Як кожна радянська дитина я хотів стати комуністом. Комуністи жили помітно краще, ніж некомуністи...

 

Моя Приватна Декомунізація.


Як кожна радянська дитина з незаможної провінційної родини періоду брєжнєвщини, я хотів стати комуністом. Комуністи жили помітно краще, ніж некомуністи. А хто ж не хотів жити краще.


Щоправда, комуністом стати було нелегко. Більш-менш реальна нагода у мене появилася під час строкової служби у ВВ МВД СССР. Старший сержант, замкомвзвода, заступник начальника конвойного караула, відмінник політичної та бойової підготовки, відзначений нагрудним знаком за «Отлічіє в службє» 2-го ступеня – ну чим не кандидат в члєни?


Переконаний в своїй майже кандидатській ідеальності, заходжу до замполіта батальйону капітана Афоніна, котрий мені відкрито симпатизував як здібному, розумному, принциповому воїну-дзержинівцю, і прошу у нього рекомендацію. І тут бачу, як завжди усміхнений і приязний офіцер, хмурніє, зсуває брови, відводить погляд і тихо, але з притиском питає: «А зачєм тібє, бандера, партія?».


Я спочатку оторопів, а потім спробував скорчити ображену гримасу, але це не допомогло. Капітан Афонін вже дивився мені у вічі і спокійно, навіть якось лагідно промовляв: «Нєт, я на свою партійною совєсть такой ґрєх нє возьму». Ось так і почалась моя примусова декомунізація.


Все інше вже довелося робити самому. Для початку я відправив у домашній архів Пам`ятку першокурсникові Львівського Політехнічного Інституту ім. Ленінського Комсомолу, комсомольський і профспілковий квитки, а також згадану вже армійську відзнаку, разом зі значками Отлічнік і ГТО 2-го розряду. Ну і приступив до поступового, але послідовного витискання із себе всього «комуністичного».


Перше, що я зробив, це відмовився від версії, що мене імовірно назвали в честь вождя трудового пролетаріату і почав відзначати іменини на свято Володимира. В результаті чого змушений був переглянути цінність «святих українського народу» і взагалі відмовився святкувати будь-які персональні дати.


Потім припинив слухати Ротару і дивитися серіал «Мєсто встрєчі ізмєніть нєльзя» та іншу комуністичну пропагандистську пургу. В результаті чого розвинулась алергія до сучасних російських, а заодно й українських серіалів і попси. 


Як тільки з`явилась можливість їздити закордон, припинив відпочивати у Криму і купувати одяг та ліки в Україні. В результаті чого європейський культурний та історичний контекст став мені значно ближчий, ніж «руський», а в новітній історії - комуно-руський. 


Відколи почав більше (ніж «за комуністів») заробляти, відмовився від радянських харчових «дефіцитів» і присів на галицький натур-продукт і європейські шляхетні напої. В результаті чого виросло заслужене і більш, ніж помітне черевце, яке не вдається втягнути назад в тіло навіть перед дзеркалом в анфас і в профіль.


Можна б продовжувати, але час сказати найважливіше – після своєї власної декомунізації я став іншою людиною. Якою? Скажу! Тепер я:

 

1. Тупикова вітка галицького українства з кволим європейським паростком.

 

2. Полум`яний, але мовчазний полеміст з передостанньою стадією мізантропії.

 

3. Новий тип людини, на якій сходяться науковий та релігійний шляхи розвитку людства (того кращого).


26.10.2016 Володими Павлів 2117 0
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1239
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2544
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2122
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2176
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6567 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2461 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

352

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1155

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1295

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1416
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

290
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

592
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2073
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26522
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

560
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10473 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8020
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

546
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

412
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

553
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

629
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1591