Зміни з квітня: чого очікувати українцям

Зміна оподаткування, перерахунок пенсій, скасування вихідного на Великдень та відновлення роботи закладів культури — зміни, які очікують на українців вже цього місяця.

Триває 37-й день нашої загальнодержавної оборони після восьми років війни на Донбасі. Наші Збройні Сили, Національна поліція і Національна гвардія, розвідка поступово звільняють українські міста від окупантів і на деяких напрямках переходять у контрнаступ.

Війна внесла свої корективи у життя людей. Фіртка розповідає, що саме зміниться в Україні у квітні.

Зміна оподаткування

Так, з 1 квітня для ФОПів I та II групи виплати єдиного податку будуть добровільними. А великий бізнес перейде на спрощену систему оподаткування. ФОП III групи зможуть виплачувати єдиний податок з обороту в розмірі 2%. Ці зміни діють до скасування воєнного стану.

Водночас є винятки. Деякі ФОПи не зможуть вибрати спрощену систему оподаткування. Зокрема, юридичні особи та фізичні особи − підприємці, які здійснюють:

— діяльність з організації, проведення азартних ігор, лотерей (крім розповсюдження лотерей), парі (букмекерське парі, парі тоталізатора);

— обмін іноземної валюти;

— виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів та діяльності фізичних осіб, пов’язаної з роздрібним продажем пива, сидру, пері (без додання спирту) та столових вин);

— видобуток, реалізацію корисних копалин;

— страхові (перестрахові) брокери, банки, кредитні спілки, ломбарди, лізингові компанії, довірчі товариства, страхові компанії, установи накопичувального пенсійного забезпечення, інвестиційні фонди і компанії, інші фінансові установи, визначені законом; реєстратори цінних паперів;

— представництва, філії, відділення та інші відокремлені підрозділи юридичної особи, яка не є платником єдиного податку;

— фізичні та юридичні особи – нерезиденти.

Перерахунок пенсій

Пенсії перерахують працюючим пенсіонерам, яких в Україні приблизно 2,5 мільйона.

Пенсію підвищать особам, які мають не менше 24 місяців страхового стажу з моменту призначення пенсії. Перерахунок відбудеться автоматично - звертатися нікуди не потрібно. Розмір надбавки буде залежати від одержуваної зарплати та кількості відпрацьованого стажу.

Самі надбавки будуть виплачені тільки в липні, коли дані про стаж отримає Пенсійний фонд. Тобто фактично пенсії зростуть влітку, але перерахунок відбудеться у квітні.

Відновлення роботи закладів культури

З 1 квітня театри, опери та концертні зали в Україні поступово почнуть відкривати. Кожен заклад готуватиме свою програму та працюватиме за власним графіком. Детальну інформацію про розклад, а також щодо придбання квитків потрібно дізнаватися на сайтах закладів. 

Частина коштів від придбаних квитків йтиме на допомогу українським захисникам або на гуманітарну підтримку.

Скасування вихідного на Великдень
Великдень 2022 року випадає на 24 квітня. Щорічно наступний день після Великодня оголошується вихідним днем. 
Однак, Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» №2136-IX від 15 березня 2022 року встановив додаткові правила на час війни. Тому цьогоріч 25 квітня буде робочим через внесені до Трудового кодексу зміни.
Зокрема,  у період дії воєнного стану немає офіційних святкових та неробочих днів. Тому за цими загальними правилами, встановленими Законом № 2136-IX, під час війни працівники мають працювати в понеділок, 25 квітня, з оплатою праці як у звичайний (а не святковий) робочий день.
Втім, якщо війна закінчиться до цього дня, то вихідний можуть повернути.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Війна вплинула на думку. Чи підтримують теперішній курс України мешканці західних регіонів?


Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1484
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

746
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

927
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2004
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3508
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2407 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

750

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

656

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

629

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

648
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10290
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1136
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5206
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

948
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2746
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1138
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

339
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

658
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

570
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

619
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

975 2