Викладачі Прикарпатського університету долучилися до міжнародного проєкту «Карпатські лісові школи»

Викладачі кафедри біології та екології факультету природничих наук Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника на запрошення Туристичної асоціації Івано-Франківщини долучилися до проєкту «Карпатські лісові школи», що реалізується у рамках європейської програми транскордонного співробітництва Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна. 

Як повідомляє Фіртка з посиланням на пресслужбу університету в рамках проєкту викладачі спільно з партнерами розробили конспекти уроків для посібника вчителям Карпатської лісової школи в Україні.

Уроки розроблені на принципах передових педагогічних практик, а їх зміст, визначений транскордонними партнерами ще на початковій стадії проєкту, базується на засадах природоцентризму, простоти і системності викладу, вдало інтегруючи теоретичну і прикладну складові навчання з вихованням у школярів любові і поваги до унікальних природних комплексів Карпат.

"Конспект містить нестандартну і зрозумілу інтерпретацію складних екологічних процесів, біорізноманіття, взаємовпливу природи і суспільства, екосистемних послуг. Так, зокрема, уроки Лісової школи будуть згруповані у такі розділи: «Ліс – великий дім і людина – гість у цьому домі», «Необхідність виживання: пристосування у дикій природі та необхідність бути дисциплінованими», «В природі кожен продукує для іншого: так створюється і живе екосистема» та ін. Всього розроблено 12 уроків, що охоплюють опис цілей та результатів, демонструють зв’язок з навчальними планами, за якими працюють вчителі прикарпатських шкіл, та з іншими шкільними предметами. Пояснення щодо вибору цих тем, як і детальні інструкції з безпеки, рекомендації щодо одягу, аптечки, спорядження будуть також викладені в посібнику", - йдеться в повідомленні.

Вчителі, учасники освітньої групи, вже запланували проведення пілотних занять, що розпочнуться вже з лютого наступного року і будуть тривати до квітня. Крім того, у межах проєкту заплановано візит українських партнерів у повіт Марамуреш на творчу майстерню зі своїми румунськими колегами. Там вони ознайомляться з розробками транскордонних колег та допоможуть їм удосконалити контент уроків, а також отримають новий досвід. 

Партнерами проєкту «Карпатські лісові школи» в Україні є Відділ регіонального розвитку та будівництва Долинської районної державної адміністрації та Вигодська селищна рада Долинського району Івано-Франківської області, а в Румунії – Адміністрація Марамурешського гірського природного парку. Проєкт триватиме до 30 березня 2022, а територія його реалізації охоплює Івано-Франківську область України та повіт Марамуреш Румунії.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Обдаровані діти Прикарпаття можуть виграти грант на безкоштовне навчання в університеті

Бюджет Прикарпаття 2022: відомо, яка галузь отримає найбільше, а яка найменше коштів

Нова українська школа: чи задоволені прикарпатці якістю освіти (ОПИТУВАННЯ)


Коментарі ()

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

953
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2748
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

950
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1017
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1018 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3052 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

864

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

756

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

368

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1074
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

110
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2309
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1133
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

432
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15050
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7362
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

799
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

359
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

272
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

362
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

638
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1095