за Фіделя

 

Браття, вчора я написав за Фіделя зокрема таке:

Після розвалу СРСР Куба безкоштовно приймала на лікування тисячі українських дітей хворих на лейкемію та інші форми раку. Багато з них вижили лише завдяки цьому. В Тарара унікальний мікроклімат та властивості океанської води, які сприяють лікуванню деяких хвороб. Також кубинська медицина в кількох спеціальностях перевершує нашу. 
Не знаю, чи продовжилося це кубинське благодіяння після того, як Президент Ющенко, щоб сподобатися американцям, заявив, що Фідель негідник. 
Браття, не будьте, як Ющенко, будьте, як Фідель.

Ваша реакція мене засмутила. Тому змушений дати вам настанову:

1. Якщо хтось зробив вам, або вашому народу добра на грам майте вдячності на тонну. Тим паче Фідель є лівим і не є католиком, отже ніщо не спонукало його до добра.

2. Кажуть: сталін теж любив дітей, совєти теж когось лікували безкоштовно. Сталін і совєти вбили мільйони українців, принизили всіх, хто вижив, а полікували кількох дітей. Фідель нікому з нас навіть не наступив на ногу.

3. Кажуть: треба плюватися на труп Фіделя, бо він ображав кубинців. От кубинці хай плюються. Вам навіщо приєднуватися? Із солідарності з трудящими Латинської Америки? Навіщо вам реалізовувати гасла Фіделя?

Окрім того, що ВИ знаєте за кубінців, за Кубу, за ситуацію? Від чого саме їм було б краще і що таке "краще" в їхньому уявленні? Ви лаєте Фіделя не знаючи нічого. Може він значно гірший, для кубинців, ніж ви гадаєте, а може вони поставлять йому золотий пам'ятник й доскону молитимуться на нього.

Засуджуйте людину, яка вам чи вашому народу безпосередньо не зашкодила, лише достеменно і глибоко знаючи її та її обставини. Інакше в пеклі вам даватимуть лизати розпечену пательню (я знаю, бо маю там надійні джерела).

4. Кажуть: Фідель був диктатором. А хіба він підпадав під заборону на цю професію? Багато великих були диктаторами. Багато малих мріють стати диктаторами (щонайменше половина українців). Було багато поганих диктаторів, але не більше, ніж поганих офіціантів. Чому ми попускаємо офіціантам й шлемо прокльони диктаторам? Давайте краще спочатку знищимо офіціантів! Гітлер малював акварелі, але навіть в Німеччині не арештовують вуличних митців, як нацистів (як на мене, дарма!).

5. Кажуть: багато кубинців втекло з Куби. А скільки латишів виїхало з Латвії?
Я б не хотів бути кубинцем при Фіделі. Мабуть теж би втік. Проте, я і з Франції Наполеона певне втік би, хоча Наполеон - слава Франції. Поза сумнівом, Куба увірвалася в світову історію завдяки Фіделю. У кубинців погані кухні, але є місце в історії. У багатьох кухні добрі, але історичної ролі нема. 
Я, звісно, за кухні.

6. На жаль, світ жорстокий і не справедливий. Важить лише масштаб особистості (переконання забуваються, злочини, на жаль теж). Мене самого це часто дратує, проте, життя - це шлях втрат і розчарувань. Для дрібних людців, таких, як ми з вами, браття й сестри. Світ належить фіделям. Масштабний був дядько. Прикро, що народився на Кубі, а не хоча б у США.


05.10.2022
Тіна Любчик

Музиканти організовують у містах України та за її межами благодійні концерти. Цим самим збирають кошти чи то на потреби ЗСУ, чи то для цивільних громадян, які постраждали внаслідок збройної агресії з боку росії.

280
26.09.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка поспілкувалась із психологинею Валерією Худзіцькою та дізналась, як продовжувати або почати працювати під час війни, не травмуючи себе.

