У лікарні з харчовим отруєнням: від початку літа постраждали майже 40 прикарпатців

Від початку літа на Прикарпатті зафіксували вже чотири випадки масового харчового отруєння, більшість потерпілих - діти.

Два випадки сталися у відпочинкових комплексах, ще два - біля річки та в приватній садибі, інформує Фіртка.

Так, 19 червня після святкування шестеро неповнолітніх й п'ятеро дорослих осіб із діагнозом: гостра кишкова інфекція. 

Всі особи жителі села Саджава Богородчанської ТГ Івано-Франківського району, які 17 червня відпочивали у готельно-відпочинковому комплексі в селі Діброва Богородчанської ТГ Івано-Франківського району.

Станом на 23 червня госпіталізували вже 17 осіб, з них восьмеро дітей до 18 років. 21 червня, працівники Держпродспоживслужби провели позапланову перевірку у ресторані. Під час обстеження безпечності харчових продуктів виявили ряд порушень. 

Станом на 1 липня встановили 19 осіб які захворіли в результаті вживання харчів.

Остаточний діагноз встановили для 9 осіб — "Сальмонельоз, клінікоепідеміологічно, гастроінтестінальна форма. Гастроентерит середньої важкості", для решти осіб - ще встановлюють. На амбулаторному лікуванні залишаються дві особи.

Ще один випадок трапився 27 червня. Тоді обласної інфекційної лікарні госпіталізували трьох 17-річних, які вживали харчі на березі річки в місті Галич. Попередній діагноз – харчове отруєння.  

Того ж дня о 20:00 годині до Яремчанської центральної міської лікарні з харчовим отруєнням госпіталізували трьох неповнолітніх 2006 та 2007 років народження. Вони відпочивали в приватній садибі в Микуличині Яремчанської територіальної громади. 

Вчора, 7 липня в Яремчанську лікарню з харчовою токсикоінфекцією госпіталізували 13 хворих, з них 12 – діти.

Хворі перебували у відпочинковому комплексі Вілла “Затишна” у Микуличині. Як відомо, група дітей прибула на відпочинок із Коростеня Житомирської області п’ятого липня о 15:00 власним автобусом для святкування закінчення гімназії. У дорозі діти вживали продукти харчування, приготовлені вдома, та купляли по дорозі. В готелі відпочивальники вживали їжу, яку взяли з дому, куплену по дорозі та приготовлену в закладі відпочинку. 

Ймовірна причина спалаху – вживання недоброякісних харчових продуктів.


Фахівці наголошують, щоб уберегтися від гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь, вживайте лише ті продукти, у якості яких ви впевнені, дотримуйтеся 5 кроків до безпечнішої їжі:

Підтримуйте чистоту:

  • мийте руки перед тим, як брати продукти чи готувати їжу;
  • мийте руки після відвідування туалету;
  • вимийте і продезінфікуйте всі поверхні та кухонне приладдя, які використовуєте для приготування їжі;
  • захищайте кухню і продукти від комах, гризунів та інших тварин.

Відокремлюйте сиру їжу від готової:

  • для обробки сирих продуктів користуйтеся окремим кухонним приладдям, зокрема ножами та обробними дошками;
  • зберігайте продукти у закритому посуді, щоб уникнути контакту між сирими та готовими продуктами.

Ретельно готуйте їжу:

  • ретельно просмажуйте чи проварюйте продукти, особливо м’ясо, яйця, рибу і морепродукти;
  • доводьте страви до кипіння, щоб вони готувалися як мінімум за 70 °С;
  • сік м’яса чи птиці під час приготування має бути прозорим, а не рожевим;

Зберігайте їжу при безпечній температурі:

  • не залишайте готову їжу без холоду більш ніж на 2 години;
  • зберігайте приготовані страви гарячими (60°C) аж до подавання до столу;
  • не зберігайте їжу надто довго, навіть у холодильнику;

Використовуйте безпечну воду і свіжі продукти:

  • використовуйте чисту або очищену воду;
  • обирайте свіжі та незіпсовані продукти;
  • ретельно мийте овочі й фрукти, особливо якщо вживатимете їх сирими;
  • не вживайте продукти, у яких закінчився термін придатності.

У випадку виявлення перших ознак кишкового захворювання необхідно терміново звернутись до найближчої лікувальної установи. Самолікування небезпечне.

Нагадаємо, в Івано-Франківську восьмеро дітей отруїлись чадним газом.


Читайте також:

У дітей, які отруїлися у коломийському дитсадку, задовільний стан


08.07.2021 1461
Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1589
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1689
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1677
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

4962 38
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1981 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1377

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

236

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

567

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

730

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

860
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3494
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10055
02.04.2024

Одним з перших засіяли ярими культурами поля на Городенківщині, Коломийщині та Снятинщині.  

709
13.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

25940
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7568
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

759
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

938
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1265
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1089
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

707
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

938
29.03.2024

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглянув майже 90% законопроєкту про мобілізацію.  

813