Вже не метр: вчені назвали дистанцію, на яку передається коронавірус

Ми все ще дізнаємось нові дані про те, як поширюється вірус та тяжкість хвороби, яку він викликає.


Як поширюється COVID-19

Вважається, що COVID-19 поширюється в основному через тісний контакт від людини до людини, в тому числі між людьми, які фізично перебувають поруч один з одним, на відстані приблизно 6 футів (1,8 метра). Люди, які інфіковані, але не виявляють симптомів, можуть також поширювати вірус на інших. 


COVID-19 дуже легко поширюється від людини до людини

Наскільки легко вірус поширюється від людини до людини, відрізняється. Вірус, що викликає COVID-19, поширюється набагато легше, ніж грип, але не настільки, як кір, який є одним із найбільш заразних, що вражає людей.


COVID-19 найчастіше поширюється під час тісного контакту

Найбільший ризик зараження мають люди, які фізично перебувають поруч із людиною, хворою на COVID-19, або мають безпосередній контакт із нею.

Коли люди з COVID-19 кашляють, чхають, співають, розмовляють або дихають, вони виробляють краплі дихання. Ці краплі можуть варіюватися в розмірах від більших крапель (деякі з яких видно) до менших. Дрібні крапельки також можуть утворювати частинки, коли вони дуже швидко висихають у повітрі.

Інфікування відбуваються переважно через вплив крапель дихання, коли людина знаходиться в тісному контакті з людиною, яка страждає на COVID-19.

Респіраторні краплі викликають інфекцію, коли їх вдихають або вони осідають на слизових оболонках, таких як у носі та роті.

Коли дихальні краплі рухаються далі від людини з COVID-19, концентрація цих крапель зменшується. Більші краплі з повітря осідають через гравітацію. Менші крапельки та частинки поширюються в повітрі.

З плином часу кількість інфекційного вірусу в краплях дихання також зменшується.


Іноді COVID-19 може поширюватися повітряно-крапельним шляхом

Деякі інфекції можуть поширюватися під впливом вірусу дрібними крапельками та частинками, які можуть затримуватися в повітрі від хвилин до годин. Ці віруси можуть заразити людей, які перебувають на відстані більше ніж 6 футів від зараженої людини або після того, як ця людина вийшла з приміщення.

Цей тип поширення називається повітряно-крапельним шляхом і є важливим способом поширення таких інфекцій, як туберкульоз, кір та вітряна віспа.

Є дані про те, що за певних умов особи, які страждають на COVID-19, заразили тих, які знаходились на відстані більше ніж 6 футів. Ці передачі відбувались у закритих приміщеннях, які мали недостатню вентиляцію. Іноді заражена людина важко дихала, наприклад під час співу чи фізичних вправ.

За цих обставин вчені вважають, що кількість інфекційних менших крапель та частинок, що виробляються людьми з COVID-19, стали достатньо концентрованими для поширення вірусу на інших людей. Люди, які були інфіковані, знаходились в одному просторі в той самий час або незабаром після того, як людина з COVID-19 пішла.

Наявні дані вказують на те, що набагато частіше вірус, який спричиняє поширення COVID-19, передається повітряно-крапельним шляхом. 


COVID-19 рідше поширюється через контакт із забрудненими поверхнями

Дихальні краплі також можуть потрапляти на поверхні та предмети. Можливо, людина могла отримати COVID-19, торкнувшись поверхні або предмета, на якому є вірус, а потім торкнувшись власного рота, носа або очей.

Поширення через поверхні не вважається поширеним способом розповсюдження COVID-19


COVID-19 рідко поширюється між людьми та тваринами

Вірус, що викликає COVID-19, може поширюватися від людей до тварин у деяких ситуаціях. CDC відомо про невелику кількість випадків у всьому світі інфікування через домашніх тварин, включаючи котів та собак. Тварини, заражаються вірусом, що викликає COVID-19, переважно після тісного контакту з людьми, які страждають COVID-19. 

Ризик поширення COVID-19 від тварин до людей вважається найнижчим. 


Захистіть себе та інших

Найкращий спосіб запобігти хворобі — це уникати впливу цього вірусу. Ви можете вжити заходів для уповільнення поширення.

Тримайтеся принаймні на 6 футів (1,8 метра) від інших, коли це можливо. Це дуже важливо для запобігання розповсюдженню COVID-19.

Прикривайте рот і ніс маскою, коли ви поруч з іншими. Це допомагає зменшити ризик розповсюдження як при тісному контакті, так і по повітрю.

Часто мийте руки водою з милом. Якщо мила та води немає, використовуйте дезінфікуючий засіб для рук, що містить щонайменше 60% спирту.

Уникайте переповнених замкнутих приміщень та забезпечуйте належне провітрювання приміщень. Загалом перебування на відкритому повітрі та у приміщеннях з хорошою вентиляцією зменшує ризик потрапляння інфекційних крапель через дихання.

Залишайтеся вдома та ізолюйтесь від інших, коли хворі.

Постійно очищайте та дезінфікуйте поверхні, яких часто торкаються.

Пандемія може бути стресовою, особливо, коли ви на самоізоляції та позбавлені живого спілкування. У цей час важливо підтримувати соціальні зв’язки та дбати про своє психічне здоров’я.

за матеріалами CDC


07.10.2020 7502
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

935
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

749
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1860
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3202
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2530
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2521

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

202

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

711

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

668

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1567
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

336
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

665
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

595
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

308
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

367
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27007
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

819
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19658
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

403
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

381
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

708
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1263 2