Туристам назвали золоті правила бюджетної подорожі

На тлі глобальної нестабільності та зростання цін по всьому світу подорожі обходяться все дорожче. Однак, оскільки більшість туристів усе ще не готові відмовлятися від поїздок, вони шукають усілякі способи, як заощадити на їхній організації.

Експерти видання Condé Nast Traveler назвали майже два десятки золотих правил, які допоможуть туристам організувати доступну за фінансами подорож, пише Фіртка з посиланням на УНІАН.

1. Говоріть із місцевими жителями. Поспілкувавшись із ними, ви дізнаєтеся про їхні улюблені місця, які доволі часто набагато доступніші за ціною, ніж розпіарені туристичні локації із завищеними цінами. Якщо не хочете спілкуватися з людьми на вулицях, завжди можна попросити поради в господаря житла, в якому ви зупинилися, або на стійці реєстрації в готелі.

2. Пакуйте речі розумно. Авіакомпанії все частіше стали завищувати ціни на багаж, тому все більше туристів намагаються вмістити в ручну поклажу якомога більше речей. Існує безліч порад і підказок, як ефективно упаковувати речі, але більшість опитаних виданням експертів згодні з тим, що найкраще згорнути одяг до мінімально можливого розміру: це економить місце і не дає одягу м'ятися.

3. Не платіть за місця в літаку. Так само авіакомпанії часто просять мандрівників платити за вибір місць на рейсах. Але хоч би як приємно було сидіти поруч із другом у довгому перельоті, більшість пасажирів насправді більш схильні дивитися фільми, слухати подкасти або читати в дорозі, тому додаткова плата не має великого значення.

4. Бронюйте авіаквитки стратегічно. Є багато корисних порад і лайфхаків, як знайти дешевші авіаквитки, наприклад, плануючи виліт і купуючи квитки в певні дні тижня. Крім того, туристам радять приєднуватися до програм лояльності різних авіакомпаній і відстежувати знижки на авіаквитки.

5. Подорожуйте в непікові періоди. Звісно, пік цін припадає на шкільні канікули та літні місяці, коли всі хочуть подорожувати. Тож за можливості обирайте подорож у міжсезоння, щоб отримати вигіднішу вартість поїздки.

6. Не ігноруйте турагентів. У наші дні більшість туристів схильні бронювати поїздки самостійно, але в деяких випадках турагенти насправді пропонують вигідніші ціни. Головне не забувати порівнювати ціни.

7. Думайте нестандартно про розміщення. Бронювання житла може виявитися складним завданням з погляду бюджету. Звісно, Airbnb пропонує безліч варіантів, зручних для кишені, але якщо ви хочете заощадити, краще уважно поставитися до розташування житла: проживання в центрі міста завжди коштуватиме дорожче, ніж проживання десь на околиці або в менш відомому районі (просто переконайтеся, що є гарне сполучення з основними транспортними вузлами).

Також експерти радять не відмовлятися від будинків із надто великою кількістю кімнат – завжди варто написати власнику і спитати, чи дозволять вони вам використати менше кімнат, ніж заявлено, за зниженою ціною (особливо в разі бронювання в останню хвилину).

Крім того, не варто скидати з рахунків спільне використання будинку або обмін будинками.

8. Влаштовуйте пікніки. Сніданок, обід і вечеря поза домом можуть обійтися доволі дорого, але завжди можна сходити до супермаркету, щоб запастися предметами першої потреби та їжею для приготування канапок у парку чи на пляжі. Те ж саме стосується і тривалих подорожей: власний сендвіч, фрукти і протеїновий батончик чудово підійдуть як для коротких, так і для далеких поїздок.

9. Обирайте готелі зі сніданком. Це допоможе зарядитися енергією перед насиченим днем і уникнути спокуси обрати дорожчий ресторан у місті, коли ви сильно зголоднієте, або кав'ярню з дорогою кавою.

10. Обмежуйтеся одним пунктом призначення. Хоч би як ви любили подорожувати за кількома напрямками, вартість рейсів і поїздів між країнами зростає досить швидко. Натомість варто зосередитися на повільній мандрівці, обравши один пункт призначення і по-справжньому перейнявшись його суттю.

11. Проводьте дослідження. У суперечці між пакетним і самостійним бронюванням немає правильної відповіді – усе залежить від відпустки. Деякі напрямки, як-от Коста-Брава чи Шарм-ель-Шейх, процвітають завдяки пакетам "все включено", тоді як короткий відпочинок у Парижі чи Амстердамі краще організувати самостійно.

