У зв'язку з передвиборчою активізацією ботів мінстецю, які раптом перейнялися цінами в Буковелі

1. А які мають бути ціни в Буковелі? Які взагалі мають бути ціни в некомуністичній ринковій економіці? Як в совдепії - планові, регульовані і «профспілкові»?

2. Ніби, якщо в Буковелі вся зима практично заброньована наперед, і майже всюди черги, а столик ввечері в ресторані знайти є проблемою інколи, - то висновок один - ціни як для ринку занизькі? Попит перевищує пропозицію? Треба ціни піднімати?)))

3. Та й при цих, наявних, цінах окупність 600 млн. дол. інвестиції (не виведені в офшори, а інвестовані в Україну!! Є ще подібні приклади?) - окупність років 50, а може більше (бо ж гривня в нас періодами «у вільному падінні», продали колись долар по 5, а зараз віддавати треба ті єврокредити по 30).

4. Якщо порівнювати ціни Буковелю з рівноцінними курортами Європи, то ціни в Буковелі в 3-5 раз дешевші (навіть не Куршавель, а дешевший Межев, Австрію, чи щось подібне). Якщо порівнювати з «курортами на одну гірку», то Буковель, так - не на багато, але все ж дешевший. (Якщо звісно, не порівнювати фаст-фуд в Європі з найдорожчим рестораном Буковелю)).

5. Не варто порівнювати ціни на гірськолижному курорті і з цінами на відпочинок на морі. Бо є хвиля коментів тих, кому гірськолижні курорти як відпочинок не цікаві, ні різу тут не були, але свої «експертні висновки» надають))

Гірськолижний курорт це не готове море, це інвестиція трохи іншого порядку ніж мікровнвестиція в 3-5 млн. дол. в готель на морі. Гірськолижний курорт - це інфраструктурний проект - починаючи від доріг, води, каналізації, енергетики, сотень кілометрів трас, технологічних водойм на тисячі кубів, систем штучного засніження... І ще багато чого.

До речі, в Європі інфраструктуру забезпечує держава. Більше того, держава звільняє від податків такі проекти на десятки років, і навіть повертає інвестицію від (де як було) - 30, 50, навіть 70%...

Тому що такі інвестиції виривають з бідності і депресії цілі регіони і забезпечують немалий потік валюти в країну. В маленькій Австрії на 7 млн населення 25 млн туристів!))

І зразу нашим «екологам», які промишляють на грантах гірськолижного бізнесу Європи - в Україні зараз діє 50 витягів, в Австрії - тисячі. В Європі - багато тисяч. Що ж вони там в себе так не «дбають» за «екологію»?)))

Чомусь вони не протидіють суцільним вирубкам Карпат на десятках тисяч гектарів, категорично вимагають зняття мораторію на експорт кругляку в Європу (фактично вимагають вирубки Карпат), а от курорти, які ліс зберігають - то чомусь біда для них. Що за подвійні стандарти?)

6. Щодо «в Європі дешевше» - маячня, і свідченням цьому є щорічний ріст на 20% туристів з Європи. В минулому році їх був вже мільйон, з Європи... Вони ж їдуть в Буковель не тому що тут "гірше і дорожче"?))

7. Реальна історія. Минулого року по дорозі з Праги заїхали до друзів. Стандартна родина, - тато - дальнобійник, мама - офісний працівник, двоє дітей - хлопців. Мешкають 30 км від гірськолижного курорту... Питаю - ви напевно щотижня там на вікенд?

- Ти що, кажуть, це нам дуже дорого! Були один раз, там є зоопарк - дітям звірів їздили показати... Це про ілюзію, що європейці прямо «живуть» на курортах. Насправді вони тяжко пашуть, щоб мати можливість раз на рік десь тиждень-півтора відпочити...

8. І останнє - питання зарплат українців (доступності Буковелю для всіх) - це питання до влади, а не до Буковелю. В Буковелі зарплати гідні, люди, які працювали в Європі кажуть що в Буковелі вигідніше (нещодавно спілкувалися з офіціантом, який працював в Іспанії). Каже не до порівняння, - заробітки вищі, роботи менше по часу, соціальний пакет... Ніколи більше ні в яку Іспанію!)) І не лише на Буковелі, а й навколо, - колись один з найдепресивніших регіонів завдяки інвестиції живе гідно.

Тому, варто або витравлювали «совок» з голови, ...або ж брати курс на повернення совка)) То вже якийсь «референдум» мав би бути)) В проміжності "між ринком і совком" відсидітися не вдасться.

П.С. І чому ж не спостерігаємо черги інших інвесторів на такий супервигідний бізнес, на нові курорти?))

П.П.С. Як казав мій один товариш, «то не ціни високі, то ми мало заробляємо»)).


Коментарі (1)

Олег 2019.02.11, 20:02

А какшки в паляниці в стоках? А 2 офіційно оформлених інструктора на весь курорт? Хамство і зневага до бюджетного туриста. А запах від очисних? Така собі країна в країні. 

Але на мою думку ви були цікаві 15 років тому, коли був ентузіазм серед людей які розбудовували цю шалену ідею. А зараз - конвеєр для грошей, без душі. А ціни як ціни . В гробу карманов нет.

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1972
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1869
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1863
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5533 49
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2159 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1516

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

751

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

804

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1009

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1009
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1777
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3688
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10264
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26155
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10194 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7720
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

907
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

222
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

271
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

388
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1288
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

892