«Ніхто збоку мішок з грошима не сховав»: депутати ухвалили бюджет Прикарпаття на 2022 рік

Івано-Франківська обласна рада ухвалила обласний бюджет на 2022 рік.

Проєкт головного фінансового документа Прикарпаття підтримали 72 депутати. Четверо народних обранців, зареєстровані у сесійній залі, не голосували, повідомляє Фіртка.

Нагадаємо, фінансовий ресурс головного кошторису Прикарпаття на 2022 рік становить 2,8 мільярда гривень. З них  51,3% становлять власні надходження, плановий обсяг яких закладено на рівні 1,5 мільярда гривень. Решту 48,7%, тобто 1 391 мільярд гривень, становлять трансферти з державного бюджету.

Проєкт бюджету депутатам презентувала директорка Департаменту фінансів Івано-Франківської обласної державної адміністрації Ірина Мацькевич.

«Основними показниками обласного бюджету на наступний рік є ріст податків і зборів загального фонду обласного бюджету на 21,9 %, ріст заробітної плати працівникам бюджетної сфери на 8,4%, ріст видатків на енергоносії на 36,7%, ріст видатків на стипендії у два рази та врахування індексу інфляції 6,2%.

В цілому загальний фінансовий ресурс обласного бюджету на наступний рік складає 2,8 мільярда гривень, в тому числі по загальному фонду 2,1 мільярда гривень, по спеціальному фонду – 743 мільйони гривень.

В загальному обсязі ресурсу обласного бюджету 51% - це є власні надходження обласного бюджету та 49% - це є трансферти з державного бюджету…», - відзначила посадовиця у свої промові на сесії.

Варто відзначити, запропонований проєкт головного фінансового документа області, попри той факт, що він попередньо пройшов погодження у всіх депутатських комісіях, викликав чимало запитань та пропозицій серед депутатів щодо спрямування бюджетних коштів на ті чи інші потреби. Чи не найбільше таких запитань стосувалися фінансування закладів охорони здоров’я.

Зокрема, депутат обласної ради, ексголова Івано-Франківської ОДА Роман Ткач кілька разів у процесі обговорення звернув увагу на анонсоване Президентом України Володимиром Зеленським підвищення заробітної плати лікарів до 20 тисяч гривень, намагаючись дізнатись, з яких джерел відбуватиметься таке підвищення.

Врешті-решт крапку усім претензіям та запитанням поставив голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич.

«Колеги, всі ми сьогодні чули побажання, куди ще треба спрямувати кошти. Всі ми сьогодні прекрасно розуміємо, що ніхто збоку мішок з грошима не заховав.

Тобто є розрахункові прибутки, є розрахункові видатки – в них треба втиснутися. І як чогось бракує, то треба сказати, де взяти. Не просто «треба дати», а де взяти, щоб туди поставити», - зазначив голова облради.

На думку Олександра Сича, сьогодні є декілька потенційних джерел, звідки можна отримати необхідні кошти для фінансування тієї чи іншої галузі.

Серед них – вільні залишки, можливе перевиконання бюджету протягом року, галузеві програми та галузеві видатки, де зі слів посадовця, «кінь не валявся».

Крім того, на думку голови обласної ради, сьогодні на Прикарпаття є ціла низка бюджетних закладів, які «перетворилися на касу отримання зарплати» і фактично не виконують жодної діяльності.

Ще одне потенційне джерело отримання вільних коштів – це, на думку Олександра Сича, перегляд посадових обов’язків деяких працівників бюджетних установ.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!  


Читайте також:  

Опалювальний сезон 2022 – 2023 не прийде неочікувано: у проєкті обласного бюджету передбачено компенсацію здорожчання енергоносіїв

Бюджет Прикарпаття 2022: відомо, яка галузь отримає найбільше, а яка – найменше коштів

Порочне коло: отримавши додаткові п’ять відсотків ПДФО, бюджет Івано-Франківська втратить до 18 мільйонів гривень на реверсній дотації  

Нові ініціативи Уряду щодо земельного податку коштуватимуть громадам Прикарпаття до 40 мільйонів гривень недоотриманих доходів (ФОТО)  

Представники органів місцевого самоврядування Прикарпаття відвідали всесвітню інноваційну виставку у Дубаї (ФОТО)  

Наступ на самоврядування та нівелювання децентралізації: голови громад Прикарпаття звернулись до парламентарів щодо змін до Бюджетного кодексу   

