Заради добробуту та якісного життя: як в Івано-Франківську об'єднуються власники бізнесу

Об'єднатись заради добробуту та якісного життя — такою є мета Бізнес Асоціації Івано-Франківська, яку заснували торік.

Щоб дізнатись більше про роботу Асоціації, якими були понад півтора року повномасштабної війни в економічному плані, журналістка Фіртки поспілкувалась з Головою Правління Бізнес Асоціації Івано-Франківська Андрієм Семанівим


Довідково: Бізнес Асоціація Івано-Франківська (БАІФ) — це об’єднання власників та ТОП-менеджменту бізнесу, які об’єднались задля росту добробуту та якості життя громади через створення можливостей для розвитку бізнесу та побудови партнерств.

Основною метою діяльності Спілки є адвокація та захист економічних, правових, соціальних та інших інтересів своїх членів, сприяння їх підприємницькій діяльності та розвитку бізнес-середовища міста, посиленню їх впливу в системі соціального діалогу.

Цілі:

 • об’єднати бізнес-спільноту міста заради добробуту та якісного життя;
 • активна участь в стратегії розвитку міста;
 • підвищення інвестиційної привабливості міста;
 • адвокація та лобіювання інтересів учасників Асоціації;
 • просвітницька діяльність задля підвищення культури бізнесу та громади;
 • підтримка Збройних Сил України через благодійні ініціативи. 

Далі подаємо пряму мову:


Яких з цілей вдалось досягти за понад рік існування Асоціації?
Ми, як молоде об’єднання, продовжуємо своє становлення. Якщо говорити про об’єднання бізнесів міста, то ми вже налічуємо більше 55-ти членів Асоціації, починали з 40-ка, тобто ми зростаємо кількісно та якісно. До складу Асоціації долучаються потужні та активні підприємці міста.
Окрім того, БАІФ є одним зі стейкхолдерів та активним учасником Стратегії розвитку міста у співпраці з виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради, платформою «Тепле місто», Франківським драмтеатром, карпатським інститутом аналітики «FrankoLytics».
Ми на постійній основі проводимо зустрічі серед учасників ініціативної групи на яких обговорюємо актуальні питання та візію міста майбутнього.
А також проводимо події, які допомагають підвищити увагу до питання Стратегії міста серед бізнесменів та громади міста. Наприклад, наприкінці серпня провели важливу подію «Уроки релокації: виклики та потреби бізнесу під час війни».
На заході, який тривав більш ніж три години, учасники отримали інформацію про результати дослідження досвіду релокації бізнесу по областях: Івано-Франківській, Львівській, Вінницькій. А також:
 • обговорили проблеми та потреби релокованого і місцевого бізнесу;
 • презентували кращі практики підтримки релокованого бізнесу;
 • обговорили виклики інтеграції релокованого бізнесу в місцеву економіку.

Щодо адвокації та лобіювання інтересів — я, як Голова Правління БАІФ, з грудня 2022 року є членом виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, на щотижневих засіданнях якого приймають різні рішення, в тому числі й рішення пов’язані з бізнесом та з членами БАІФ. Коли заходить питання наших членів Асоціації — я відстоюю їхні інтереси на засіданні.

Також, стосовно питань членів Асоціації ми звертались до різних державних інстанцій щодо ініціатив та роз’яснень, серед яких: Івано-Франківська обласна військова адміністрація, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Міністерство юстиції України, Нотаріальна палата України та інші.


Перші загальні збори членів БАІФ були призначені на 24 лютого 2022 року. Втім, розпочалась повномасштабна війна.


Так, це правда. Звісно, вони не відбулись в цей день. Але, члени БАІФ одразу долучились до допомоги армії — хтось ремонтує безоплатно автомобілі для ЗСУ на власних СТО, виготовляє необхідні деталі та товари безкоштовно, хтось донатить, бере участь в благодійних аукціонах, але точно можна сказати що активно долучається до допомоги.

БАІФ є співзасновником координаційного центру SaveUkraineNow (SUN), підтримує прикарпатських захисників та запрошує долучитися до ініціативи «Один день на місяць працюю для ЗСУ» та підтримати наших на фронті. У березні 2023 року Бізнес Асоціація Івано-Франківська отримала відзнаки від Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного за роботу в Координаційному центрі SaveUkraineNow — подяку та вимпел з підписами Залізного Генерала.

