В Івано-Франківську відкрили Почесне Консульство Чеської Республіки

У вівторок, 18 лютого, в приміщенні Івано-Франківського драмтеатру відбулося прийняття на честь відкриття Почесного Консульства Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.
Про це повідомляє Івано-Франківська торгово-промислова палата, пише Фіртка.
Як зазначають, Почесне Консульство буде розміщене в будівлі Івано-Франківської торгово-промислової палати на вулиці Теодора Цьоклера, 9А.
У прийнятті на честь відкриття Почесного Консульства взяли участь представники державної та місцевої влади, військові, представники духовенства та бізнесу, освітяни та науковці.
Старший директор юридичного та консульського відділу МЗС Чеської республіки Мартін Смолек на прийнятті на честь відкриття Почесного Консульства зазначив, що він брав участь у відкритті багатьох консульств, проте вперше це робить в країні, яка веде війну.
Надзвичайний та Повноважний Посол Чеської Республіки в Україні Радек Пех зазначив, що відкриття Почесного Консульства в цей час — це ще одна демонстрація довіри та підтримки України:
«Чехія і надалі буде разом з Україною у війні з росією в її прагненні незалежності. Чеська Республіка готова допомагати Україні в її відновленні та відбудові, а також підтримати Україну в її прагненні вступу до Євросоюзу».
Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків подякував чеським гостям за велику підтримку України Чеською Республікою:
«За чітку позицію президента Чеської Республіки, за кожен снаряд, за кожен бронетранспортер, за кожен танк, які Чехія передає Україні, — наше велике спасибі. Це сьогодні найголовніше, адже від цього сьогодні залежить чи буде Українська держава.
Також наша подяка громадам Чехії за конкретну допомогу Івано-Франківській громаді, особливо на початку повномасштабного вторгнення.
Ми маємо побратимські стосунки з громадами міст Пшерув і Табор, які нам допомагали. Дякуємо також за тролейбуси, які нам передало місто Єлгава».
Присутній на представницькому прийнятті відомий івано-франківський інтелектуал, письменник Володимир Єшкілєв зазначив:
«Прийняття на честь відкриття консульства – це захід, якого в нашому місті не було вже дуже давно. Тішить, що сьогодні Івано-Франківськ виглядав не провінційно. Навіть голова облради Олександр Сич говорив не лише про історію, а й про постмодерн!».
Як пишуть в Івано-Франківській торгово-промисловій палаті, також Олександр Сич у своєму вітальному слові розповів багато цікавих історичних фактів про підтримку Чехією українців-героїв визвольних змагань, які знайшли свого часу прихисток саме в Чеській республіці, про програми.
«Також Олександр Сич жартома зазначив, що радий відкриттю консульства Чехії в Івано-Франківську, проте шкодує за тим, що Івано-Франківська облрада втратила одного зі своїх найкращих депутатів — Андрія Левковича, якого чеське МЗС призначило на посаду Почесного Консула», — пишуть у палаті.
Керівник Івано-Франківської торгово-промислової палати Андрій Левкович, який став Почесним Консулом Чеської Республіки, у своєму виступі висловив переконання, що відкриття Почесного Консульства в Івано-Франківську стане ще одним етапом в розвитку дружніх стосунків між Чеською Республікою та Україною.
«Наші країни мають багато спільного: ми не лише маємо подібні мови, культури та менталітет, подібний клімат та географію. В нас є багато спільного в історії.
Славетний український Гетьман Пилип Орлик, автор першої Конституції, мав чеське походження. Його батько був чехом, а мама українкою.
Саме в Празі в 1876 році побачило світ перше нецензуроване видання «Кобзаря» Тараса Шевченка. Це сталося саме в тому році, коли в росії вийшов так званий «Емський указ», який поставив під заборону українську мову та українську літературу.
Україна та Чехія мають і спільну історію — як в складі Австро-Угорщини, так і в складі радянського блоку.
Українці пам’ятають Празьку весну 1968-го року. Тоді в Чехію для придушення спроби демократичних реформ ввели п'ять тисяч танків та 200 тисяч солдатів соціалістичного табору.
Тому, саме чеський народ краще за інших розуміє, з ким сьогодні «має справу» Україна.
Саме тому саме Президент Чеської Республіки Пьотр Павел на минулій Мюнхенській безпековій конференції ініціював надання Україні партнерами одного мільйону артилерійських снарядів», — зазначив Андрій Левкович у своєму виступі.
Також Андрій Левкович розповів про плани роботи Почесного Консульства:
«Україна зараз на шляху до членства в євроатлантичних структурах. І досвід Чеської Республіки, як одного з учасників Вишеградської четвірки, є дуже цікавим та корисним.
Адже головною метою Вишеградської групи була саме інтеграція до європейських структур. У нас, в нашого Почесного Консульства багато ідей та планів взаємовигідної співпраці в багатьох сферах і галузях.
Зокрема, в гуманітарній сфері: в культурних обмінах та освіті. Також, працюючи на посаді керівника Івано-Франківської торгово-промислової палати в нас склалися прекрасні ділові стосунки з Міністерством торгівлі Чеської Республіки.
Делегації бізнесу Чехії неодноразово відвідували Івано-Франківську палату, а українські бізнесмени — Чехію. Зокрема брали участь в міжнародних виставках в Брно.
Переконаний, що взаємовигідна економічна співпраця між нашими країнами має добрий потенціал. Українські підприємці зацікавлені в чеських сучасних технологіях та обладнанні.
Українці очікують на майбутню взаємовигідну співпрацю з чеським бізнесом по відбудові України, взаємній торгівлі та спільних інвестиційних проєктах».

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну

Фотогалерея


Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1375
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

610
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

920
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1987
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3497
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2396 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

745

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

648

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

626

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

647
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10284
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1129
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5198
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

933
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2740
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1133
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

331
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

651
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

564
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

613
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

968 2