Віктор Анушкевичус: «Потрібно з повагою ставитись до громади, яка делегувала тобі владу»

 

 

Про найбільші здобутки міської влади за останнє десятиліття, кадрову політику й оновлену команду, відгомін війни на Сході в нашому місті, виборчі провокації та критику, громадські ініціативи та майбутню міську раду в розмові з чинним міським головою Івано-Франківська.

 

– Пройшла Революція Гідності. Люди хочуть бачити зміни. Якими вони мають бути зміни по-франківськи?

– В першу чергу – відкритість і доступність влади. Це має стати пріоритетом. Ті питання, які є в компетенції органів місцевого самоврядування, повинні вирішуватись швидко і без проблем. Чиновники, які не будуть цього розуміти, не мають права працювати. Ми спільно повинні побороти корупцію. Перші кроки вже зроблені. П'ять років у місті працює Центр надання адміністративних послуг, який спростив життя і ведення бізнесу для мешканців міста. Це реальний крок у боротьбі з корупцією.

Багато над чим ще треба працювати, але, в першу чергу, потрібно любити людей і з повагою ставитись до громади, яка делегувала тобі владу. Все інше – послідовна робота.

 

– Якими є найбільші здобутки міста? Чим ви як діючий міський голова особисто пишається найбільше?

– Це обов'язкові уроки плавання в реконструйованих басейнах. В результаті жодна дитина за останні роки не втопилась. Я не втомлююсь про це говорити, адже людське життя – найцінніше, що в нас є. Колосальні зрушення в медицині міста – достатньо зайти в міську лікарню по вулиці Мазепи. Вже збудовано чотири нові дитячі садочки, а ще два будуються. Серйозні досягнення в реконструкції доріг та дворів міста. Місто є одним із лідерів по Україні за оцінками різноманітних експертних організацій. Чисельність населення міста постійно збільшується, а це вагомий показник.

Ми на першому місці за інвестиційною привабливістю. На одного жителя міста припадає $2071 іноземних інвестицій, а це удвічі більше, ніж в середньому по Україні. За темпами будівництва вже багато років поступаємося лише Києву. У нас найвищий показник щодо малого і середнього бізнесу. Люди вкладають кошти в місто, тому що довіряють і вважають Івано-Франківськ найкомфортнішим містом для проживання і ведення бізнесу.

 

– Чи поставила війна на сході України нові проблеми перед містом? Як вони вирішуються, і що нас чекає далі?

– Для мене ця проблема особливо болюча. З початку військових подій на Донбасі я не стояв осторонь, старався допомогти, зробити все, що було в моїх силах. Влітку минулого року особисто двічі їздив із допомогою в м. Щастя та Амвросіївку, де перебували наші хлопці. Постійно співпрацюю з волонтерськими організаціями і з бійцями особисто. Щодня до 12 години двері мого кабінету відкриті для учасників АТО та їхніх сімей. В цей непростий час місто зобов'язане опікуватися своїми мешканцями, які зі зброєю в руках захищали і продовжують захищати незалежність нашої держави. Ми підтримуємо родини загиблих, допомагаємо пораненим бійцям у лікуванні та реабілітації. Відділкову лікарню, яку нещодавно нам передала Укрзалізниця, перепрофілюємо на реабілітаційний центр для воїнів та ветеранів АТО. Звичайно, для цього потрібні кошти і час.

 

– Конфлікт між міською радою і міським головою тривав усі ці роки. Як вам вдавалося стримувати ситуацію? Який прогноз на майбутнє?

– Було непросто. Далося це ціною неймовірних зусиль, нервів, здоров'я. Але я дипломат! Тож вміння переконувати і здоровий глузд перемагали.

Щодо майбутнього, то кількість депутатів у наступному скликанні зменшиться із 60 до 42. Вважаю це позитивом і переконаний, що з допомогою мешканців міста буду мати фракцію однодумців у міській раді. Новообрана рада має працювати конструктивно, і протистояння нам не потрібні, бо вони забирають час і заважають оперативно вирішувати питання громади. Пора зрозуміти, що нам нічого ділити, крім відповідальності перед мешканцями!

– «Кадри вирішують все» – чи можна підтвердити цей вислів на прикладі міської влади, яку ви очолюєте вже понад дев’ять років?!

– Безумовно, один у полі не воїн. Кадрова політика є важливою складовою успішного керівництва. У виконавчому комітеті оновлення кадрів проходить постійно. Радує те, що у владу охоче йдуть молоді люди. Тільки за підсумками проекту «Молодь і влада» ми прийняли на роботу 33 молодих людей, які свого часу ставали найкращими серед стажерів проекту. Саме поєднання молодого ентузіазму та енергії з досвідом старшого покоління працівників дає чудовий результат.

Окрім того, Революція Гідності на своїй хвилі винесла дуже багато нових перспективних людей, які мають цікаві погляди і здатні на нестандартні рішення. Вони також повинні так чи інакше йти у владу, зокрема в оновлений склад міської ради Івано-Франківська. Я в цьому твердо переконаний.

 

– В місті за останні роки активізувалася робота громадських організацій, громадські та приватні ініціативи ростуть, як гриби після дощу. Вони докучають, контролюють чи більше допомагають?

