"Вдома на мене чекають троє маленьких діточок", - історія бійця 102 бригади ТрО з позивним Johnny

Віктор з позивним Johnny, 32 роки, родом з Надвірнянщини – зараз молодший сержант, командир кулеметного відділення одного з підрозділів бригади.

До війни займався будівельними роботами по області, працював сам на себе, інформує Фіртка з посиланням на сторінку бригади.

«В розкоші ми з сім’єю не жили. Я – звичайний робітник, будівельник, заробляв на хліб руками. Того, що заробляв – вистачало на їжу, на одяг, на комуналку, на інші базові потреби, на автомобіль. Іноді дозволяв собі з’їздити з сім’єю на море, хоча не кожен рік. Іноді – в гори на лижах покататись».

Спочатку вагався йти чи не йти в армію - жінка була у роддомі на останньому місяці вагітності третьою дитиною.

"Коли почалася війна, спочатку вагався йти чи не йти в армію - жінка була у роддомі на останньому місяці вагітності третьою дитиною. Удвох з дружиною сіли, поговорили та прийняли рішення – іти. Дружина не стала мене відмовляти, а, навпаки, підтримала психологічно та морально, сказала, що справиться з дітьми.

Як тільки жінка народила дитину - слава Богу, все пройшло чудово -, і виписалась з роддому – на наступний же день, 12 березня, я пішов до Надвірнянської ТрО», - згадує Johnny.

З перших же днів війни Johnny рвався на схід, він розумів, що тут, на Прикарпатті, нема сенсу сидіти та «охороняти асфальт» – потрібно іти зупиняти ворога якнайближче до кордонів.

Каже, що він три рази збирався їхати з хлопцями, але його групу розвертали назад. Після Великодня нарешті настав той момент, коли він з товаришами сів на потяг і поїхав в Дніпропетровську область, потім – в Донецьку, далі – в Запорізьку. Його підрозділ 7 разів міняв місце дислокації.

Хоча ворога він ненавидить за те, що той руйнує наші міста та села, знищує все живе на своєму шляху, вбиває цивільних людей, проте каже, що не можна недооцінювати та зневажати його

«Нам розказують, що там воюють якісь чмобіки, зеки, наркомани, які не вміють воювати і ні на що не здатні – це все неправда. Там воює дуже сильна армія, там воюють солдати, і ми повинні їх поважати як воїнів, як супротивників.

Поважати і готуватись до найгіршого сценарію. Хоча як людей я їх повністю зневажаю і взагалі не вважаю за людей – люди того не роблять, що вони тут натворили», - говорить Johnny.

Johnny каже, що наразі у них сформована штурмова група, яка посилено тренується. Навчання відбуваються по декілька разів на тиждень. Люди, котрі не в наряді, мають можливість потренуватись, постріляти, вивчити щось нове, відпрацювати певні прийоми, вдосконалити навики.

Хлопці дуже позитивно це сприймають, бо хочуть скоріше перемогти ворога, закінчити цю війну і повернутись додому до рідних, до дітей.

«Раніше це було проблемою – не вистачало боєприпасів, ми економили. Але зараз їх стало більше і вистачає на навчання. Крім того, іноді нас спонсорує і ворог – ми недавно «віджали» у них трохи боєкомплектів і маєм чим постріляти.

Багато з цих людей, що тренуються – уже брали участь в боях. Був час, коли ворог пішов у наступ, каже Johnny, і ми змушені були залишити наші позиції. Але потім ми пішли у контрнаступ і вибили ворога з них», - розповідає Захисник.

Про колектив, з яким служить – лише позитивні відгуки. Вони – справжні бойові побратими, справжні друзі. І, хоча, за рік життя вони встигли трохи по набридати один одному – без цього ніяк не обійтись.

Вони всі розуміють, що робити щось, іти в наступ потрібно не на гарячу голову, а з холодним математичним розрахунком, адже війна – це в першу чергу математика і розрахунок сил та можливостей – тільки так вони зможуть завдати ворогу поразки, повернутись додому живими та здоровими, де їх чекають рідні.

Насамкінець Johnny додає, що після війни хоче надалі служити в армії:

«Мені сподобалось служити, я планую залишитись. Офіцером бути не хочу – в мене освіти нема вищої, та й паперові робота - то не моє. Хочу бути сержантом, працювати з людьми, можливо, тренувати та навчати молоде поповнення, передавати свій бойовий досвід іншим, щоб вони стали воїнами і наводили жах на потенційного ворога одним своїм виглядом».