720
21.09.2022
Тіна Любчик

Фіртка поспілкувалася з отцем Йосафатом Бойком, настоятелем парафії Святих Кирила і Методія в Крихівцях, про досвід волонтерства та благодійності у час війни.

1407
16.09.2022
Тетяна Дармограй

Іванофранківець на фронті не вперше. «Шериф» захищав Україну від російської орди ще у 2014 році, коли окупанти вторглися на територію українського Донбасу. Тепер його бригада знову зупиняє російську армію на сході України.

2976
12.09.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з головною психологинею благодійного фонду «Діти Героїв», що опікується дітьми, які втратили одного або обох батьків під час війни, Мартою Білик про те, як розмовляти про війну та її наслідки, не травмувавши.

1275
07.09.2022
Андрій Левкович

Давні греки мислили час в багатьох іпостасях (як лінійний, циклічний, миттєвий…), головні з яких дві – час, як черга слідування подій і час невловної миті змін.

1513

Зовсім скоро вітрини крамничок потроху будуть прикрашати стиглими гарбузами із зловісною усмішкою, де-не-де з’являться відьомські капелюшки з мітлами, і таким чином нам нагадають про прихід абсолютно чужого нашій культурі і народу свята - Гелловін.

51

В інформаційному полі України та блогосфері, чи то серед звичайного народу можна натрапити на думку,  що  православний - тотожний російському. Тобто, якщо сповідуєш православ’я, то тобі автоматично приписують проросійські погляди.  

363

З 1 по 5 вересня на Запорізькій АЕС працювала місія МАГАТЕ. За результатами свого візиту вони представили звіт з фактами та рекомендаціями.

1233

Татуювання на тілі людини явище не нове, і в сучасному світі доволі поширене, лише у нашому суспільстві до нього ставились і здається ставляться доволі стримано. До малюнків на тілі відносяться по-різному: хтось ними захоплюється,  а хтось подекуди

1820 1
01.10.2022

У Калуші соціальна їдальня для вимушених переселенців працює на базі другого ліцею.  

326
24.09.2022

В області розпочали сівбу озимих зернових культур.  

653
18.09.2022

Аби на власні очі побачити, що навіть попри війну в Україні, підприємці не лише працюють, а й заробляють і дають роботу місцевим.

864
05.10.2022

Волонтерською діяльністю о. Йосафат Бойко займається вже давно, однак з початком повномасштабного вторгнення почав працювати ще інтенсивніше.

138
29.09.2022

У Крихівцях при парафії Святих Кирила і Методія будують дитячий садочок, який матиме назву «Ковчег». Цей процес триває вже 3,5 роки.  

385
24.09.2022

Відомо, що на рештках костелу почали зводити дерев'яну будівлю у 1900 році. Відтоді 36 років у ній молилися жителі двох сіл — Креховичів і Брошнів-Осади.

948
18.09.2022

Депутати Івано-Франківської облради просять керівництво держави заборонити Українську православну церкву Московського патріархату в країні, ініціювати розслідування її діяльності та покарати винних за колабораціонізм.

831
01.10.2022

На жовтень в Івано-Франківському академічному драматичному театрі  підготували  30 вистав, аби ця осінь була наповнена театральним теплом та незабутніми враженнями.

686
06.10.2022

До слова, Кабінет Міністрів підготував законопроєкт про кримінальну відповідальність за отримання російського паспорта.

98
30.09.2022

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна буде вести перемовини тільки із новою владою росії.  

328
27.09.2022

Подоляк наголосив, що після успішного контрнаступу Збройних сил України на харківському напрямку політична еліта Росії почала розуміти, що вона може програти війну, а країни світу переконалися в слабкості армії та військово-промислового комплексу Російської Федерації.

513
24.09.2022

Крім того, він наголосив, що світ "абсолютно справедливо" відреагує на так звані "референдуми", які окупаційна влада намагається зараз провести в Криму та в інших частинах України, які вона "поки контролює".

618