На Прикарпатті попрощались з Мар'яною Тряско, яка загинула на війні (ФОТО/ВІДЕО)

У селі Тростянець Долинської територіальної громади попрощалися із бойовою медикинею Мар'яною Тряско на позивний Квітка. Жінка повернулася в Україну з Італії, щоб піти на фронт.

Скорботна церемонія з військовослужбовицею почалася біля її будинку у селі Тростянець. Звідти кортеж вирушив до церкви святого Миколая. Попрощатися із Квіткою прийшли рідні, побратими, односельці.

Про це повідомляє Суспільне, пише Фіртка.

Останні 14 років Мар'яна Тряско жила в Італії. Там вона вийшла заміж та народила двох дітей. До того працювала медсестрою у Долинській лікарні, розповідає її тітка Марія Вінтонів. Жінка пригадує, що з дитинства Мар'яна була працьовитою та доброю.

"Я дуже дивувалася, коли мені розповідали, що Мар‘яна вміє косити.

Вона дуже любила коней. Було відчутно якусь таку теплоту від неї. Мар'яна була світлою людиною.

Ми це знаємо не через те, що вона — наша родичка. Ми знаємо це й з розповідей інших", — розповідає Марія Вінтонів.

На фронт Мар'яна поїхала у квітні. Її побратим Тарас Сливчук каже, що ще на початку березня жінка телефонувала йому з Італії й дізнавалася, чи є у бригаді вакансія медика.

"У нас якраз були вакансії бойового медика.

Я їй казав ще тоді, коли вона була в Італії, що ми найближчими днями можемо поїхати на Схід захищати державу".

Вона відповіла:

"Я не боюся, я їду", — пригадує Тарас Сливчук. — Мабуть, вона була найсвітлішою людиною, яку я знав.

Мар'яна була вірна присязі, вірним другом. Вона завжди поспішала допомагати людям, знала свою справу, оперативно і швидко допомагала своїм побратимам".

Мар’яна Тряско служила у 102 окремій бригаді Сил територіальної оборони ЗСУ. Про те, що її мотивує працювати й рятувати бійців на фронті, жінка розповіла у відео, яке 21 вересня опублікували на Facebook-сторінці бригади.

"Зараз я перебуваю тут, на передовій, щоб мої діти могли приїхати до рідного дому, на мою Батьківщину у свободі, у процвітанні синьо-жовтого кольору", — говорила Мар'яна Тряско.

Посестра загиблої Маріанна Удод-Зомчак познайомилася з Мар’яною Тряско у штабі територіальної оборони, коли приймала у неї документи на службу. Жінка каже, що ще тоді її здивував вчинок Квітки.

"Я її запитала: "А як твоя сім’я поставилася до того, що ти сюди приїхала?" А вона каже: "У тому, що я маю їхати сюди, у мене не було жодного сумніву. Єдине — я дуже боялася сказати про це чоловікові".

Вона розповіла, що одного разу чоловік, який є італійцем, приходить з роботи й каже: "У твоїй країні — війна. Ти — медик, ти потрібна своїй землі".

Наступного дня вона зібрала валізи й сказала: "Це мені було полегшенням", — розповідає Маріанна Удод-Зомчак. — Я тоді цілу ніч не спала, думала: "Боже, скільки героїв народила наша земля і скільки героїв поляже".

Мар’яна є прикладом того, що ми повинні стояти до кінця".

Попрощатися із Мар‘яною прийшов і її перший учитель Михайло Квецко. За його словами, коли жінка приїжджала додому з Італії, то провідувала своїх вчителів. Найбільше Михайлу запам'яталася остання зустріч з Мар‘яною — у травні, коли вона їхала на фронт.

Бойову медикиню поховали на кладовищі у Тростянці під постріли військових та звуки гімну України.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Війна: як пережити смерть рідних

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці

Радник очільника Івано-Франківська та «Шериф» серед побратимів: Назарій Кішак розповів про бойові будні (ФОТО)


Коментарі ()

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1107
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2817
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

983
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1042
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1050 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3115 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

910

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

783

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

371

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1098
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

157
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2351
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1152
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

457
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15075
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7386
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

821
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

384
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

295
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

383
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

664
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1116