Володимир Тафтай та Макс Поляков зустрілися з американською делегацією

Голова Державного космічного агентства Володимир Володимирович Тафтай зустрівся з делегацією американських конгресменів. Гості приїхали до України в рамках підготовки візиту Президента Зеленського до США.  Круглий стіл, присвячений питанням освоєння космосу в цілому та місячній програмі зокрема, відбувся 14 серпня. В дискусії взяли участь багато відомих українських фахівців, зокрема Максим Поляков (EOSDA, Firefly Aerospace). Американську сторону представляли сенатори від Техасу та Алабами - Трой Нельс, Тоні Гонсалез та Баррі Мур, повідомляє Державне космічне агенство України.

Головною темою обговорення стала співпраця країн в рамках програми «Артеміда». Стартовою метою цього проєкту NASA є облаштування орбітальної інфраструктури та прибуття на Місяць першої жінки-астронавта. У подальших планах - заснування людської колонії та постійної бази для польотів на Марс. Нагадаємо, що Україна приєдналась до програми у 2020 році, ставши однією з 12 її учасниць. Крім українців та американців, участь у проєкті беруть австралійці, канадці, японці, італійці, бразильці та люксембуржці, а також представники ОАЕ, Великобританії, Нової Зеландії й Південної Кореї.

Голова ДКАУ підкреслив, що бачить великий потенціал у космічній співпраці країн, та нагадав, що у сторін вже є позитивний досвід партнерства. Ракета-носій «Антарес», розроблена для американської компанії Orbital Sciences Corporation українським конструкторським бюро «Південне», досі успішно виконує польоти на низьку опорну орбіту. Володимир Тафтай сподівається, що задачі, поставлені перед українськими фахівцями в рамках програми «Артеміда», теж будуть вирішені своєчасно і в повному обсязі.

Прокоментував підсумки зустрічі й бізнесмен Макс Поляков. За словами підприємця, відомого своїми проєктами EOSDA та Firefly Aerospace, успіх «Артеміди» вкрай важливий для усього світового товариства. Вивчення Місяця дозволить отримати корисну інформацію, яка стане в пригоді при розв'язанні наявних проблем людства.

По закінченні круглого столу сторони подякували одна одній та виявили побажання якнайшвидше перейти до реалізації домовленостей. Зустріч відбулася за підтримки некомерційної американської організації Humpty Dumpty Institute, відомої своїм сприянням діалогу між владною та діловою елітою різних країн світу.

Earth Observing System Data Analytics

Як зазначає Макс Поляков, EOSDA - це технології, без яких важко досягти успіху в таких галузях, як лісництво, сільське господарство, видобуток та пошук корисних копалин. Розроблені компанією програми роблять актуальні та детальні знімки окремих ділянок землі з космосу, швидко аналізують інформацію й пропонують користувачу найбільш ефективні шляхи подальшого розвитку. Такі платформи, як Crop Monitoring (для с/г), Forest Monitoring (для лісових господарств) та LandViewer (для бізнесу), давно зарекомендували свою ефективність.

За 6 років роботи проєкт зібрав багато прихильників та не зупиняється на досягнутому. Макс Поляков та його команда продовжують активно розвивати свою інфраструктуру. До 2025 року організація планує запустити на низьку навколоземну орбіту 7 оптичних супутників. Перші апарати AGRISAT повинні почати роботу вже в наступному році. При подальших запусках їх налаштування будуть модернізуватися згідно з сучасними вимогами. Кожен супутник має пропрацювати не менше 5 років, обертання навколо Землі займає 3 дні.

Модель AGRISAT має 11 каналів, високу канальну (2,8 м) та панхроматичну (1,4 м) роздільну якість. Це мінімум вдвічі краще, ніж у більшості апаратів, що використовуються сьогодні для моніторингу лісових та сільськогосподарських ділянок. З одного супутника можна охопити до 40 км земної поверхні. Деякі зображення зможуть отримати тільки клієнти Earth Observing System. 

Державне космічне агентство

Національне космічне агентство України було створене в грудні 1992 року. Назва НКАУ протрималася до 2010 року, після чого організація отримала своє теперішнє ім'я. З національного агентства перетворилося на державне. Головою ДКАУ сьогодні є Володимир Володимирович Тафтай, колишній віце-президент знаменитого авіабудівного концерну «Антонов». Основні рішення приймає колегія, до якої входять чинні керівники агентства та видатні вітчизняні науковці.

ДКАУ займається визначенням пріоритетів в космічній галузі та реалізацією розроблених програм. Управління фінансово-економічної політики відповідає за складання контрактів та забезпечення наявних бюджетів. Звичайно, є проблеми з фінансуванням виробничих та науково-дослідних робіт, вдосконаленням інфраструктури й утримуванням кваліфікованих кадрів, але в останні роки ситуація значно покращилася. Особливу увагу в ДКАУ приділяють міжнародному співробітництву.

Програма «Артеміда»

Artemis — програма NASA, у якій беруть участь європейське та ряд національних космічних агентств, а також декілька приватних компаній. Її було розпочато у 2017 році на базі проєктів Asteroid Redirect Mission та Constellation. Первинний бюджет до 2024 року становив $50 млрд, ці кошти повинні були забезпечити початок робіт по видобуванню корисних копалин на Місяці. Але з ряду причин ці плани було скориговано.

Нинішній договір підписаний у жовтні 2020 року на 71-ому Конгресі астронавтики. Спочатку угоду затвердили представники 8 держав, Україна приєдналася до проєкту місяць потому. Перший етап програми передбачає пілотований обліт Місяця, початок будівництва орбітальної станції Gateway та висадку екіпажу, у складі якого буде жінка. Згодом планується облаштування постійної колонії з налаштуванням бази для польотів на Марс.


09.10.2021 8184
Коментарі ()

15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5214 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1843 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4054 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3178 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7974 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20304 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

285

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

825

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1920

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2398
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

196
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

704
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

486
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18393
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

986
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1222 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6107 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23402 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

301
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

998 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1195 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

504