Вдома його з нетерпінням чекають рідні.

"Вдома мене з нетерпінням чекають рідні, моїй дитинці вже рік і три місяці – вона вже бігає. А я пам’ятаю, як ще зовсім недавно, перед самим від’їздом, забирав її з роддому – це було наче вчора. Дуже хочу їх побачити та обійняти!"


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

«У нас немає істерики, коли хтось загинув»: франківська військова про психічні зриви на фронті


12.05.2023 Іван Муканик 2039
Коментарі ()

16.09.2023
Тіна Любчик

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце.  

694
11.09.2023
Тіна Любчик

З журналісткою Фіртки своєю історією поділився 42-річний Роман Примич, військовослужбовець з Івано-Франківська, який отримав поранення на фронті та зараз перебуває на лікуванні в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

5695 6
07.09.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає, які зміни запланували та як це вплине на темпи мобілізації.

2061
23.08.2023
Тетяна Дармограй

Щоб актуалізувати дані щодо мобілізаційного потенціалу країни, Міністерство оборони України запустило інформаційну кампанію під назвою "Оновлюй дані у ТЦК".  

2080
16.08.2023
Тіна Любчик

В Івано-Франківській обласній клінічній лікарні з початку повномасштабного вторгнення російських військ на територію України медики  активно допомагають нашим захисникам відновити здоров’я після поранень на фронті. Так, цього разу журналістка Фіртки відвідала медичний заклад і поспілкувалася з фахівцями та військовими пацієнтами про роботу відділення травматології.

2362
05.08.2023
Павліна Мушинська

Чи насправді все так погано, адже з усіх сторін нам розповідають, як добре у світі ставляться до українців, особливо у країні-сусідці Польщі?Фіртка пропонує ознайомитися з невигаданими історіями українок, з їхніх власних вуст.

2951

Усім нам добре знайома старозавітна історія про битву Давида та Голіафа, як протистояння сильному, могутньому загарбнику в рази меншого, але безстрашного молодого та винахідливого Давида.

214

Намагаючись ототожнити історію Русі з історією Московії, нащадки угро-фінів твердять, нібито столиця Русі у 1157 році була перенесена з Києва у Володимир Андрієм Боголюбським. Це відверта брехня. Він зробив Володимир своєю резиденцією, але це не означає, що переніс столицю, бо Боголюбський тоді у Києві не княжив. Київська держава – Русь існувала впродовж IX—XIII століть.

480

Невже ми єдині розумні істоти на весь всесвіт? Ці питання давно хвилюють людство та науковців.

656

Річки у селах — це природні багатства і можливості для туризму. Дізнайтеся, як зберегти та використати річки для розвитку сільського життя.

384
16.09.2023

У селі Братківці комунальне підприємство «Франківськ-Агро» вже вдруге збирає гречку, яку висіяли на цьому полі.  

248
12.09.2023

Майже у всіх їдальнях міста запровадили нововведення — безготівковий рахунок за їжу.

345
08.09.2023

Не всі здогадуються, що зберігають деякі продукти неправильно. Виявляється, є такі, які ми рідко ставимо до холодильника – і даремно. Адже охолодженими вони зберігатимуться довше.  

520
16.09.2023

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

207
10.09.2023

У церкві Різдва Пресвятої Богородиці у селі Нижній Вербіж Коломийського району вперше відзначили храмове свято за новоюліанським календарем. Раніше святкування припадало на 21 вересня.

370
08.09.2023

Священник каже: «стосовно заповіді «не вбий» — якби ми читали Святе письмо мовою оригіналу — староєврейською — то там «не вбий» означає «не вбий з корисливих мотивів».

528
04.09.2023

Віра має бути спрямована на Бога і відповідати моральним та духовним нормам, а не базуватися на забобонах  

408
20.09.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

8171
20.09.2023

Кажуть: така ініціатива уряду — ламає напрацьований механізм швидкої допомоги військовим та соціальної підтримки мешканців громад.   

118
15.09.2023

За матеріалами СБУ підозру у державній зраді отримав народний депутат Нестор Шуфрич.  

810
10.09.2023

Україна отримала під час війни нового міністра оборони. Ним став кримський татарин Рустем Умєров. Він не має стосунку до військової справи, але відомий як вправний перемовник.  

426 1
08.09.2023

Наразі обмеження на виїзд з України діє щодо чоловіків призовного віку, а також окремих посад держслужби та визначених посадових осіб. Інформації про зміни з 1 жовтня щодо обмеження виїзду для жінок на військовому обліку прикордонники не мають.  

496