У Берліні відбувся показ «Гуцулки Ксені»: літній німець поділився спогадами про родину з Прикарпаття (ФОТО)

Прем’єра українського мюзиклу Олени Дем'яненко «Гуцулка Ксеня» з великим успіхом пройшла в столиці Німеччини.

У цьому особисто пересвідчився кореспондент Укрінформу, пише Фіртка.

«Ми відчуваємо себе культурними послами, показ відбувається у день, коли в Берліні відбулося святкування з нагоди Дня Незалежності, це дуже відповідально», - розповіла Укрінформу Марія Штирбулова, виконавиця ролі Зузі.

Вона зауважила, що такий веселий, легкий фільм з’явився в Україні в непростий час. І лише останні кадри - напис про те, що до окупації Західної України більшовиками залишається кілька тижнів - повертають глядачів зі сфери гарної казки до реальності.

«Це фільм, який показує українську культуру не з «шароварної сторони», а власне як культуру, за допомогою костюмів, музики, сценарію, людей. У цьому його головний меседж: завжди пам’ятати, хто ми є», - зазначила акторка.

Вона сподівається, що в Берліні вдалося показати українців красивою, розумною нацією.

«Фільм ніби не є політичним, але це присутнє. Він показує, що в 1930-х була така Україна, коли в радянській Україні вже відбувалися репресії, коли намагалися довести, що розумних українців просто не існує, їх намагалися знищити», - каже Марія.

Акторка нагадує, що оперета, яка лягла в основу фільму, була написана в 1940-х роках Ярославом Барничем, який тікав від радянської влади. Тож фільм історичний, і до того ж має художнє значення для української культурної спадщини, адже пісня «Гуцулка Ксеня» - перше українське танго (щодо авторства якого сперечаються й досі, одна з версій – його написав сам Барнич).

Варвара Лущик, яка зіграла Ксеню, розповіла, що після першого перегляду в кінотеатрі більше уваги звертала не на кіно, а на пошук «помилок» у своїх сценах. А в Берліні переглянула стрічку «як глядач» і по реакції залу зрозуміла, що «вийшло справді добре».

Вона підкреслила, що над картиною працювала надзвичайна команда. А також зізналася, що для неї прем’єра в Берліні у рамках святкування 28-ї річниці Незалежності «є дуже інтригована».

Після показу на сцену вийшов німець похилого віку та розповів, що його родина до 1939 року жила в Івано-Франківську, у горах мала будиночок для відпочинку. Сам він уперше поїхав до України лише в 1996 році, але добре пам’ятає, як його дідусь, коли всі збиралися за столом, розповідав про минуле.

«Я все це побачив у вашому фільмі», - сказав глядач із вдячністю.

Нагадаємо, коломиянка Христина Федорак зіграла одну з ролей у цій загадковій кінострічці. Крім того, історія про кохання гуцулки та американця українського походження була тепло прийнята в Японії: фільм здобув Ґран-прі міжнародного кінофестивалю Mt. Fuji-Atami в Токіо


Читайте також:

На Прикарпатті знімуть м'юзикл "Гуцулка Ксеня" (відео)

Фотогалерея


13.09.2019 1831
Коментарі ()

01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

1000
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

1038
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

4888
30.07.2024
Вікторія Матіїв

Про значення шлюбу, кризові періоди у стосунках та церковне розлучення, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

7227 1
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

10073 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

4045 5

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

377

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

1051

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

1816

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

1932
05.09.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

3383
31.08.2024

Майже вся піца в Івано-Франківську, особливо та, що можна замовити на сайті donatellopizza.com.ua, представлена неаполітанською стравою. А яка вона насправді, які її особливості й у чому різниця між іншими трикутничками — далі у статті.

544
29.08.2024

На Прикарпатті завершили збирання ранніх зернових культур.    

817
06.09.2024

Християн запрошують на міжнародну прощу Вервиці до Базиліки Успіння Пресвятої Богородиці в Погоні.  

564
02.09.2024

Важливо, ділиться монахиня, людину вислухати, сказати "я поруч" і "я за тебе помолюся".

454
29.08.2024

У четвер, 29 липня, християни відзначають Усікновення голови святого пророка Івана Хрестителя.  

1606
23.08.2024

У християнстві подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

1576 1
04.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

25537 1
05.09.2024

Більше ніж половина мешканців західних областей вважає, що Офіс президента впливає на державні органи з перевищенням своїх повноважень.  

765 4
02.09.2024

Президент Володимир Зеленський оцінив, чи можливо повернути Запорізьку атомну електростанцію під контроль України військовим шляхом.  

1021
29.08.2024

Мінекономіки напрацьовує кілька моделей економічного бронювання, а запрацювати воно має у жовтні-листопаді.  

707
28.08.2024

"Військовий" ПДФО був вилучений з бюджетів громад у 2023 році разом із "силовим" ПДФО.  

617