У Франківську відкрили центр ядерної медицини (фото)

В Івано-Франківську відбулось відкриття Прикарпатського центру ядерної медицини «Євроклінік».

Прикарпатський центр ядерної медицини «Євроклінік» оснащений сучасним однофотонним емісійним комп'ютерним томографом фірми General Electric, США, що дозволяє проводити радіоізотопні дослідження практично всіх органів і систем людини.

Головний лікар та директор центру Андрій Белегай зауважив, що це унікальний заклад у Західному регіоні, інформує Фіртка.

"Ми впроваджуємо традиції ядерної медицини. Працюємо на унікальному апараті. Ми говоримо тільки про діагностику і оскільки центр приватний, то послуга буде платною. Проте буде певний перелік людей, які зможуть отримати діагностику безкоштовно. Наразі це питання узгоджується", - відзначив головний лікар центру.

У центрі проводитимуть три види досліджень: кісток, нирок та лімфатичної системи. Середня ціна обстеження - 3 тисячі гривень.

"Мене особисто дуже тішить, що поруч з обласним клінічним онкологічним диспансером з'явився такий центр. Таких апаратів в Україні є небагато. Цей апарат дозволить визначити проблеми зі здоров'ям на самих ранніх термінах, навіть перш ніж проявляються симптоми. Крім того, центр дозволить діагностувати не тільки онкологічні захворювання, а й проблеми із серцем, ендокринною системою та травматології. До сьогодні на радіоізотопну діагностику ми відправляли пацієнтів у Львів. Тому маю надію, що ми налагодимо співпрацю з центром", - зазначив Володимир Романчук, головний лікар онкодиспансеру.

У кров пацієнта вводиться невелика кількість речовини з радіоактивною міткою, яка накопичується в пошкоджених або здорових тканинах. Накопичення реєструється спеціальним чутливим приладом - гамма-камерою. Гамма-камера створює «фотографічне» зображення органів людини, які накопичили введений препарат, що може відображатися в 3D режимі.

Введена речовина є практично безпечною для пацієнта, не викликає алергічні реакції і швидко виводиться з організму після дослідження, що забезпечує мінімальне променеве навантаження. Процедура сканування кісток скелету і інших органів протікає безболісно та комфортно", - пояснюють медики.

Сама процедура від введення радіофармпрепарату до початку дослідження займає від 30 хвилин до 3 годин, в залежності від виду обстеження. Це необхідно для того, щоб введена речовина розподілилася в тілі людини. 

Реагент з організму пацієнта виводиться за три години.

Центр функціонуватиме в Івано-Франківську за адресою вул. Медична, 15.


Довідка:

Однофотонна емісійна комп’ютерна томографія (SPECT)  - сучасний метод радіоізотопної діагностики, який використовується для оцінки функціонування та патологічних змін різних органів і тканин. Такі методи діагностики, як рентгенографія, УСГ, КТ або МРТ орієнтовані на виявлення структурних змін в тканинах людського організму, і не завжди дозволяють розпізнати захворювання на ранніх стадіях, коли відхилення проявилися на рівні біохімічних змін в тканинах. В цей час приходить на допомогу однофотонна емісійна комп’ютерна томографія, яку тому й називають молекулярною діагностикою.

Радіонуклідні методи дослідження показані при хворобах серця, головного мозку, захворюваннях нирок і печінки, а також є незамінним методом у виявленні та оцінці поширеності онкологічних процесів.

Вигідною відмінністю однофотонної емісійної комп’ютерної томографії від інших методів діагностики є розпізнавання патологічного процесу на ранніх стадіях захворювання, тобто до того моменту, як хвороба встигла себе проявити.

Стає доступною інформація про функції органу та отримання кількісних показників ступеня його ураження на ранніх стадіях.

У більшості випадків однофотонна емісійна комп’ютерна томографія не вимагає спеціальної підготовки, а протипоказанням до проведення обстеження є тільки вагітність.

Радіофармпрепарат, який вводиться при дослідженні, як правило, не викликає ніяких побічних ефектів, а променеве навантаження при сцинтиграфії не перевищує рентгенографічні дослідження.

Можна обстежити практично будь-який орган, кістки скелету, причому зробити обстеження можна декількома способами. При чітко поставленому діагностичному завданні і безперервності зворотного зв'язку між лікарем радіонуклідної діагностики і лікарями клінічних відділень, можливості однофотонної емісійної комп’ютерної томографії практично безмежні, а допомога в постановці складних діагнозів - неоціненна, при цьому ціна обстеження доступна для кожного пацієнта.

Кількість, розташування та загальна площа приміщень у діагностичному центрі відповідає нормам, що загальноприйняті в Європі. Це дозволяє персоналу виконувати роботу відповідно до усіх вимог радіаційної безпеки, що суттєво підвищує якість обслуговування, а спеціально обладнані приміщення для пацієнтів роблять їх перебування у відділенні найбільш комфортним.

Фотогалерея


29.10.2018 10283
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1011
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2411
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2055
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2089
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6342 55
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2382 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

247

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1069

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1053

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1318
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

195
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

536
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1994
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26436
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

492
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10396 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7936
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

481
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

341
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

486
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

565
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1508