Важливо юридично зафіксувати, росія — це країна терорист

На щастя, переважна більшість держав світу розуміє справжню ситуацію в російсько-українській війні. Хто на кого напав, хто обороняє по праву свою територію, і де тут світла й темна сторона.

Але в міжнародному праві та відносинах самого розуміння мало, важливо юридично зафіксувати, що росія — це країна терорист, країна спонсор тероризму.

Так, 14 квітня Верховна Рада України проголосувала за визнання росії країною-спонсором тероризму. На початку травня ми разом із колегами звернулись з відповідним проханням про визнання росії країною спонсором тероризму до Сполучених Штатів Америки. 

Визнання якоїсь держави терористичною — це один із найпотужніших та наймасштабніших інструментів у арсеналі США. По-перше, саме поняття «держава-спонсор тероризму» належить до американської юридичної площини, такий статус офіційно означає визнання держави такою, що надають підтримку актам міжнародного тероризму.

По-друге, ухвалення рішення США стане початком тенденції такого ж визнання росії багатьма іншими країнами.


Чому важливо, щоб росію визнали країною-спонсором тероризму?


  • рф буде дипломатично ізольована від цивілізованого світу;
  • це стане остаточною крапкою у її від'єднанні від світової фінансової системи;
  • для будь-якої країни, яка підтримуватиме з росією нормальне економічне співробітництво, запроваджуватимуть санкції. Вести торгові відносини з ними буде, до прикладу, як купувати газ чи нафту в Аль-Каїди;
  • росія ніколи не зможе скинути із себе клеймо держави спонсора-тероризму;
  • це потужний сигнал підтримки для українців, який нам дуже потрібний, щоб закінчити цю війну (перемогти у ній).

Країни спонсори-тероризму підпадають під найважчі санкції. Серед яких заборона на експорт оборонної продукції та товарів подвійного використання, економічні  обмеження. Ця тягне за собою удар по економіці агресора. Наразі в списку таких країн перебувають: Північна Корея, Іран, Сирія, Куба.

Як відомо, рівень життя та економічний розвиток у цих країнах дуже низький. росія заслуговує бути серед них. У мені зараз говорить не злість, а перелік фактів: обстріли цивільних об’єктів, вбивства, катування, ґвалтування, мародерство, створення геноциду на півдні України, використання забороненої зброї. порушення міжнародних правил війни й цей перелік можна продовжувати.

11 серпня Сейм Латвії проголосував за визнання росії державою-спонсором тероризму та призупинив видачу туристичних і в'їзних віз для громадян росії та білорусі. Дякуємо за підтримку та чекаємо на такі ж рішення від інших країн, які сміливі визнати правду.

Складно порахувати скільки росія вбила цивільних українців від початку повномасштабного вторгнення. Свої злочини проти мирних людей окупанти намагаються заховати у братських могилах, спалити у крематоріях.

По супутникових знімках Маріуполя встановили, що після 24 лютого цивільного населення міста загинуло понад 20 тисяч. Точні цифри ми будемо знати після звільнення цих територій. Проте, навіть побачені кадри з могилами жителів Маріуполя біля під’їздів та масовими похованнями не дають сумнівів, що так чинити можуть тільки терористи.

Ми пам’ятаємо звірства російських окупантів на Київщині: Ірпінь, Бучу, Гостомель. Удар по центрі Вінниці та маленьку трирічну Лізу, яка загинула внаслідок нього. Пам’ятаємо, як кожного з нас зсередини ранило знущання з нашого воїна та злочин окупантів в Оленівці.

Хіба цього мало, щоб починати називати речі своїми іменами, говорити правду голосно та нарешті визнати росію державою спонсором-тероризму?!

Починаючи з 24 лютого росія влаштовує «11 вересня» в Україні кожного дня. Хоча перший їхній «великий теракт» був ще у 2014 році. Тоді найманці, які воювали на Сході за підтримки рф, збили пасажирський літак MH17. Внаслідок цього загинули всі пасажири та екіпаж — майже 300 людей.

Зараз рф влаштовує обстріли з майданчика Запорізької атомної електростанції. путін ставить світ під загрозу нової ядерної катастрофи. Від якої постраждають не лише українці. Наслідки від ушкодження найбільшої в Європі АЕС торкнуться Польщі, Туреччини, Іспанії та усіх країн куди занесе радіацію, куди в той момент подує вітер.

Скликання Радбезу ООН росією 11 серпня за звинуваченням того, що Україна веде обстріл АЕС не більше, ніж фарс. Розчарований, що «країна-терорист» досі може мати можливість зібрати найвищий міжнародну інституцію, щоб розіграти перед ними виставу.

З березня Запорізька АЕС заходиться під контролем окупантів. З її території російські солдати ведуть обстріли міст та українських позицій, адже стріляти у відповідь ЗСУ не будуть.

Вбивства, зґвалтування та мародерство, ядерний та зерновий шантаж світу, обстріли ТРЦ, лікарень, пологових будинків. Люди, солдати з гідністю на такі вчинки не здатні. Це злочини терористів, які мають понести покарання.

Кожна їх жертва для нас не +1 у загальній статистиці вбитих українців. Це жива рана, трагедія, яку ми не забудемо. Визнання росії країною-спонсором тероризму — це шанс наблизити покарання для нації-вбивць. Це те, на що заслуговує росія — бути «країною-терористом» в очах всього цивілізованого світу.


16.08.2022 Едуард Прощук 7102
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5227 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1849 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4063 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3184 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7981 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20315 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

289

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

829

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1926

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2403
27.07.2024

Вибір корму для вашого чотириногого друга є важливим рішенням, яке впливає на його здоров'я, енергію та якість життя. Від правильного харчування залежить не лише фізичний стан собаки, але й її настрій та довголіття

39
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

209
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

710
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18402
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

992
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1225 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6113 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23409 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

307
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

1002 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1215 6
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

508