Втрачені ілюзії (або По кому б"є дзвін)

 

        Не дивно, що черговий уже 2017 року бюджет держави, засекречений для народу, його не читали, голосуючи,  більшість народних депутатів. Він їм не потрібний, зважаючи на "свій" електронний, який вони бояться втратити. Основне залишитись і для цього не допустити позачергових виборів ( тут солідарність практично повна). У багатьох, крім того, страх відповідальності, хоч "попєрєдніки" цього уникли.

        До речі, оскільки людина постійно штучно не може бути актором,  є  пропозиція до засобів масової інформації, щоб у процесі трансляції засідань Верховної Ради показувати тільки зал ( голос ми і так чуємо), щоб було видно єство (хоч окремих не хочеться бачити) і, таким чином, формувався висновок щодо обраних.

        Небезпека або втрата наших ілюзій на процвітаючу національну (із такими ресурсами) державу для нас не в тому, а для основних гілок влади,  щоб себе зберегти на невизначений період, можливий варіант введення воєнного стану і можливість диктувати беззаперечно суспільству будь-які амбіції (частково ми це зараз бачимо без воєнного стану). Хоч варто подумати, що краще:  чи  зберегти себе, чи вводити воєнний стан, адже його проблема у іншому. Такий крок, не зроблений своєчасно у 2014 році запізнілий, тепер це може розв"язати руки Кремлю до відкритої війни із катастрофічними наслідками.

        Інші наслідки - обмеження прав і свобод громадян, вилучення майна та коштів, зниження соціальних стандартів, не кажучи про нав"язливу  "спецконфіскацію" активів у громадян без суду і слідства, під видом просторових цінностей Януковича або просто рекету, що стане закономірністю, зважаючи на менталітет окремих осіб. Подібне не раз повторювалось у історії.

        Прикладом цього можуть бути зараз (без воєнного стану) факти захоплення  державних і приватних  суб"єктів підприємництва, землі, врожаю, коштів в установах банків або їх не повернення ("ізбранними"),  заставного майна, житла і, окремо,  навіть при заборгованості за енергоносії тощо, в умовах так званих "ринкових" тарифів, що більше як у три рази перевищують собівартість українського газу (і не тільки газу).

        Процес обіцяють продовжувати далі. Однією із формальних мотивацій буде ріст мінімальної зарплати і умовно дорожче вугілля, внаслідок об"єктивного блокування добровольцями цинічної контрабанди з окупованими територіями. При цьому, знову скромно замовчуються необгрунтовано завищені тарифи, що позволяють без їх зміни купувати дорожче вугілля за світовими цінами. Не треба нас лякати, якщо шкода втратити золоте дно. Треба сказати простіше, знаючи, що третій рік війна і все може бути,  де стратегія  обох Урядів, особливо теперішнього, чому немає альтернативи? Висновок ?!!!

        Здавалось би, позитивний напрям, підвищення мінімальної заробітної плати і уже "наслідки". Згортання малого і середнього бізнесу, що тримав гарантовано на своїх плечах місцеві бюджети і життєдіяльність простих громадян, сплачуючи податки і збори та відрахування у державні цільові фонди, вимушене вивільнення працюючих і не тільки з бізнесу, а також бюджетних установ де, крім того, створились  диспропорції у співвідношенні  оплати праці різних за кваліфікаціями працівників. Результатом є також ріст бюджетних видатків для громадян, які реєструються на біржах або взагалі відсутність доходів у тих, хто по різних причинах не може там зареєструватись.

        В одній із моїх статей  ("Віднесені вітром")  та коментарі до неї  була мова про заінтересованість держави у підвищенні цін на підакцизну продукцію, навіть при спаді виробництва товарів, робіт і послуг, девальвації національної валюти  (зокрема із-за свідомих дій, власне держави).