– Наше місто завжди вирізнялося своїм активним громадським середовищем, яке, безумовно, впливає на життя громади. Я надзвичайно радий такій громадській активності. Івано-Франківськ є лідером в питанні формування громадянського суспільства. Особливо хочу подякувати всім волонтерськими організаціям, які титанічною самовідданою працею допомагають нашим бійцям боронити Україну. Ці люди показали, як можна швидко й ефективно працювати на користь громади. Взагалі, вважаю, що поки кожен мешканець міста не зрозуміє, що і від його особистої активної позиції залежить якість життя в місті, змінити щось на краще дуже важко. Адже не тільки від влади залежить чистота наших дворів та під'їздів…

 

– Як оцінюєте хід передвиборчої кампанії? Не боїтеся провокацій?

– Виборча кампанія проходить досить толерантно. Але, як завжди, бруду вистачає. Мене попередили, що можливі провокації і замовні сюжети на центральних каналах, спрямовані проти мене особисто або проти міста загалом. Обурює, коли окремі кандидати в гонитві за рейтингами псують імідж Івано-Франківська, принижують його мешканців і висвітлюють міське життя тільки в негативних кольорах.

В цивілізованих країнах у владі будь-якого рівня немає місця політикам, які ганьблять країну, свій край, своє місто. Та й хіба воно колись було їхнім?! Чи потрібні нам такі заслані козачки?

 

– Формування іміджу міста, на вашу думку, – це питання більше влади чи громади?

– Імідж міста – це спільна робота громади, влади і міського голови. Кожен вносить свою частку. Я дякую нашим письменникам за Станіславський феномен, ковалям – за Фестиваль ковальського мистецтва, багатьом іншим активістам – за ідеї, які ми разом втілили в життя. Це і фестиваль виноградарів, «Свято хліба», «Довбуш-фест» та багато інших заходів, які ввійшли в життя міста і формують його імідж.

Дякую нашим спортсменам, науковцям, підприємцям, тобто всій громаді міста, завдяки роботі якої воно позитивно сприймається не тільки в Україні, але й за її межами. Всі ми разом і кожен із нас в окремих випадках формуємо імідж нашого міста. А роль влади – допомагати цим ініціативним людям.

Згадалося 16 грудня 2013 року. Після мого виступу на Майдані в Києві підходили іванофранківці і дякували за те, що я першим серед міських голів обласних центрів не побоявся відкрито і жорстко виступити проти банди Януковича. Це також укріпило імідж Івано-Франківська як міста патріотів.

 

– Івано-Франківськ останнім часом називають містом храмів. Як ви оцінюєте цей факт?

– В нашому місті за останні роки дійсно збудовано, та й зараз будується, багато храмів. Не бачу в цьому нічого поганого, адже Івано-Франківськ – місто віруючих людей, і церква посіла в ньому достойне місце.

Невипадково собор УГКЦ проводився саме у нас. Під час проведення собору разом з делегатами із 57 країн світу ми освятили пам'ятник Митрополиту Андрею Шептицькому. Для мене є принциповим сприяння розвитку наших українських церков, адже вважаю, що родина, школа, церква, влада – це ті інституції, від яких залежить, якими виростуть наші діти і внуки.

 

– Як ви з позиції діючого міського голови оцінюєте роботу народного депутата від Івано-Франківська Олександра Шевченка?

– Жодної законодавчої ініціативи для користі міста він не запропонував, жодної копійки до міського бюджету додатково не залучив. За півтора року депутатства він не побував на жодній сесії міської ради і не відвідав жодного публічного заходу в Івано-Франківську. Я його не бачив поруч з громадою міста ні під час релігійних та державних свят, ні на похоронах наших героїв. Мабуть, для нього це не важливо.

Натомість постійно чую від Олександра Шевченка критику у свій бік і порожні обіцянки.

– Зовнішня реклама та агітаційні палатки заполонили наше місто. Як ви ставитесь до цього ?

– Моя виборча кампанія скромна. Не вважаю за доцільну у такий тяжкий для країни час витрачати шалені кошти на рекламу. А те, що читаю з біл-бордів про контрактну армію, автомобільне мито, тарифи, – це питання президента, уряду та Верховної Ради, а не органів місцевого самоврядування. Такі обіцянки – простий популізм. Що стосується безкоштовної медицини, то безкоштовний сир є лише у мишоловці. Щоб вкладати ще більше коштів у медицину, потрібно їх звідкись взяти, а отже, зменшити фінансування інших галузей – освіти, спорту, культури, комуналки тощо.

 

– Як боротися з популізмом?

Дуже просто – не голосувати за популістів. Маю надію, що виборці розберуться і відрізнять зерно від полови, навіть якщо вона запакована в блискучий передвиборчий папірець.

 

– І все ж чому ви вирішили йти на третій термін?

– По-перше, я маю величезний управлінський досвід і знаю всю проблематику міста. Мені вдається говорити однією мовою з представниками різних галузей і на основі цього вибудовувати стратегію роботи. Думаю, що ніхто не сумнівається і в моєму патріотизмі, я ніколи не «сидів в окопі». Завжди був з громадою, зокрема під час Революції Гідності на майданах Івано-Франківська і Києва. Попри те, що на сході йде війна і в багатьох регіонах ситуація нестабільна, місто живе, розвивається і має перспективу на майбутнє. І найголовніше, я не один, зі мною на вибори йде потужна команда, у складі якої досвідчені професіонали та молоді креативні люди. Тому прошу всіх, хто буде голосувати за мене, підтримати мою команду до міської ради. В бюлетені ми під № 12.

 

Розмовляв Олег Станіславський


18.10.2015 1156 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1392
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2964
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1031
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1090
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1107 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3273 4

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

990

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

835

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

378

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1122
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

207
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2398
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1182
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

490
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15109
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7415
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

847
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

412
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

319
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

409
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

695
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1151