25 листопада. Місяць потому

           

Студентський страйк розпочався в ніч з 21 на 22 листопада як реакція на рішення Кабміну про призупинення процесу підготовки до підписання «Угоди про асоціацію» між Україною та ЄС. Не винятком стало й наше місто, де студентські активісти в унісон з Києвом активно продемонстрували громадянську позицію та розгорнули перші намети на Вічевому майдані.

Сьогодні минає рівно місяць від одного з найпам’ятніших для мене днів студентського Євромайдану в Івано-Франківську – понеділка, 25 листопада.

Під акомпанемент дощу з мокрим снігом на площі перед ОДА тоді зібралось до 10 тисяч молоді міста. Такої кількості молодих людей не було біля адмінбудівлі з часу закінчення Помаранчевої революції. Схожої студентської солідарності на громадській акції протесту до того мені ще не доводилось бачити.

Перед пікетуванням ОДА активісти обійшли колонами основні вузи та «визволили» студентів з аудиторій, попри відкрите обурення деяких викладачів і адміністрації окремих вишів. «Колонний» принцип збору студентів стане однією з фішок франківського Євромайдану. Пізніше цю тактику організації євромайданівських мітингів застосують студентські лідери по всій Україні.

Ініціативу підхопили звичайні студенти, які допомагали виводити з аудиторій на площі міст однокурсників, а той цілі факультети. Топ-меседж блискавично ширився корпусами університетів - «Усі на Євромайдан!».

За кілька хвилин відбудеться перший студентський пікет Івано-Франківської ОДА. Від  Вічевого майдану студентська колона рушила до ОДА, яку на той час вже охороняла міліція, а в приміщенні забарикадувався «Беркут».

На стороні активістів Євромайдану, слідкуючи за порядком в перших рядах мітингувальників та вирівнюючи стрій, стояв безпосередньо біля будівлі адміністрації, тому на власні очі бачив реакцію керівництва міліції, яке знаходилось на місці. Вони очікували потенційної провокації зі спробою зайти в будівлю. Однак нічого такого і близько не відбулась – активісти студентського Євромайдану від початку назвали пікет ОДА мирним і таким він був до завершення, як зрештою, наступні студентські пікетування Івано-Франківської ОДА.  

А ще цікавіше було спостерігати за губернатором, який прагнув демонструвати впевненість і навіть посміхатись. Втім, Василеві Чуднову тоді не залишалося нічого іншого, оскільки студенти з криками «Ганьба!» та «Брехня!» засвистали губернатора. Єдине, що вдалося Чуднову було кількасекундне скандування в унісон зі студентами «Україна – це Європа!»  і однохвилинний спіч без мікрофона, після чого він повернувся в приміщення ОДА.

Надалі молодь активно брала участь у заходах студентського Євромайдану.  Приєднувалися все нові студенти, представники коледжів та училищ. Було чимало перемог, наприклад, скасування платних відробок пропусків в Медичному університеті, студентам, які брали участь в Євромайдані.  Було багато драйву.

Однак мені події 25 листопада запам’ятались найбільше. Як перший серйозний вияв справжньої студентської солідарності та організованості, коли в очах молоді з’явилася впевненість і надія, які з кожним днем тільки дедалі міцніли.

Тоді, змоклому до нитки, мені особливо смакував гарячий чай, яким пригостили в наметовому містечку.  


25.12.2013 Василь Кедик 2088 1
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5201 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1837 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4047 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3172 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7962 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20294 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

277

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

819

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1913

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2392
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

188
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

695
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

478
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18381
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

977
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1216 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6100 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23392 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

294
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

992 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1177 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

498