6 секретів від спокійних людей, як уникати стресу

 
 
 
Ви можете здивуватися, почувши це, але не всі люди постійно перебувають у стані стресу. При цьому вони – не мудрі тибетські монахи, а звичайні люди зі схожими викликами, навантаженнями та очікуваннями.

 

Тож яка є різниця у тому, щоб бути чи не бути знервованим?

 

Останнім часом стрес вважається почесною ознакою людини, яка працює. Тож якщо ви спокійні – мабуть, нічим не заклопотані. Так думає більшість із вашого оточення.

 

Насправді ж, одні люди краще впоралися зі стресом, ніж інші. Хороші новини полягають у тому, що ви теж так можете, переконані автори The Huffington post.

 

З’ясуйте, що викликає стрес, і знайдіть кращий спосіб впоратися з ним

Ви не завжди можете контролювати те, що трапляється з вами, однак завжди є можливість обирати, як до цього ставитись.

Не можете уникнути зібрань на роботі, дедлайнів чи тиску від членів родини, тож змініть свій погляд на ці речі.

Спробуйте попрактикувати рефреймінг цих больових зон. Перед зібранням думайте, як приємно розповісти колегам про те, що ви робили.

Вдома замисліться: як чудово, що у вашої родини є вдосталь їжі, хоча вона й накопичується у холодильнику, та ви не встигаєте її з’їсти.

Здатність дивитись на одні й ті самі речі по-різному у певних ситуаціях може перетворити стрес на задоволення.

 

 

Будьте розсудливими

Заклопотані люди намагаються бути пильними, очікуючи, що ось-ось справи підуть не в той бік. Розсудливі просто інформовані про те, що відбувається, – як зовні, так і внутрішньо.

Навіть більше: вони сфокусовані на нинішньому, тому менш схильні потрапити у пастку роздумів і хвилювань на тему "а що буде, якщо".

Лишаючись сфокусованими на подіях, які відбуваються саме зараз, матимете менше часу на хвилювання і більше – на щастя. Ця навичка потребує практики.

 

Прийміть свідоме рішення розважатися більше

Розважатися по-справжньому – це теж робота. Легко сидіти на канапі вдома і дивитися фільми з мережі увесь день. Але важко назбирати грошей, щоб вихідними стрибати з парашутом.

Однак важко – не означає "неможливо" або "не варто".

І не обов’язково справді стрибати. Знайдіть сад, який можна прибрати. Приєднайтесь до місцевої команди з футболу. Це не просто веселі хобі, а й дуже комунікативні.

Такі заняття знижують рівень гормонів стресу, тож коли ви хвилюватиметеся, гормони не будуть вже напоготові у вашому організмі.

 

Робіть багато маленьких перерв

Довгі перерви не завжди можливі, але кілька п’ятихвилинних ви можете собі дозволити. Важливо використовувати цей час, щоби спокійно подихати і оцінити свій психологічний стан.

Це прекрасний шанс вирішити, як ви почуваєтеся, і відстежити рівень стресу.

У жодному разі не користуйтеся телефоном чи іншими гаджетами під час маленьких перерв, адже це потужна стимулююча активність, і вона зовсім не розслабляє.

 

Робіть вправи

Переваги фізичних вправ – не лише схуднення і гарна форма. Вони роблять дива з метальним здоров’ям також. Всі знають, що ендорфіни роблять нас щасливими. Однак із наукової точки зору, постійні вправи знижують поріг реакції симпатичної нервової системи.

Це означає, що у вас буде набагато менше шансів одержати стрес через випадкові події – і більше сил, щоби впоратися з неприємностями.

Сам процес тренування має бути важким і "спітнілим", однак відчуття задоволення не забариться.

 

Харчуйтеся добре, уникайте дивакуватих дієт

Дієта забороняє вам те, що ви любите. Якщо вам не дозволяють їсти пончики – ви хотітимете лише пончиків.

Але якщо ви зробите свідомий вибір на користь здорового харчування, відчуватимете задоволення від нього.

До того ж, ви не думаєте, що вас чогось позбавили, навпаки – можете винагородити себе за розсудливість у харчуванні.

Хочете шматочок торту – зачекайте 5 хвилин. Досі хочете? Купуйте торт і їжте його.

 

 

Українська правда. Життя


20.03.2016 1444 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1998
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1877
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1876
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5565 49
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2168 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1528

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

768

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

832

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1037

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1019
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1791
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3698
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10283
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26168
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10206 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7734
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

916
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

246
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

277
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

400
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1300
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

901