З 9 березня в Івано-Франківську стартує прийом заявок на «Бюджет участі»

З 9 березня в Івано-Франківську розпочинають приймати заявки на «Бюджет участі».

Про це повідомив міський голова Руслан Марцінків, передає Фіртка.

Як і раніше, окрім минулого року повномасштабної війни, франківці зможуть безпосередньо впливати на зміни в рідному місті та творити їх з допомогою міського фінансування. 

«Ми є український тил і ми повинні сьогодні відчувати, що Івано-Франківськ, незважаючи ні на що, розвивається і тут можна впливати на розподіл коштів. На жаль, минулого року ми не змогли реалізувати Бюджет участі, цього року  відновлюємо.
Пріоритети ті, що є в розвитку місцевого самоврядування, тобто це освітні заклади, це в першу чергу, укриття, енергоощадження, а також питання благоустрою й інші проєкти.
Тому ці пріоритети, як і в програмі розвитку місцевого самоврядування, так і в Бюджеті участі залишаються. Цього року хочемо, щоби люди активно подавали проєкти», — розповів Марцінків.
Загальна сума, яку виділено на реалізацію проєктів – 25,5 мільйонів гривень. Сам поділ відбуватиметься не так, як зазвичай. Не буде великих і малих проєктів, зате будуть освітні, благоустрій малих вулиць, зелені проєкти та окрема категорія – інший благоустрій. 
«Я б рекомендувала реєструватися всім на сайті, тому що на сайті є зручна подача, де можна зберегти чернетку, де можна трошки заповнити, потім дозаповнити.
Крім того, на сайті цього року можна буде збирати підписи й не обов’язково буде ходити з листочком, бо раніше було з формою для заповнення.
Можна просто відкрити посилання на свій проєкт, і його зможуть підтримати з допомогою реєстрації.
Загалом на бюджет участі цього року виділено 25 з половиною мільйонів гривень, з них 8 мільйонів на освіту, 12 мільйонів — на дороги, 1,5 мільйона — на зелені проєкти, і майже 4 мільйони залишається на інші проєкти», — поділилась координаторка програми «Бюджет участі» в Івано-Франківській громаді Христина Гнатів.
Окрім електронної подачі документів, заявки можна приносити у відділ звернень громадян Івано-Франківської міської ради. Голосування, як і процес подачі проєктів на участь триватимуть значно менше.
Прийняття заявок відкриється 9 березня і триватиме до кінця місяця. Скорочення термінів дасть більше часу для виконання проєкту. Також цьогоріч планують завершити роботи переможців програми «Бюджет участі» минулих років. 
«Минулого року, бюджет участі скасували, але цього року все ж таки ми вважаємо за потрібне провести цю програму.
Старт в березні, ми зробимо найкоротші терміни голосування для того, щоби цього року зробити виконання цих проєктів, ну і звісно, завершити ті декілька проєктів, які лишилися з минулого року. Тому, будь ласка, закликаємо всю громаду взяти участь.
Франківці завжди активні, голосування ми зробимо онлайн, як і кілька років тому, будь ласка, зголошуйтесь і подавайте заявки», — закликала до участі в проєкті заступниця міського голови, директорка Департаменту освіти й науки Вікторія Дротянко.
Зважаючи на те, що минулого року проєкт не реалізували, місто сподівається, що охочих взяти участь у програмі задля покращення нашого міста цього року буде чимало. Окрім того, багато роботи заплановано саме з озеленення Івано-Франківська — це ще ті проєкти, які мали б виконати ще минулого року.
Голосування за кращі ідеї у програмі «Бюджет участі» відбуватимуться з 18 квітня до 2 травня. 

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також: 

Науковці допоможуть зберегти природу: івано-франківський виш та Карпатський біосферний заповідник підписали Меморандум про співпрацю (ФОТО) 

Івано-Франківський медуніверситет та міська влада тепер співпрацюватимуть 

Міжнародна співпраця: Івано-Франківський медуніверситет уклав меморандум про взаєморозуміння з ГО Парі-ІФ


06.03.2023 3738
Коментарі ()

21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

354
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

495 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

1852
14.06.2025
Вікторія Матіїв

Напередодні Всесвітнього дня донора крові Фіртка поцікавилася, скільки прикарпатців регулярно здають кров, яка підготовка й процедура донації, розпитала у лікарки-трансфузіологині Прикарпатського обласного центру служби крові Марти Щирби, як на потреби крові вплинула війна.  

1236
12.06.2025
Тетяна Дармограй

У першому півріччі 2025 року мобілізацію на Івано-Франківщині проводили з використанням нових електронних систем та оновлених процедур. Які зміни в мобілізації діють та що ще планують удосконалити, розповідає Фіртка.

6895
10.06.2025
Павло Мінка

Калуш зіткнувся з енергетичною та екологічною кризою — мільйонні збитки та виснаження підземних вод загрожують питному водопостачанню міста.  

1873

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

271

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

264

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

849

Ані висока освіченість, ані шляхетна спадковість, ані залучення до незлобивих віровчень не породжують усвідомленого гуманізму «просто так».

946
12.06.2025

Все більше людей відмовляються від дієт і переходять до інтуїтивного харчування — підходу, що вчить слухати тіло, а не рахувати калорії.  

613
08.06.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

1679
02.06.2025

На Прикарпатті завершується весняна посівна кампанія.  

1575
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

512
13.06.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3566
07.06.2025

Восьмого та дев'ятого червня християни відзначатимуть свято Трійці.  

3719
01.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

7293
16.06.2025

В Івано-Франківську з 15 по 20 червня відбуватиметься Шекспірівський фестиваль, організатором якого є Івано-Франківський національний академічний драматичний театр імені Івана Франка.   

531
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

358
16.06.2025

Більше довіряють Президенту мешканці Заходу — серед них 73% довіряють Володимиру Зеленському проти 61-63% в інших регіонах.  

1028
15.06.2025

На думку прем'єр-міністра Польщі Дональда Туска, протистояння між Ізраїлем та Іраном переростає в повномасштабну війну в регіоні.  

424
10.06.2025

Більшість мешканців західних областей — 60% — усе ще готові терпіти війну стільки, скільки буде потрібно. Утім, це на 19% менше, ніж у лютому 2024 року.  

636