виборів (і незалежно від їх результатів), щоб ніхто не подумав, що я таким чином намагаюся «купити» прихильність виборців.

 

Навіщо будемо загортати щось «погано пахнуче» у кольорові папірці? Давайте чесно скажемо, що ми такі які є. Тому знов попроходять до Верховної Ради «тушки». Бо в «тушок» повно грошей, а ще більше гречки.

 

Від чого така психологія?

 

По перше, від бідності. Незаможна людина не може стратегічно мислити. Вона мислить на рівні тактики виживання, мислить сьогоденням.

 

По друге, багато у нашому суспільстві накопичилося лицемірства. Зранку на мітингах «патріоти» рвуть вишиванки «за Україну», а ввечері за кілька папірців готові все продати першому ліпшому зайді.

 

Народ сприймає політика як завідомо заможну людину, або як таку, що має доступ до дурних грошей. А така «дійна корова» має бути здоєна і в тому багато вбачають «справедливість». Може на побутовому рівні така «хлопська мудрість» й має сенс, але якщо державно мислити, то філософія «здоювання політиків» неминуче обертається тим, що політики сприймають таке відношення до них за норму і діють відповідно (деякі навіть сприймають депутатство як бізнес – рахують скільки грошей вклали і планують скільки «відбити» після виборів можливим депутатством).

 

А попит породжує пропозицію. Хочеш продати свій голос? Прошу дуже, «друже бобер»! Тримай пакет з гречкою і голосуй за «благодійника»!

 

 


26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

621
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1806 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1106 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

532
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6882 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11353 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

312

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1048

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1094

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1089
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

257
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1062
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

827
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

717
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

649
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2922
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4418
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18419
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

290
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

335
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

644
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

746