6 секретів від спокійних людей, як уникати стресу

 
 
 
Ви можете здивуватися, почувши це, але не всі люди постійно перебувають у стані стресу. При цьому вони – не мудрі тибетські монахи, а звичайні люди зі схожими викликами, навантаженнями та очікуваннями.

 

Тож яка є різниця у тому, щоб бути чи не бути знервованим?

 

Останнім часом стрес вважається почесною ознакою людини, яка працює. Тож якщо ви спокійні – мабуть, нічим не заклопотані. Так думає більшість із вашого оточення.

 

Насправді ж, одні люди краще впоралися зі стресом, ніж інші. Хороші новини полягають у тому, що ви теж так можете, переконані автори The Huffington post.

 

З’ясуйте, що викликає стрес, і знайдіть кращий спосіб впоратися з ним

Ви не завжди можете контролювати те, що трапляється з вами, однак завжди є можливість обирати, як до цього ставитись.

Не можете уникнути зібрань на роботі, дедлайнів чи тиску від членів родини, тож змініть свій погляд на ці речі.

Спробуйте попрактикувати рефреймінг цих больових зон. Перед зібранням думайте, як приємно розповісти колегам про те, що ви робили.

Вдома замисліться: як чудово, що у вашої родини є вдосталь їжі, хоча вона й накопичується у холодильнику, та ви не встигаєте її з’їсти.

Здатність дивитись на одні й ті самі речі по-різному у певних ситуаціях може перетворити стрес на задоволення.

 

 

Будьте розсудливими

Заклопотані люди намагаються бути пильними, очікуючи, що ось-ось справи підуть не в той бік. Розсудливі просто інформовані про те, що відбувається, – як зовні, так і внутрішньо.

Навіть більше: вони сфокусовані на нинішньому, тому менш схильні потрапити у пастку роздумів і хвилювань на тему "а що буде, якщо".

Лишаючись сфокусованими на подіях, які відбуваються саме зараз, матимете менше часу на хвилювання і більше – на щастя. Ця навичка потребує практики.

 

Прийміть свідоме рішення розважатися більше

Розважатися по-справжньому – це теж робота. Легко сидіти на канапі вдома і дивитися фільми з мережі увесь день. Але важко назбирати грошей, щоб вихідними стрибати з парашутом.

Однак важко – не означає "неможливо" або "не варто".

І не обов’язково справді стрибати. Знайдіть сад, який можна прибрати. Приєднайтесь до місцевої команди з футболу. Це не просто веселі хобі, а й дуже комунікативні.

Такі заняття знижують рівень гормонів стресу, тож коли ви хвилюватиметеся, гормони не будуть вже напоготові у вашому організмі.

 

Робіть багато маленьких перерв

Довгі перерви не завжди можливі, але кілька п’ятихвилинних ви можете собі дозволити. Важливо використовувати цей час, щоби спокійно подихати і оцінити свій психологічний стан.

Це прекрасний шанс вирішити, як ви почуваєтеся, і відстежити рівень стресу.

У жодному разі не користуйтеся телефоном чи іншими гаджетами під час маленьких перерв, адже це потужна стимулююча активність, і вона зовсім не розслабляє.

 

Робіть вправи

Переваги фізичних вправ – не лише схуднення і гарна форма. Вони роблять дива з метальним здоров’ям також. Всі знають, що ендорфіни роблять нас щасливими. Однак із наукової точки зору, постійні вправи знижують поріг реакції симпатичної нервової системи.

Це означає, що у вас буде набагато менше шансів одержати стрес через випадкові події – і більше сил, щоби впоратися з неприємностями.

Сам процес тренування має бути важким і "спітнілим", однак відчуття задоволення не забариться.

 

Харчуйтеся добре, уникайте дивакуватих дієт

Дієта забороняє вам те, що ви любите. Якщо вам не дозволяють їсти пончики – ви хотітимете лише пончиків.

Але якщо ви зробите свідомий вибір на користь здорового харчування, відчуватимете задоволення від нього.

До того ж, ви не думаєте, що вас чогось позбавили, навпаки – можете винагородити себе за розсудливість у харчуванні.

Хочете шматочок торту – зачекайте 5 хвилин. Досі хочете? Купуйте торт і їжте його.

 

 

Українська правда. Життя


20.03.2016 1625 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1713
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

852
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

942
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2028
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3527
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2435 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

767

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

670

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

643

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

660
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10308
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1156
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5227
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

969
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2766
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1152
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

365
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

680
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

587
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

632
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

986 2