З одного боку, незалежне бронювання забезпечує більшу гнучкість, можливість контролю, що дає змогу уникнути непотрібних додаткових витрат, і відсутність комісій туристичних компаній. З іншого боку, пакетне бронювання забезпечує значну економію для сімей, кращий фінансовий захист і відсутність тягаря сайтів порівняння цін. Головне заздалегідь вивчити, як вигідніше організовувати поїздку саме за вашим напрямком.

12. Користуйтеся проїзним. Особливо це актуально для тривалих поїздок. Щоденні, щотижневі або навіть щомісячні проїзні квитки набагато економніші, ніж разові тарифи, а, оскільки немає потреби щоразу чекати в черзі біля автоматів з продажу квитків, вони також більш зручні. Багато міст також тепер пропонують туристичні карти, що включають більш вигідний доступ до всіх популярних місць, різних видів транспорту, а іноді навіть трансфер з аеропорту.

Якщо ви подорожуєте містами Європи, чудовим варіантом є проїзний Interrail Pass, що пропонує широкий вибір залізничних маршрутів у 33 країнах. Ці перепустки можуть бути обмежені однією країною або включати їх усі, від трьох окремих поїздок до 3 місяців необмеженої кількості поїздок.

13. Уникайте комісій за міжнародні транзакції. Це збори, що стягуються при платежах за картками за кордоном за конвертацію валюти. Зазвичай вони становлять лише невеликий відсоток від покупки, але для частих мандрівників вони можуть скласти чималу суму. У такому разі уникнути цих неприємних зборів можна, відкривши картку в місцевій валюті або обмінявши готівку заздалегідь.

14. Вибирайте пам'ятки з розумом. На емоціях на початку відпустки туристи часто втрачають пильність і не думають про гроші. Та в цей момент вони ризикують понести непотрібні витрати, тому важливо все планувати заздалегідь. Найвідоміша галерея міста може здатися привабливою, але часто, якщо копнути трохи глибше, ви знайдете безліч дешевших (або навіть безоплатних) варіантів, що демонструють настільки ж вражаючі роботи.

Перевірте, чи є в місці, яке ви хочете відвідати, безплатний вхід вечорами або неділями. Звісно, деякі визначні пам'ятки варті того, щоб за них заплатити чималу суму, тож варто виділити трохи часу, щоб скласти збалансований маршрут: обравши головний захід, можна заповнити решту дня менш дорогими розвагами, як-от піші прогулянки, засмагання на пляжі або відвідини музею, що фінансується державою.

15. Відвідуйте дешевші напрямки. Хоча це може бути очевидним, але потрапляння в туристичну пастку дорогих місць є однією з найпоширеніших помилок. Один зі способів уникнути цього – планування, орієнтоване на політ: обирайте місце для наступної відпустки на основі того, де пропонуються найдешевші авіаквитки.

При цьому важливо пам'ятати, що дешевше не завжди означає гірше – це може просто означати, що туристи ще не відкрили це місце. Найчастіше менш відомі місця виявляються найкрасивішими. Вони пропонують ідилічну, незайману природу, автентичні культурні враження і, найголовніше, можливість побачити вражаючі визначні пам'ятки, які ще не наповнені туристами.

16. Купуйте місцеве вино. Немає кращого способу скористатися перевагами балкона готелю, ніж поєднувати краєвид із келихом місцевого вина з пляшки, купленої в магазині, оскільки в барах і ресторанах алкоголь завжди продається з націнкою.

17. Орендуйте велосипед. Одна з найбільш дорогих, але неминучих витрат під час подорожі – це транспорт, тому варто подумати про оренду велосипеда. Севілья, Париж і Копенгаген – це лише деякі з міст Європи, які інвестують у велосипедну інфраструктуру, що робить їзду на двоколісному транспорті доступною навіть для найбільш недосвідчених велосипедистів. До того ж їзда на велосипед не тільки безпечніша для вашої кишені, а й для вашого здоров'я та довкілля.

18. Заводьте друзів у багатьох місцях. Приємним бонусом до дружніх стосунків на відстані з попутниками та місцевими мешканцями є те, що ви матимете список хороших людей, яких можна відвідати, та дивани, на яких можна полежати. Звісно, не забудьте запропонувати натомість прийняти своїх нових друзів у себе вдома або пригостити їх обідом.

19. Веселіться. Як би важливо не було дотримуватися свого бюджетного плану, пам'ятайте, що ви подорожуєте не просто так: немає особливого сенсу мандрувати тільки для того, щоб просидіти в номері, відмовляючи собі в розвагах. Не обмежуйте себе занадто сильно і переконайтеся, що ви дійсно насолоджуєтеся відпочинком.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну


25.07.2024 6462
Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1095
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

548
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

912
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1959
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3481
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2381 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

738

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

640

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

620

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

621
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10273
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1120
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5180
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

925
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2731
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1126
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

318
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

645
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

551
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

610
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

959 2