за Фіделя

 

Браття, вчора я написав за Фіделя зокрема таке:

Після розвалу СРСР Куба безкоштовно приймала на лікування тисячі українських дітей хворих на лейкемію та інші форми раку. Багато з них вижили лише завдяки цьому. В Тарара унікальний мікроклімат та властивості океанської води, які сприяють лікуванню деяких хвороб. Також кубинська медицина в кількох спеціальностях перевершує нашу. 
Не знаю, чи продовжилося це кубинське благодіяння після того, як Президент Ющенко, щоб сподобатися американцям, заявив, що Фідель негідник. 
Браття, не будьте, як Ющенко, будьте, як Фідель.

Ваша реакція мене засмутила. Тому змушений дати вам настанову:

1. Якщо хтось зробив вам, або вашому народу добра на грам майте вдячності на тонну. Тим паче Фідель є лівим і не є католиком, отже ніщо не спонукало його до добра.

2. Кажуть: сталін теж любив дітей, совєти теж когось лікували безкоштовно. Сталін і совєти вбили мільйони українців, принизили всіх, хто вижив, а полікували кількох дітей. Фідель нікому з нас навіть не наступив на ногу.

3. Кажуть: треба плюватися на труп Фіделя, бо він ображав кубинців. От кубинці хай плюються. Вам навіщо приєднуватися? Із солідарності з трудящими Латинської Америки? Навіщо вам реалізовувати гасла Фіделя?

Окрім того, що ВИ знаєте за кубінців, за Кубу, за ситуацію? Від чого саме їм було б краще і що таке "краще" в їхньому уявленні? Ви лаєте Фіделя не знаючи нічого. Може він значно гірший, для кубинців, ніж ви гадаєте, а може вони поставлять йому золотий пам'ятник й доскону молитимуться на нього.

Засуджуйте людину, яка вам чи вашому народу безпосередньо не зашкодила, лише достеменно і глибоко знаючи її та її обставини. Інакше в пеклі вам даватимуть лизати розпечену пательню (я знаю, бо маю там надійні джерела).

4. Кажуть: Фідель був диктатором. А хіба він підпадав під заборону на цю професію? Багато великих були диктаторами. Багато малих мріють стати диктаторами (щонайменше половина українців). Було багато поганих диктаторів, але не більше, ніж поганих офіціантів. Чому ми попускаємо офіціантам й шлемо прокльони диктаторам? Давайте краще спочатку знищимо офіціантів! Гітлер малював акварелі, але навіть в Німеччині не арештовують вуличних митців, як нацистів (як на мене, дарма!).

5. Кажуть: багато кубинців втекло з Куби. А скільки латишів виїхало з Латвії?
Я б не хотів бути кубинцем при Фіделі. Мабуть теж би втік. Проте, я і з Франції Наполеона певне втік би, хоча Наполеон - слава Франції. Поза сумнівом, Куба увірвалася в світову історію завдяки Фіделю. У кубинців погані кухні, але є місце в історії. У багатьох кухні добрі, але історичної ролі нема. 
Я, звісно, за кухні.

6. На жаль, світ жорстокий і не справедливий. Важить лише масштаб особистості (переконання забуваються, злочини, на жаль теж). Мене самого це часто дратує, проте, життя - це шлях втрат і розчарувань. Для дрібних людців, таких, як ми з вами, браття й сестри. Світ належить фіделям. Масштабний був дядько. Прикро, що народився на Кубі, а не хоча б у США.


17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

3703
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

12238 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

2502
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

2361
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

3330
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

5368

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

1195

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1595

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

2130

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1825
28.05.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

391
24.05.2024

Посівна кампанія в Івано-Франківській громаді в розпалі.   

298
27.05.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Текля Юзефів.  

421
24.05.2024

Цьогоріч Молитовний сніданок відбувся під гаслом “Незламність. Віра. Стійкість”.  

794
19.05.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

9324
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1137
27.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

21028
26.05.2024

Російські окупаційні війська не досягли заявленої кремлівським правителем Владіміром Путіним мети щодо створення "буферної зони" на півночі Харківської області.  

220
24.05.2024

Як наголосив президент, "захист життя повинен мати всі необхідні інструменти, щоб дійсно перемагати терористів".

389
19.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

852
14.05.2024

Найбільш підготовлений рубіж — той, що розміщений на деякій відстані, що дозволяє використовувати й засоби інженерного озброєння, й залізобетонні споруди.

1633 11