Громади заслуговують на довіру: в АМУ висловили зауваження щодо пропонованих Урядом змін до Бюджетного кодексу 

Відомі алгоритм дій та зразки документів щодо постачання природного газу для бюджетних установ за пільговими цінами  

Громади Прикарпаття в наступному році отримають вдвічі меншу додаткову дотацію на заклади освіти та медицини, ніж цьогоріч  

"Децентралізація сьогодні є призупиненою". В АМУ пропонують змінити механізм горизонтального бюджетного вирівнювання 

Голови прикарпатських громад: ОДА не визначає чітких пріоритетів для фінансування відновлення місцевих доріг   


17.12.2021 Сергій Білий 1336 1
Коментарі (1)

21.06.2022
Ілона Шевченко

Автор легендарних мультфільмів: "Козаки", Енеїда", "Лис Микита" Едуард Кирич разом із дружиною з початку відкритої агресії рф проживає в Івано-Франківську – саме сюди подружжя переїхало через активні бойові дії у рідному місті.

612
17.06.2022
Наталія Луцик

Тури вихідного дня західною Україною – це чудова ідея для одноденного відпочинку не лише для внутрішньо переміщених осіб, котрі вимушено змінили своє місцепроживання, але й для місцевих мешканців. 

929
13.06.2022
Тетяна Дармограй

Як в Івано-Франківській територіальній громаді змінився ринок праці за понад сто днів війни, скільки готові платити роботодавці та які вакансії мають найбільший попит — Фіртка розпитала у заступниці директора Івано-Франківського міського центру зайнятості Вікторії Максимів.  

1734
12.06.2022
Ілона Шевченко

Олена Калайтан понад 30 років працювала журналісткою газети «Приазовський Робочий» у рідному Маріуполі та від початку повномасштабної війни працює у виданні «Донбас 24». 

1133
06.06.2022
Уляна Мокринчук

Понад сто днів війни в Україні. Інформаційний фронт тримають ЗМІ та журналісти, які стали основною мішенню переслідування російських військових злочинців на тому ж рівні, що й наша військова тероборона, оскільки нападникам наказано приховати сліди своїх злочинців. 

1694
30.05.2022
Тетяна Дармограй

Однією з цілей російського нападу є начебто захист прав російськомовного населення в Україні. Проте, своїми діями російські окупанти на чолі з Кремлем роблять усе, щоб все більше російськомовних українців свідомо відмовлялися від російської та переходили на українську.

2731

Неодноразово доводилось зустрічати у сумнівних вокзальних чтивах  типу “100 порад на кожен день” – поради  на кшталт  “ікону якого православного святого прикладати до хворого місця”, або ”прикмети та заборони в день свята”, далі йде перелік що можна і чого не можна робити.  

439

Так, шановний читачу, я не помилився із заголовком статті і в цьому вбачаю парадокс публічного управління в умовах сучасної України. Моє намагання донести до виконавчої гілки влади та антикорупційної структури те, що через невиконання вимог законодавства

905

Мабуть, немає для батьків страшнішого предмета в школі як християнська етика. Немає місця в дитячій голівці для понять “добра” і “зла”, для вивчення земного життя Ісуса Христа, як засновника християнства.

928

Вже багато років, а особливо впродовж останніх 110 днів, ми  прокладаємо свій шлях до ЄС.

832
21.06.2022

Сезонні ягоди та фрукти і є для того, аби після зими та весни відновити організм. 

451
05.06.2022

Дефіцит гречки протримається до початку нового врожаю.

1610
21.05.2022

Фахівці з правильного харчування нерідко рекомендують у перший денний прийом їжі вживати каші, проте деякі з них можуть завдати більше шкоди організму, ніж користі.   

3246 1
05.06.2022

У Храмі Царя Христа (відомому, як церква на Майзлях) Святу літургію провів Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

1634
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

3624
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

4470 1
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

4910
10.06.2022

Щоп'ятниці у таборі заплановані тематичні майстер-класи. Заняття проходитимуть у "світлиці талантів", бібліотеці в монастирі та в альтанках на свіжому повітрі. Дітей педагоги об'єднають у групи за віком та уподобаннями.

1312
14.06.2022

Восьмий апеляційний суд Львова 14 червня заборонив діяльність партій “Наші” та "Держава", які в Міністерстві юстиції вважають проросійськими. Про це пише Фіртка з посиланням на пресслужбу суду.  Враховуючи дані рішення в Україні з

888
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

4820
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

6701
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

7575 10