Врослий ніготь – як лікувати? Поради хірурга

 

 

Багатьох людей турбує досить делікатна і доволі поширена проблема – вростання нігтя у шкіру пальця. Це супроводжується не тільки неприємними больовими відчуттями, а й неестетичним виглядом.

 

А це наразі є досить актуальною проблемою, оскільки поступово приходить тепло і настає пора переходити до літнього взуття.

 

Що може спричинити дану проблему?

 

Як не дивно, відсоток наявності врослого нігтя у людини є досить високим. І це не залежить від статі, віку, соціальних особливостей. Причини вростання нігтьової пластини є доволі банальними.

 

  • Носіння тісного взуття, а саме в ділянці носка. Не є секретом те, що у моду повернулося взуття з довгим і дуже вузьким кінцем. Чим більшої популярності воно набирає, тим частіше представниці прекрасної статі звертаються з допомогою хірурга. Правду кажуть – краса потребує жертв.

  • Зайва вага. У людей з зайвою вагою при ходьбі йде сильне навантаження на стопи, а найбільше на передню частину. Особливий ризик виникає тоді, коли в додачу людина носить незручне взуття.

  • Неправильний догляд на нігтьовою пластиною. Якраз найголовнішою причиною вростання нігтьової пластини на нозі є неправильне підрізання самого нігтя – якщо заокруглювати кутики, тоді ніготь росте не вгору, а вбік, що і супроводжується болем.

  • Грибкові захворювання стопи і пальців. Врощення нігтьової пластини є поширеним наслідком грибкових захворювань, тому бажано здати необхідні аналізи на наявність грибка.

  • Травми пальця з деформацією нігтя, порушенням цілісності нігтьової пластини.

 

Як виявити врослий ніготь

Якщо у вас наявна така проблема як врослий ніготь, то симптоми не змусять чекати на себе. Ви почнете відчувати колючий біль в ділянці нігтьової фаланги пальця, особливо під час ходьби. Об’єктивно можна побачити припухлість, почервоніння, при пізніх стадіях – порушення цілісності шкіри навколо нігтя. Надалі, якщо не лікувати дану проблему, починається інфікування рани, нагноєння, звиразкування.

 

Лікування врослого нігтя

При вчасному виявленні проблеми врослий ніготь не є катастрофою і піддається простому і доступному лікуванню. Лікування може проводитись і в домашніх умовах, проте спочатку варто звернутися до хірурга, щоб він оглянув проблемне місце і надав подальші рекомендації щодо усунення проблеми.

 

Не дивно, що медицина пішла далеко вперед і може надати великий вибір лікування різноманітних проблем. Найчастіше для усунення врослого нігтя хірурги вдаються до такої маніпуляції як крайова резекція нігтьової пластини з видаленням росткової зони і подальшою електрокоагуляцією радіохвильовим методом. Вона є фактично одним із найефективніших методів видалення врослого нігтя, з найменшою ймовірністю рецидивів (до 1%). Сама процедура триває близько 5-7 хвилин і проводиться з введенням місцево анестетиків, тому є безболісною для пацієнта. Загоювання відбувається вже за декілька днів, після чого пацієнт може забути про цю проблему.

 

Як попередити виникнення проблеми

Як було описано вище, дана проблема є досить поширеною, і тому, щоб її уникнути, варто дотримуватися ряду простих правил:

  • Взуття повинне бути не тільки красивим, а й зручним. Старайтеся не носити тісне взуття і те, яке явно не підходить вам за розміром. Одягайте шкарпетки з натуральної тканини, щоб шкіра стоп могла дихати.

  • У місцях громадського скупчення, таких як сауни, лазні, басейни старайтеся носити засоби індивідуального захисту (гумове взуття і ін.)

  • Вчасно лікуйте грибкові захворювання стоп і пальців.

  • Не носіть чуже взуття і старайтеся не зичити власне іншим людям, щоб не заразитися грибком.

 

І основне: при виявленні перших ознак врослого нігтя – не відтягуйте проблему, зверніться за допомогою фахівця!

 

Олег Мельник

Лікар-хірург МЦ «Оксфорд Медікал»


03.05.2017 Олег Мельник 6899 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1661
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

831
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

935
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2019
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3522
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2420 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

760

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

663

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

636

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

653
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10298
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1148
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5216
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

960
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2757
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1144
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

352
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

671
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

578
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

625
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

981 2