Також, БАІФ була співорганізатором 2-го благодійного аукціону за підтримки очільниці Івано-Франківської обласної військової адміністрації, на якому члени БАІФ надали лоти, брали участь у торгах та придбали лоти задля допомоги ЗСУ. В результаті Аукціону — лоти надані БАІФ були викуплені на суму 1 850 000 гривень. Загальна сума проданих лотів на Аукціоні — 3 543 000 гривень.

Сьогодні також працюємо над допомогою пораненим бійцям — ремонтуємо палату обласної лікарні. Тож, кожен працює над тим аби пришвидшити перемогу України.


З якими викликами стикнулись?


Під час першого року становлення Асоціації ми обрали модель з залученням координаторів програм Асоціації, спочатку обрали їх серед членів Правління, які мають розвивати напрямки програм, яких наразі є п’ять:

 • Стратегія розвитку міста.
 • Виробництво.
 • Інвестиції.
 • Правова підтримка і захист.
 • Освіта. Просвіта. Інновації.

Також започатковували та проводимо інші події по нетворкінгу, які згадував раніше.

Однак, під час становлення, та особливо під час повномасштабного російського вторгнення — певні наші плани та вектори розвитку необхідно коригувати, що також є нормальним, особливо враховуючи що кожний підприємець має власний бізнес та іноді не має можливості через зрозумілі причини приділити достатньо уваги Асоціації.

Саме тому 29 вересня 2023 року впродовж 11 годин учасники Бізнес Асоціація Івано-Франківська провели Стратегічну сесію та працювали над мотивацією та користю участі в Бізнес Асоціаціях. А також:

 • самооцінкою спроможності та потенціалу БАІФ;
 • візією, місією, стратегічними цілями, напрямами діяльності та основними послугами БАІФ.
 • розбирали результати опитувальника БАІФ серед усіх членів;
 • провели SWOT-аналіз стану розвитку та потенціалу БАІФ;

Віримо, що ця Стратегічна сесія стане основою для планування подальшого розвитку БАІФ та посилення впливу на майбутнє розвитку та покращення бізнес-клімату у місті.


Розвиток Асоціації в умовах воєнного стану: які цілі поставили на найближчий рік?


Ми живемо в умовах невизначеності та часткової розгубленості. Сьогодні важливо згуртуватись.

Попри умови невизначеності, стратегічне планування все ж варто здійснювати, оскільки ми віримо в Збройні Сили України та впевнені у нашій перемозі.

У цілому хочемо не зупинятись на досягнутому. Продовжуємо об'єднувати бізнес заради добробуту та якісного життя на принципах рівності, відкритості та взаємній повазі.

Цілі наступні:

 1. Розробка та запуск нового сайту Асоціації (кінець вересня-початок жовтня).
 2. Провести Стратегічну сесію серед усіх учасників Асоціації.
 3. Відкоригувати напрямки розвитку та обрати основні функції Асоціації відповідно до результатів Стратегічної сесії.
 4. Провести перший Бізнес Форум в Івано-Франківську.
 5. Продовжувати організовувати та проводити заходи для членів Асоціації.
 6. Проводити зустрічі робочих груп програм БАІФ.
 7. Збільшити виконавчу команду Асоціації відповідно до обраних напрямків розвитку та основних функцій Асоціації на Стратегічній сесії.
 8. Продовжувати об’єднувати бізнес міста та кількість членів БАІФ.
 9. Підвищити статус та промоцію БАІФ в місті.
Продовжуємо працювати над стратегією розвитку міста, освітою, інноваціями, правовою підтримкою та захистом бізнесу, організацією роботи, партнерства та комунікації, залученням інвестицій у регіон. А відтак запрошуємо усіх небайдужих долучатись.

Більше читайте у матеріалі.08.10.2023 1450
Коментарі ()

17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

689
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11209 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1897
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1796
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2795
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4650

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

420

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1092

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1500

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1365
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1745
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1564
03.05.2024

В Івано-Франківську триває передсвятковий ярмарок "Великодній кошик".  

1273
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

647
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

725
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1915
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

2251 11
12.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

20411
13.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

393
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

737 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

779
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

1125