8 психологічних порад про те, як покращити пам'ять

Епізодична забудькуватість це не причина впадати в паніку.

Індивід міг забути, що домовився про зустріч з другом або про те, що додому треба купити хлібу. Однак психологи впевнені, що епізодична забудькуватість це не причина впадати в паніку, адже людей у наш час постійно відволікають стреси та невідкладні страви. Але зі слабкою пам'яттю можна і треба боротися, а допоможуть у цьому наступні психологічні поради, інформує Ukr.Media.

Заведіть блокнот, де будете фіксувати список справ

У більшості людей слово «список» викликає лише асоціацію з чимсь дуже не цікавим. Однак це вкрай корисний інструмент, який нагадує особистості про актуальні цілі або заплановані зустрічі. Перенесена на папір інформація не буде завантажувати мозок, до того ж найти її в блокноті куди як легше, ніж в «резервуарах» пам'яті.

Спіть вдосталь

Якісний сон дуже важливий для ясності мислення та гарної пам'яті, якщо ж людина мало спить, то не дивно, що вона часто страждає забудькуватістю. До того ж дефіцит сну провокує в індивіда роздратованість, апатію та поганий настрій. Для профілактики проблем з пам'яттю психологи радять людині спати не менше 8 годин, намагатися підтримувати стабільний режим дня та не засиджуватися допізна у будні, надіючись вдосталь відіспатися у вихідні.

Уникайте вживання алкоголю та наркотиків

Дослідження довели, що навіть невеличкі дози алкоголю негативно впливають на функції короткочасного запам'ятовування. Якщо ж вживати його у великих дозах, то це може призвести до провалів у пам'яті, а с часом і до серйозних психічних хвороб. Теж саме стосується і будь-яких наркотичних речовин, які швидко та безповоротно руйнують пам'ять у людини.

Навчіться не відволікатися

На перший погляд здається, що навчитися концентруватися дуже складно, але це зовсім не так. Більшість приводів розсіювати власну увагу люди вигадують самі: постійно перевіряють електронну пошту, відкривають десятки сторінок в браузері або не можуть сказати тверде «ні» колезі, який відриває їх від справ.

Відволікаючись, особистість обов'язково сплутає власні плани на те, як виконати актуальну дію, що призведе до зниження функціонального об'єму пам'яті. Тому, щоб розкрити весь потенціал мозку, конче необхідно навчитися не розгублювати увагу на сторонні речі.

Нагадуйте собі те, що боїтесь забути

Самоклеючі яскраві папірці, де буде написано про те, що необхідно виконати за день - це геніальний винахід людства. Почеплені на видних місцях в кімнаті вони не дадуть індивіду змоги забути про важливу зустріч або заплановану справу.

Альтернативою таких папірців виступають спеціально розроблені додатки в телефоні, які нагадують людина про щось важливе за допомогою звукових сигналів. Кожен з цих варіантів нагадування дуже корисний, коли особистість занадто завантажена обов'язками або просто не виспалася.

Робіть все послідовно

Звичка робити декілька справ відразу найчастіше закінчується тим, що кожна з них буде зроблена погано. До того ж подібне потребує від пам'яті максимальної кількості ресурсів, що призведе до перевантаження мозку. Тому доцільніше переходити від однієї задачі до іншої тільки тоді, коли перша з них буде повністю виконана. Це додасть ясності думкам і людина отримає більше задоволення від досягнення поставленої цілі.

Застосовуйте медитаційні практики

Психологи впевнені в том, що медитація не тільки дарує особистості внутрішній спокій, а й покращує її пам'ять. Людство протягом століть успішно практикує медитативні практики задля досягнення гармонії у власному житті та загального заспокійливого ефекту.

Найважливіше при медитаціях - це розуміння, що не треба зосереджуватися на негативних думках та емоціях. Якщо особистість відпустить їх «на свободу», то в неї не тільки підвищиться загальний ментальний тонус, але й з'являться додаткові сили на запам'ятовування. Таким чином індивід зможе розв'язати вузли особистісних конфліктів та переорієнтує мозок на позитивне сприйняття світу.

Відпочивайте

Не слід сприймати відпочинок, як недосяжну розкіш. Це обов'язкова необхідність для кожної людини, без котрої вона швидко стає спустошеною та дратівливою. Індивід має займатися спортом, мати улюблене хобі та спілкуватися з друзями, інакше його мозок не зможе відпочити від безкінечних справ та обов'язків, що швидко вплине на нормальну роботу його пам'яті.

Тому майте на увазі, що коли людина починає забувати елементарні речі - це може бути яскравою ознакою порушеного життєвого балансу. Виділяючи час на себе та свої потреби особистість відновить цей баланс, а її проблеми із забуванням зникнуть самі по собі.


23.06.2020 6634
Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1316
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

566
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

919
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1984
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3496
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2389 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

744

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

646

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

624

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

646
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10280
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1127
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5194
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

932
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2736
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1131
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

327
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

650
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

563
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

613
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

966 2