        Нібито нонсенс. При нульовому або від"ємному рості ВВП (виробництва) систематичне виконання чи перевиконання державного бюджету? Причина проста і одним із основних факторів є податок на додану вартість (при наявності заборгованості до його повернення за винятком "окремих", не кажучи про відкати), що механічно додається до ціни реалізації, торгової надбавки тощо. Тобто,  чим вище названі параметри, тим більша сума податку до бюджету. Ви дивуєтесь, що держава не хоче, посилаючись на ринкові норми, втручатись у ціни в умовах такої жорсткої кризи і зубожіння населення. Вона і сама приймає участь у цих процесах, збільшуючи тарифи на енергоносії, сворюючи додаткові платні механізми, нібито для розвитку підприємництва (ліцензії, дозволи, всілякі погодження), підвищуючи, таким чином, собівартість і забезпечуючи відповідний ріст платежів до бюджету.

        Інший фактор навантаження на суспільство.  Пам"ятаєте, скільки було ажіотажу у Верховній Раді, коли приймали рішення про ренту (плату за природні ресурси) у системі нафтогазвидобування  під видом інвестиційної діяльності (дійшли до 70 відсотків) - світовий рекорд. Тоді я писав, що рента - чистий дохід державного бюджету і включена у тариф.  Але таємне, як правило, стає явним. Недавнє рішення Верховної Ради про розщеплення ренти і її часткове спрямування до місцевих бюджетів, де проводиться видобування, підтвердило цю істину, про що не хотіли говорити ідеологи реформ. Правда, при цьому ніхто не згадав, ренту у тарифах платить уся Україна і її надра належать не тільки органам місцевого самоврядування, що дістануть ці платежі. Об"єктивно було б поділитись із усіма і похвалитись збільшенням доходів при децентралізації.

        Ще одне болюче для людей питання. Крім окремих осіб, які наживаються на рості іноземної валюти і падінні національної, своє дістає (не втрачає) держава. Навіть при зменшенні експорту і валютної виручки, бюджет, що формується у гривнях втрат не зазнає. Висновок робіть самі - це за Ваш рахунок.

        Прикро, що у такій ситуації блокується заінтересовано, легальні із легальною зарплатою види доходів, як наприклад, видобування на поліській території, перетвореній у місячний пейзаж, без рекультивації, бурштину (янтарю) на відміну від Білорусії чи Польщі. У чому причина, що Верховна Рада не хоче приймати відповідний Закон, корисний для людей, держави і природи, хто за цим стоїть, чиї приватні інтереси? Це саме стосується лісу, що правда має бути проданий за 600 млн. євро, як і у перспективі земля. Окрема тема, що її замовчують, де без проблемможна навести порядок і одержати законні легальні доходи, не підвищуючи у подальшому ціни через хабарі - Митниця. Може досить грабувати суспільство?!

        Не можна не сказати про не менш болюче питання для громадян, також ув"язане  із високими тарифами та податками - ціни на продукти харчування. Недавно у Верховній Раді  Уряд хвалився (нібито його заслуга) про значний ріст об"ємів сільськогосподарської продукції у минулому році. Враховуючи, об"єктивно, збільшення затрат виробництва, у тому числі і за участю держави,  чому кілограм гречки, об"єми врожаю якої збільшились на 37,7 відсотка, коштує  в середньому  30-35 грн. Навіть при нашому ворогу Азарову, максимальна ціна кілограма гречки була 24 грн. і для її зниження та забезпечення населення завозилась із Китаю. В  чому  справа?

        І останнє. Маючи національні погляди, думаю, чи варто тепер піднімати питання мови, коли в окопах говорять на різних мовах, захищаючи Батьківщину,  а у парламенті, де на цьому роблять акцент, виявляється нібито не знають членів правлячої коаліції,  якщо вона існує (чергове фарисейство), на нижчому рівні інші, з почестями вважають себе губернаторами - так називаються посади на території воюючої з нами орди. Колись у народі на подібне казали - встид і ганьба. Так по кому б"є дзвін?!

 


15.02.2017 Антон Костишин 2467 2
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

352
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1719
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3173
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1154
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1183
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1218 3

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

265

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1129

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

961

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

418
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

340
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2500
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1250
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1331
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

563
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15192
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7493
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

351
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

711 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

478
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

397
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

485