Туга за опозицією

 

Якщо дивитися телевізор, читати в газетах та інтернеті виступи політиків, то формується уявлення про безкомпромісну боротьбу української опозиції проти правлячого режиму. Але насправді загострення політичної боротьби відбувається лише в окремих випадках, а в більшості за межі телевізора вона не поширюється.

Якщо відверто, помітно, що опозиція повільно звикається з правлячим режимом. Ті, хто в 2010 р. відстоював українськість і європейський вибір країни, сьогодні приспані газовими і митними війнами України з Росією і частково притерлися до теперішньої влади. Людина здатна пристосовуватися до всього, що не вбиває.

Звичайні громадяни країни аполітизувалися. Ті, хто голосував за Віктора Януковича, розчаровані його діяльністю, противники правлячого режиму перегоріли і замість ненависті відчувають лише зневагу до політиків. Крім того, в повсякденному житті люди змушені заради виживання йти на окремі поступки у своїх відносинах з совістю. А що вже говорити про політиків…

Крім того, періодично широкий загал громадськості дізнається, що окремі опозиціонери нічим не кращі за владу, і це відштовхує українців від участі в спротиві.

Складається враження, що владний режим вдало користується народним прислів’ям: «Будеш солодким, з’їдять, будеш гірким, виплюнуть». На практиці це вилилося в те, що відвертих жорстоких репресій, які б спровокували суспільство на опір, наче й немає, але порушення законності стають нормою щоденного життя, фактично звичкою.

Чиновники посилають нам сигнал – плати нам хабарі, здирай їх з інших, порушуй закони, захоплюйся російською попсою, виконуй вказівки «донецької» влади і, можливо, ти станеш «своїм». Час діє на користь можновладців, і правлячий режим перетворюється у свідомості людей у «постійне явище». Хоча мешканці цієї країни, напевно, ще мріють, що правлячий клан не затримається так довго, як у Зімбабве.

Нас обдурюють, бо громадяни ніколи не будуть «своїми» в цій олігархічно-авторитарній політичній системі, тому що порядні, розумні люди в умовах сучасної суспільно-політичної ситуації приречені опинитися на маргінесі. Отже, порядним українцям залишається жити в режимі резервації.

Але ми не повинні миритися чи йти на компроміси з совістю. Адже, як в казці Юрія Олеші «Три товстуни», так і у нас прийде час, коли люди позбудуться злісних товстунів (вдивіться тільки у фотографії наших міністрів) і відчують себе вільнішими і щасливішими.


Опубліковано у виданні – Галицький кореспондент. – Івано-Франківськ. 2013. – 12 вересня – С.4.

 


12.09.2013 Сергій Адамович 1319 3
24.09.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка поспілкувалась із психологинею Валерією Худзіцькою та дізналась, як продовжувати або почати працювати під час війни, не травмуючи себе.

279
20.09.2022
Тіна Любчик

Фіртка поспілкувалася з отцем Йосафатом Бойком, настоятелем парафії Святих Кирила і Методія в Крихівцях, про досвід волонтерства та благодійності у час війни.

932
16.09.2022
Тетяна Дармограй

Іванофранківець на фронті не вперше. «Шериф» захищав Україну від російської орди ще у 2014 році, коли окупанти вторглися на територію українського Донбасу. Тепер його бригада знову зупиняє російську армію на сході України.

2317
12.09.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з головною психологинею благодійного фонду «Діти Героїв», що опікується дітьми, які втратили одного або обох батьків під час війни, Мартою Білик про те, як розмовляти про війну та її наслідки, не травмувавши.

847
07.09.2022
Андрій Левкович

Давні греки мислили час в багатьох іпостасях (як лінійний, циклічний, миттєвий…), головні з яких дві – час, як черга слідування подій і час невловної миті змін.

1061
31.08.2022
Тіна Любчик

Журналістка Фіртки дізналась у Миколи Рожка, ректора Івано-Франківського національного медичного університету, наскільки заклад готовий до нового навчального року та як готуватимуть майбутніх медиків.    

2068

З 1 по 5 вересня на Запорізькій АЕС працювала місія МАГАТЕ. За результатами свого візиту вони представили звіт з фактами та рекомендаціями.

815

Татуювання на тілі людини явище не нове, і в сучасному світі доволі поширене, лише у нашому суспільстві до нього ставились і здається ставляться доволі стримано. До малюнків на тілі відносяться по-різному: хтось ними захоплюється,  а хтось подекуди

1350 1

Вважаю, що некоректно визначати, що церква продукує забобони. Кредо віри визначає «Вірую в єдину святу .. церкву», то ж святість і забобони несумісні.

1588

На щастя, переважна більшість держав світу розуміє справжню ситуацію в російсько-українській війні. Хто на кого напав, хто обороняє по праву свою територію, і де тут світла й темна сторона. Але в міжнародному праві та відносинах самого розуміння мало.

1712
24.09.2022

В області розпочали сівбу озимих зернових культур.  

234
18.09.2022

Аби на власні очі побачити, що навіть попри війну в Україні, підприємці не лише працюють, а й заробляють і дають роботу місцевим.

442
07.09.2022

Від жовтня в Україні знизяться ціни на гречку. Наразі аграрії вже зібрали 20 тисяч тонн гречаної крупи.

758
24.09.2022

Відомо, що на рештках костелу почали зводити дерев'яну будівлю у 1900 році. Відтоді 36 років у ній молилися жителі двох сіл — Креховичів і Брошнів-Осади.

474
18.09.2022

Депутати Івано-Франківської облради просять керівництво держави заборонити Українську православну церкву Московського патріархату в країні, ініціювати розслідування її діяльності та покарати винних за колабораціонізм.

417
12.09.2022

Зокрема, віряни молитимуться за мир в Україні, припинення війни та за всіх військових.  

623
02.09.2022

Кожного дня у соціальних мережах отець Іван Гнатюк проводить молитву онлайн, відповідає на запитання, дає поради.

1139
26.09.2022

Це вже другий фільм режисера та кінокомпанії. Якщо першим фільмом в українському прокаті була новорічна кінокомедія «Все буде Ок!», то «Патерн» знятий в жанрі конспірологічного трилера.  

104
24.09.2022

Крім того, він наголосив, що світ "абсолютно справедливо" відреагує на так звані "референдуми", які окупаційна влада намагається зараз провести в Криму та в інших частинах України, які вона "поки контролює".

210
18.09.2022

Окрім того, керівництво Збройних сил наголосило, що «керується принципом єдиноначальності» і «не допускає всередині військового колективу розколів».

352
12.09.2022

Восьмого вересня на 97-му році життя померла королева Великої Британії Єлизавета ІІ.

749
07.09.2022

Співрозмовники приділили увагу безпековим гарантіям та обговорили участь Великої Британії у відбудові України.

691