За рік в АТО «Вітер» пройшов шлях від лейтенанта до капітана

 

/data/blog/106546/00f5603bd7635c3942dcda103833c1fd.jpg

 

Ротний 93-ї окремої механізованої бригади капітан Віталій Попович впродовж року успішно командував обороною шахти «Бутовка» — однієї з найгарячіших точок на карті АТО.

 

До війни «Вітер» — Віталій Попович — був успішним приватним підприємцем із Прикарпаття. Із початком російської агресії на Донбасі він активно займався волонтерською діяльністю, допомагав українським воїнам армійською амуніцією. А згодом, як тисячі справжніх чоловіків, і сам поповнив лави війська.

 

— Спочатку я планував укласти контракт у 3-му полку спецпризначення. Однак це потребувало певного часу, тож вирішив піти до війська добровольцем за мобілізацією, — розповідає «Вітер». — Мене, лейтенанта, направили до одного з навчальних центрів. А трохи згодом призначили командиром кулеметного взводу 93-ї бригади, який обороняв позиції на вентиляційному колекторі шахти «Бутовка».

 

Як і рік тому, сьогодні на цій позиції гаряче. Підрозділ «Вітра» тримав оборону під постійними обстрілами бойовиків з різних важких артилерійських систем, танків, мінометів. Сюди регулярно навідувалися ворожі диверсанти.

 

Підрозділ «Вітра», а це кілька розрахунків великокаліберних кулеметів ДШК, займав позиції на південній стороні шахти, які виходили якраз на облаштовані опорники противника в колишньому депо. «Вітер» керував діями свого взводу на самісіньких «нульових» постах. Адже ніщо так не піднімає бойовий дух солдатів, як командир, який не ховається за спинами підлеглих.

 

— Перші 2–3 тижні на «Бутовці» було надзвичайно складно. Противник знав про нову ротацію і цілодобово випробовував нас на міцність, — пригадує Віталій. — Додавало труднощів і те, що територія нашої позиції була дуже обмеженою, всього 150 на 400 метрів. А споруди шахти були добрими орієнтирами для артилерії бойовиків. Старі оборонні споруди та вогневі точки майже зруйнувалися від постійних обстрілів.

 

Фактично на очах архітектура шахти помітно змінювалася. Особовому складу доводилося копати бліндажі та окопи здебільшого вручну, причому під інтенсивним вогнем противника.

 

За кілька місяців «Вітер» був призначений командиром роти та взяв під своє командування оборону шахти. Постійні обстріли та вогневі удари майже не припинялися. Особливо захисникам шахти дошкуляв ворожий танк, який виїжджав декілька разів на день зі сторони сонця та вистрілював весь боєкомплект.

 

Наш герой пригадав випадок, коли ворожий танк виходив неподалік Ясинуватської розв’язки і випускав по шахті кілька снарядів, а потім розвертався та бив углиб своєї оборони. Пізніше хлопці дізналися, що цей танк таки був знищений у районі ДАПу.

 

Не раз обстановка складалася так, що ротний кілька ночей поспіль не стуляв очей, постійно сидів перед камерою спостереження та обходив пости, бо переймався за безпеку своїх людей. Навіть коли під час потужних обстрілів бійці спускалися в укриття шахти, ротний залишався на поверхні, контролював обстановку, щоб вчасно попередити про штурм.

 

За словами «Вітра», під час оборони позицій на шахті було небезпечно, важко фізично та психологічно. Однак хлопці вистояли. Серед них багато справжніх героїв. Наприклад, Олександр Демидов знищив чимало цілей, був поранений. Після лікування знов повернувся в підрозділ на захист шахти. А контрактник Максим Синельник, який у бою втратив око, сьогодні бажає далі служити та воювати. І таких прикладів чимало.

 

За рік в АТО «Вітер» пройшов бойовий шлях від лейтенанта до капітана. Він став авторитетним ротним командиром. У планах офіцера підписання контракту з оборонним відомством, адже він відчуває свою відповідальність за долю Батьківщини, своїх бійців, з якими пройшов крізь пекло війни.

 

Валентин ШЕВЧЕНКО, ЗСУ


13.05.2016 1258 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2561
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1207
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1131
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2314
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3760
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2753 8

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

997

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

843

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

793

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

739
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10476
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1326
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

370
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5471
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1181
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2979
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

571
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

417 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

855
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

747
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

796