Важливо юридично зафіксувати, росія — це країна терорист

На щастя, переважна більшість держав світу розуміє справжню ситуацію в російсько-українській війні. Хто на кого напав, хто обороняє по праву свою територію, і де тут світла й темна сторона.

Але в міжнародному праві та відносинах самого розуміння мало, важливо юридично зафіксувати, що росія — це країна терорист, країна спонсор тероризму.

Так, 14 квітня Верховна Рада України проголосувала за визнання росії країною-спонсором тероризму. На початку травня ми разом із колегами звернулись з відповідним проханням про визнання росії країною спонсором тероризму до Сполучених Штатів Америки. 

Визнання якоїсь держави терористичною — це один із найпотужніших та наймасштабніших інструментів у арсеналі США. По-перше, саме поняття «держава-спонсор тероризму» належить до американської юридичної площини, такий статус офіційно означає визнання держави такою, що надають підтримку актам міжнародного тероризму.

По-друге, ухвалення рішення США стане початком тенденції такого ж визнання росії багатьма іншими країнами.


Чому важливо, щоб росію визнали країною-спонсором тероризму?


  • рф буде дипломатично ізольована від цивілізованого світу;
  • це стане остаточною крапкою у її від'єднанні від світової фінансової системи;
  • для будь-якої країни, яка підтримуватиме з росією нормальне економічне співробітництво, запроваджуватимуть санкції. Вести торгові відносини з ними буде, до прикладу, як купувати газ чи нафту в Аль-Каїди;
  • росія ніколи не зможе скинути із себе клеймо держави спонсора-тероризму;
  • це потужний сигнал підтримки для українців, який нам дуже потрібний, щоб закінчити цю війну (перемогти у ній).

Країни спонсори-тероризму підпадають під найважчі санкції. Серед яких заборона на експорт оборонної продукції та товарів подвійного використання, економічні  обмеження. Ця тягне за собою удар по економіці агресора. Наразі в списку таких країн перебувають: Північна Корея, Іран, Сирія, Куба.

Як відомо, рівень життя та економічний розвиток у цих країнах дуже низький. росія заслуговує бути серед них. У мені зараз говорить не злість, а перелік фактів: обстріли цивільних об’єктів, вбивства, катування, ґвалтування, мародерство, створення геноциду на півдні України, використання забороненої зброї. порушення міжнародних правил війни й цей перелік можна продовжувати.

11 серпня Сейм Латвії проголосував за визнання росії державою-спонсором тероризму та призупинив видачу туристичних і в'їзних віз для громадян росії та білорусі. Дякуємо за підтримку та чекаємо на такі ж рішення від інших країн, які сміливі визнати правду.

Складно порахувати скільки росія вбила цивільних українців від початку повномасштабного вторгнення. Свої злочини проти мирних людей окупанти намагаються заховати у братських могилах, спалити у крематоріях.

По супутникових знімках Маріуполя встановили, що після 24 лютого цивільного населення міста загинуло понад 20 тисяч. Точні цифри ми будемо знати після звільнення цих територій. Проте, навіть побачені кадри з могилами жителів Маріуполя біля під’їздів та масовими похованнями не дають сумнівів, що так чинити можуть тільки терористи.

Ми пам’ятаємо звірства російських окупантів на Київщині: Ірпінь, Бучу, Гостомель. Удар по центрі Вінниці та маленьку трирічну Лізу, яка загинула внаслідок нього. Пам’ятаємо, як кожного з нас зсередини ранило знущання з нашого воїна та злочин окупантів в Оленівці.

Хіба цього мало, щоб починати називати речі своїми іменами, говорити правду голосно та нарешті визнати росію державою спонсором-тероризму?!

Починаючи з 24 лютого росія влаштовує «11 вересня» в Україні кожного дня. Хоча перший їхній «великий теракт» був ще у 2014 році. Тоді найманці, які воювали на Сході за підтримки рф, збили пасажирський літак MH17. Внаслідок цього загинули всі пасажири та екіпаж — майже 300 людей.

Зараз рф влаштовує обстріли з майданчика Запорізької атомної електростанції. путін ставить світ під загрозу нової ядерної катастрофи. Від якої постраждають не лише українці. Наслідки від ушкодження найбільшої в Європі АЕС торкнуться Польщі, Туреччини, Іспанії та усіх країн куди занесе радіацію, куди в той момент подує вітер.

Скликання Радбезу ООН росією 11 серпня за звинуваченням того, що Україна веде обстріл АЕС не більше, ніж фарс. Розчарований, що «країна-терорист» досі може мати можливість зібрати найвищий міжнародну інституцію, щоб розіграти перед ними виставу.

З березня Запорізька АЕС заходиться під контролем окупантів. З її території російські солдати ведуть обстріли міст та українських позицій, адже стріляти у відповідь ЗСУ не будуть.

Вбивства, зґвалтування та мародерство, ядерний та зерновий шантаж світу, обстріли ТРЦ, лікарень, пологових будинків. Люди, солдати з гідністю на такі вчинки не здатні. Це злочини терористів, які мають понести покарання.

Кожна їх жертва для нас не +1 у загальній статистиці вбитих українців. Це жива рана, трагедія, яку ми не забудемо. Визнання росії країною-спонсором тероризму — це шанс наблизити покарання для нації-вбивць. Це те, на що заслуговує росія — бути «країною-терористом» в очах всього цивілізованого світу.


16.08.2022 Едуард Прощук 6923
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

3372
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11833 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

2218
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

2101
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

3065
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

5067

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

812

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1353

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1877

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1595
24.05.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

114
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1982
24.05.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Текля Юзефів.  

134
19.05.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

9053
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

890
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

974
21.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

20764
24.05.2024

Як наголосив президент, "захист життя повинен мати всі необхідні інструменти, щоб дійсно перемагати терористів".

113
19.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

626
14.05.2024

Найбільш підготовлений рубіж — той, що розміщений на деякій відстані, що дозволяє використовувати й засоби інженерного озброєння, й залізобетонні споруди.

905 4
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

983 1