Важливо юридично зафіксувати, росія — це країна терорист

На щастя, переважна більшість держав світу розуміє справжню ситуацію в російсько-українській війні. Хто на кого напав, хто обороняє по праву свою територію, і де тут світла й темна сторона.

Але в міжнародному праві та відносинах самого розуміння мало, важливо юридично зафіксувати, що росія — це країна терорист, країна спонсор тероризму.

Так, 14 квітня Верховна Рада України проголосувала за визнання росії країною-спонсором тероризму. На початку травня ми разом із колегами звернулись з відповідним проханням про визнання росії країною спонсором тероризму до Сполучених Штатів Америки. 

Визнання якоїсь держави терористичною — це один із найпотужніших та наймасштабніших інструментів у арсеналі США. По-перше, саме поняття «держава-спонсор тероризму» належить до американської юридичної площини, такий статус офіційно означає визнання держави такою, що надають підтримку актам міжнародного тероризму.

По-друге, ухвалення рішення США стане початком тенденції такого ж визнання росії багатьма іншими країнами.


Чому важливо, щоб росію визнали країною-спонсором тероризму?


  • рф буде дипломатично ізольована від цивілізованого світу;
  • це стане остаточною крапкою у її від'єднанні від світової фінансової системи;
  • для будь-якої країни, яка підтримуватиме з росією нормальне економічне співробітництво, запроваджуватимуть санкції. Вести торгові відносини з ними буде, до прикладу, як купувати газ чи нафту в Аль-Каїди;
  • росія ніколи не зможе скинути із себе клеймо держави спонсора-тероризму;
  • це потужний сигнал підтримки для українців, який нам дуже потрібний, щоб закінчити цю війну (перемогти у ній).

Країни спонсори-тероризму підпадають під найважчі санкції. Серед яких заборона на експорт оборонної продукції та товарів подвійного використання, економічні  обмеження. Ця тягне за собою удар по економіці агресора. Наразі в списку таких країн перебувають: Північна Корея, Іран, Сирія, Куба.

Як відомо, рівень життя та економічний розвиток у цих країнах дуже низький. росія заслуговує бути серед них. У мені зараз говорить не злість, а перелік фактів: обстріли цивільних об’єктів, вбивства, катування, ґвалтування, мародерство, створення геноциду на півдні України, використання забороненої зброї. порушення міжнародних правил війни й цей перелік можна продовжувати.

11 серпня Сейм Латвії проголосував за визнання росії державою-спонсором тероризму та призупинив видачу туристичних і в'їзних віз для громадян росії та білорусі. Дякуємо за підтримку та чекаємо на такі ж рішення від інших країн, які сміливі визнати правду.

Складно порахувати скільки росія вбила цивільних українців від початку повномасштабного вторгнення. Свої злочини проти мирних людей окупанти намагаються заховати у братських могилах, спалити у крематоріях.

По супутникових знімках Маріуполя встановили, що після 24 лютого цивільного населення міста загинуло понад 20 тисяч. Точні цифри ми будемо знати після звільнення цих територій. Проте, навіть побачені кадри з могилами жителів Маріуполя біля під’їздів та масовими похованнями не дають сумнівів, що так чинити можуть тільки терористи.

Ми пам’ятаємо звірства російських окупантів на Київщині: Ірпінь, Бучу, Гостомель. Удар по центрі Вінниці та маленьку трирічну Лізу, яка загинула внаслідок нього. Пам’ятаємо, як кожного з нас зсередини ранило знущання з нашого воїна та злочин окупантів в Оленівці.

Хіба цього мало, щоб починати називати речі своїми іменами, говорити правду голосно та нарешті визнати росію державою спонсором-тероризму?!

Починаючи з 24 лютого росія влаштовує «11 вересня» в Україні кожного дня. Хоча перший їхній «великий теракт» був ще у 2014 році. Тоді найманці, які воювали на Сході за підтримки рф, збили пасажирський літак MH17. Внаслідок цього загинули всі пасажири та екіпаж — майже 300 людей.

Зараз рф влаштовує обстріли з майданчика Запорізької атомної електростанції. путін ставить світ під загрозу нової ядерної катастрофи. Від якої постраждають не лише українці. Наслідки від ушкодження найбільшої в Європі АЕС торкнуться Польщі, Туреччини, Іспанії та усіх країн куди занесе радіацію, куди в той момент подує вітер.

Скликання Радбезу ООН росією 11 серпня за звинуваченням того, що Україна веде обстріл АЕС не більше, ніж фарс. Розчарований, що «країна-терорист» досі може мати можливість зібрати найвищий міжнародну інституцію, щоб розіграти перед ними виставу.

З березня Запорізька АЕС заходиться під контролем окупантів. З її території російські солдати ведуть обстріли міст та українських позицій, адже стріляти у відповідь ЗСУ не будуть.

Вбивства, зґвалтування та мародерство, ядерний та зерновий шантаж світу, обстріли ТРЦ, лікарень, пологових будинків. Люди, солдати з гідністю на такі вчинки не здатні. Це злочини терористів, які мають понести покарання.

Кожна їх жертва для нас не +1 у загальній статистиці вбитих українців. Це жива рана, трагедія, яку ми не забудемо. Визнання росії країною-спонсором тероризму — це шанс наблизити покарання для нації-вбивць. Це те, на що заслуговує росія — бути «країною-терористом» в очах всього цивілізованого світу.


16.08.2022 Едуард Прощук 6750
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1175
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2503
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2101
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2153
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6503 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2441 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

324

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1131

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1267

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1384
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

261
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

576
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2051
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26500
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

541
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10448 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7997
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

524
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

388
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

535
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

610
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1562