Як змінювались канони краси за останні 100 років

Всесвітній день краси відзначають 9 вересня з цієї нагоди вирішила нагадати любим жінкам та їх коханим чоловікам, а якже змінювалось відношення до краси та її канони впродовж останніх ста років. Давайте разом коротко згадаємо основі віхи цього калейдоскопу, який на різних проміжках часу як радикальні зміни, так і малопомітні та гармонічні.

Спершу можна подумати, що оскільки більшу частину ХХ століття українки перебували за залізною завісою, то й тенденції «вільного» світу до них не проникали. Але це не так -  ніщо не може втримати Жінку від бажання бути на гребені модних тенденцій, нехай і з невеличким запізненням.

Отож, сто років тому у моді, або як зараз популярно говорити тренді були високі жінки  з великим бюстом та осиною талією. Головний атрибут тогочасних красунь – корсет за допомогою якого досягалась фігура у вигляді пісочного годинника. Західна культура сформувала такий символ жіночої краси - округлі стегна, повні груди, чітко позначена лінія талії і круглі сідниці – ось основні риси, які можна описати.  А довершувала образ зачіска «помпадур». Об’єктом для наслідування тогочасних модниць були Мері Пікфорд та Ліліан Гіш.

В 20-х роках в  моду входить яскравий макіяж. В тренді помади червоних відтінків, яскраві рум’яна, туш, сині та зелені тіні. Серед модниць популярні короткі та гладкі стрижки.  Ідеал того часу фатальна красуня Грета Гарбо.

А ось у 30-ті роки макіяж стає набагато спокійнішим, яскраві тіні замінюються на підводку, темні яскраві помади на рожеві. Головний б’юті тренд – брови. Їх вищипують взагалі і малюють дугу олівцем. Зачіски транфсормуються в «хлопчакові» стрижки. В тренді голівудські хвилі намертво зафіксовані гелем або воском. Іконами тогочасного стилю стають Рита Хейворд та українка за походженням Анна Стен.

В період Другої світової війни незважаючи на всі складності військового часу жінки продовжують слідкувати за собою. В цей час в моді пишні зачіски, туш та рум’яна. Прикладом для наслідування була Інгрід Бергман.

У 50-ті роки в голови всіх жінок світу вривається образ Мерилін Монро. Макіяж лише штучний. В моді фарфорова шкіра, намальовані перчики, яскраві глянцеві губи, високі пишні зачіски, локони.

В 60-х настає час експресії та рок-н-ролу. Помади відсутні, жінки роблять акцент на очі. Вперше в моді з’являється must have “кошаче око”, яке досягається за допомогою чорного олівця. Популярним стає образ дівчинки підлітка –коли цінуються стрункі моделі з тонкими довгими ногами. Модель Твіггі – новий тренд.

Період 70-х років це час, коли жінки більше не хочуть бути ляльками. Прощавайте багатошаровий макіяж та складні зачіски. Світовий тренд це спорт, тренування та природність. Виробники починають розробку перших сонцезахисних кремів. Ідеалом серед жінок стає Джейн Фонда.

У 80-ті роки головні образи це Мадонна та принцеса Діана. Наслідувачів першої можна впізнати «якщо волосся то з хімією, якщо макіяж, то з акцентом на все відразу». Прикраси носять великі та блискучі. І повна їм протилежність це жінки, яким подобається образ принцеси Діани – елегантний та скромний.

90-ті – це епоха супермоделей: Лінда, Сінді, Наомі. В тренді нові стандарти 90-60-90. Всі прагнуть стати моделями. Відкриваються безліч модельних агенств.

Початок XXI cт – всі зайняті своїм тілом – дівчата вдосконалюють сідниці, прокачують кубики на животі. Не залишається часу на макіяж. Лише блиск для губ та туш для вій. Молодь обирає в кумири Брітні Спірс.

