Вчені виявили п'ять мутацій, що підвищують ризик померти від COVID-19

Варіації в чотирьох генах "керують" ймовірністю смерті від коронавірусу, кажуть дослідники. Вчені проаналізували геноми жертв COVID-19, а також декількох тисяч тих, що вижили, і виявили мутації, що підвищують ймовірність смерті від інфекції.

Попередні результати дослідження опубліковані в електронній науковій бібліотеці medRxiv у понеділок, 6 липня, інформує Фіртка з посиланням на korrespondent.

"Ми відкрили п'ять варіацій у чотирьох генах, які "керують" ймовірністю загибелі від COVID-19, а також оцінили їх поширеність у британській популяції. Хоча ці версії генів зустрічаються досить рідко, всі вони пов'язані з втратою здатності управляти імунною і стресовою реакцією на проникнення вірусу SARS-CoV-2 в організм", - сказано в роботі.

Протягом півроку вчені виділили кілька факторів, пов'язані з підвищеним ризиком зараження коронавірусом нового типу і загибелі від COVID-19. Зокрема, його дуже важко переносять люди похилого віку, пацієнти з хворобами серця і судин, діабетом, зайвою вагою, а також носії другої групи крові і мутацією в гені APOE, яка пов'язана з хворобою Альцгеймера.

Також група вчених відкрила ще чотири подібних чинники ризику, пов'язані з генами пацієнтів. У проекті взяли участь понад 400 тисяч британців, які погодилися пожертвувати свою ДНК для аналізу і пройти всебічний медогляд.

Вчені припустили, що багато хто з них могли дістати коронавірусну інфекцію за останні кілька місяців.

Дослідники зв'язалися майже з 6 тисячами учасників проекту і запропонували їм пройти тест на коронавірус.

Вони також вивчили статистику зі смертності від COVID-19 у Великій Британії. В цілому вчені знайшли серед учасників проекту 1,4 тисячі осіб, які перенесли інфекцію, а також 193 випадки загибелі від коронавірусної інфекції.

В результаті вивчення і ДНК вчені виділили п'ять варіацій у чотирьох генах - ERAP2, BRF2, TMEM181 і ALOXE3, які сильно впливали на ймовірність смерті від коронавірусу.

Мутації в цих генах підвищували шанси померти від COVID-19, приблизно, від 5 до 13 разів. Дослідники припускають, що це обумовлено тим, що всі ці гени пов'язані з виробництвом антитіл, придушенням стресу і регуляцією імунної відповіді на появу вірусів в організмі. При цьому такі мутації у жителів Британії і всієї Європи присутні рідко - кожна з них зустрічається в геномах лише 0,1-0,6% мешканців субконтиненту.

З іншого боку, одна з варіацій гена ALOXE3 виявилася характерна для, приблизно, 7% вихідців з Африки, що може пояснювати, чому вони більш уразливі перед COVID-19. Нарешті, вчені висунули гіпотезу, що є й інші варіації в геномі, які впливають на результат коронавірусної інфекції.

Відкриття буде особливо важливим для того, щоб оцінювати ефективність дії вакцин і ліків, які можуть знищувати або пригнічувати розмноження коронавірусу в організмі людини.

Нагадаємо, що раніше з'явилася нова версія походження коронавірусу. Британський вчений висловив упевненість, що вірус SARS-CoV-2 існував завжди у сплячому стані.

Також повідомлялося, що нова мутація коронавірусу заразніша від звичайної. Версія коронавірусу під назвою G614 майже повністю витіснила першу версію, і є більш заразною, але при цьому легше переноситься людиною.


06.07.2020 5974
Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1296
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

565
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

916
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1982
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3495
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2388 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

743

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

645

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

623

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

646
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10279
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1126
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5193
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

931
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2735
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1130
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

326
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

649
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

561
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

612
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

965 2