В Івано-Франківську «зафіксований» випадок захворювання на холеру!

Традиційно в травні кожного року у медичних закладах міста лікарі-інфекціоністи проводять серію семінарських занять, які стосуються особливо небезпечних інфекцій.

 

Але оскільки нещодавно в деяких регіонах України з’явилися випадки захворювання на холеру, днями в Івано-Франківську відбулося навчання для медиків з метою запобігання появи небезпечного інфекційного захворювання.

 

Навчання відбувалося у формі гри і в ньому брали участь представники різних медичних закладів міста.

 

До міської поліклініки №3 прийшов „хворий” і звернувся за допомогою, перелічивши симптоми, притаманні такому захворюванню, як холера. І далі медики Івано-Франківська відпрацьовували термінову реакцію на появу в медичному закладі такого особливо небезпечного для оточуючих пацієнта.

 

У випадку, якщо лікар запідозрив дану інфекцію, він проводить протиепідемічні та профілактичні заходи з медперсоналом, одягає певний тип костюму для подальшої роботи у вогнищі інфекції. Лікар повинен зробити повний забір досліджуваного матеріалу, а також прийняти разом із медсестрою специфічні препарати доксициклін або тетрациклін та обробити відкриті частини тіла дезинфікуючим розчином.

 

В міській поліклініці №3 на час проведення навчання були закриті вхід і вихід, на дверях розмістили табличку із написом „Карантин”. Нових пацієнтів тимчасово не впускали до приміщення, а тих хворих, які прийшли на огляд до своїх лікарів, тимчасово не випускали з приміщення поліклініки. Всі хворі залишалися на своїх місцях, а працівники реєстратури та інші медичні працівники записували дані про усіх, хто міг контактувати з „хворим на холеру”.

 

Такий запобіжний захід проводять для того, щоб за цими людьми можна було спостерігати максимальний інкубаційний період даного захворювання. Адже час,  до якого може захворіти людина, близько 5 діб. І в разі виникнення справжнього захворювання, медики міста повинні здійснювати обходи і відвідувати кожного пацієнта, перевіряючи, здоровий він чи ні.

 

За навчанням спостерігали працівники санітарної епідеміологічної станції міста. Були задіяні „швидка допомога” для госпіталізації, санепідстанція – для того, щоб зробити заключну поточну дезинфекцію у вогнищі інфекції, евакобригада, яка „хворого” повинна була доставити у холерний госпіталь, який розгорнули на базі обласної інфекційної лікарні.

Такі навчання проводять для того, щоб перевірити, які дії і які функціональні обов’язки має знати і здійснювати кожен медик, від санітарки до головного лікаря. „В загальному, – розповідає лікар-інфекціоніст міської поліклініки №3 Марія Миронюк, – такі навчання проводяться планово і стосуються кожного небезпечного захворювання. Але у випадках, коли ту чи іншу вірусну інфекцію виявляють у певному регіоні України, ми проводимо схожі навчання позапланово. Адже дуже важливо відтренувати дії усіх медичних працівників міста, щоб вони були готові правильно і своєчасно виявити небезпечну хворобу і допомогти хворому”.

 

Навчання, які днями пройшли в Івано-Франківську, ще раз довели, настільки серйозно і цілеспрямовано міські лікарі ставляться до своєї роботи. Адже давно відомо – якщо у твоїх руках життя людей – потрібно бути готовому до будь-яких несподіванок.


17.06.2011 2630 0
Коментарі (0)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2427
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19540
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1748
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1221 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2269
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3875

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

140

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2011

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

698

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1312
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

381
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

908
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24404
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

639
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

612
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

748
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1643
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8053
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

492
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

782
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2057 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

739