Перше десятиліття нового століття - на арену краси виходить Анджеліна Джолі. Фетиш десятиліття - оливкова шкіра, пухлі губи, високі скули, пухнасті вії. Основний запит у косметологів – « як у Анджеліни Джолі». Корсети забуті, але «екстримальні» форми досягаються за допомогою пластичних операцій. Б’юті іконою стає Кім Кардашьян.

Сьогодення. Наразі спостерігається позитивна тенденція - «екстремізм» в зовнішності потроху відходить в минуле. Жінки все частіше прагнуть виглядати доглянутими, свіжими і насамперед зберегти свою індивідуальність. Тому основні запити на доглядові антивікові процедури. Якщо втручання, то дуже мінімальні і лояльні.

Вік не перешкода. На подіумах все частіше можна побачити моделей віком 60+. Яскравим прикладом є Мей Маск, мама інженера та винахідника Ілона Маска.

І трішки про Івано-Франківськ.

Жінки нашого міста також намагались завжди бути в тренді сьогодення. Всі пам’ятають косметичний заклад, що розміщувався у Будинку побуту на вулиці Січових Стрільців (у той час Василя Чапаєва). Жінки там шикувались в чергу і сиділи перед кабінетом з масками на обличчі та пілінгами, деякі з яких потребували  охолодження яке досягалось включеним вентилятором.

На початку 90-х в обласній лікарні стала популярною процедура дермобразії, що спрямована на омолодження шкіри. Робилась вона стоматологічним бурком за допомогою якого  шліфувався верхній шар шкіри. Така процедура була надзвичайно болюча та кривава тому потребувала загального наркозу. Добре, що ці часи минули.

Б’юті індустрія сьогодні – це високотехнологічна галузь, де кожен засіб проходить тривалі випробування.  В індустрії працюють висококваліфіковані спеціалісти.

На завершення хочу сказати, що все ж варто пам’ятати давню народну мудрість: «зустрічають по одягу, а проводжають по розуму». Тож дорогі жінки, будьте особистостями, красивими в усіх своїх починаннях. Гармонії вам в кожній дрібниці.  


09.09.2021 Латинська Алла 13306 1
Коментарі (1)

19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

468
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

2577 12
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

2429
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

6572 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

2865
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

2485

Привиди стали  головними героями книжок та фільмів. Враховуючи, що привидом вважають душу померлої людини, то цікаво дізнатись  християнське бачення цього феномену  і знайти згадки про це у Біблії.

281

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

1108

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

2210

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

3009
17.10.2024

Інфляція на споживчому ринку у вересні 2024 року порівняно із серпнем, як на Прикарпатті, так і в Україні становила 1,5%, з початку року — 7,2% та 6,5% відповідно.  

563
11.10.2024

Загалом господарства Прикарпаття зібрали понад 65 тисяч тонн зернових і зернобобових культур з площі 109 тисяч га.  

844
07.10.2024

Макаронні вироби бувають різних форм та розмірів, і кожен з них ідеально підходить для конкретних типів страв.  

866
18.10.2024

В Україні набув чинності закон "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій" № 3894-IX, який передбачає припинення діяльності на території України релігійних організацій, пов’язаних з Російською православною церквою.    

626
15.10.2024

Більшість українців — 61% — підтримують ідею, щоб в Україні існувала лише одна Православна церква.  

1961
10.10.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

34469
04.10.2024

Від початку повномасштабного вторгнення Росії 1 123 релігійні громади перейшли з Української православної церкви московського патріархату до Православної церкви України.  

1267
21.10.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

27261 1
22.10.2024

В органах прокуратури може бути в три рази більше осіб з інвалідністю, ніж в середньому серед населення, а серед начальників – 38%.

231
19.10.2024

Очікують на покращення діяльності — 9% мешканців заходу. Про погіршення діяльності сказали 6% мешканців західних регіонів.  

390
16.10.2024

Президент Володимир Зеленський у Верховній Раді представив план перемоги.  

2111
14.10.2024

Серед мешканців заходу довіра до президента України Володимира Зеленського залишається на рівні 58%.

1093