Туга за опозицією

 

Якщо дивитися телевізор, читати в газетах та інтернеті виступи політиків, то формується уявлення про безкомпромісну боротьбу української опозиції проти правлячого режиму. Але насправді загострення політичної боротьби відбувається лише в окремих випадках, а в більшості за межі телевізора вона не поширюється.

Якщо відверто, помітно, що опозиція повільно звикається з правлячим режимом. Ті, хто в 2010 р. відстоював українськість і європейський вибір країни, сьогодні приспані газовими і митними війнами України з Росією і частково притерлися до теперішньої влади. Людина здатна пристосовуватися до всього, що не вбиває.

Звичайні громадяни країни аполітизувалися. Ті, хто голосував за Віктора Януковича, розчаровані його діяльністю, противники правлячого режиму перегоріли і замість ненависті відчувають лише зневагу до політиків. Крім того, в повсякденному житті люди змушені заради виживання йти на окремі поступки у своїх відносинах з совістю. А що вже говорити про політиків…

Крім того, періодично широкий загал громадськості дізнається, що окремі опозиціонери нічим не кращі за владу, і це відштовхує українців від участі в спротиві.

Складається враження, що владний режим вдало користується народним прислів’ям: «Будеш солодким, з’їдять, будеш гірким, виплюнуть». На практиці це вилилося в те, що відвертих жорстоких репресій, які б спровокували суспільство на опір, наче й немає, але порушення законності стають нормою щоденного життя, фактично звичкою.

Чиновники посилають нам сигнал – плати нам хабарі, здирай їх з інших, порушуй закони, захоплюйся російською попсою, виконуй вказівки «донецької» влади і, можливо, ти станеш «своїм». Час діє на користь можновладців, і правлячий режим перетворюється у свідомості людей у «постійне явище». Хоча мешканці цієї країни, напевно, ще мріють, що правлячий клан не затримається так довго, як у Зімбабве.

Нас обдурюють, бо громадяни ніколи не будуть «своїми» в цій олігархічно-авторитарній політичній системі, тому що порядні, розумні люди в умовах сучасної суспільно-політичної ситуації приречені опинитися на маргінесі. Отже, порядним українцям залишається жити в режимі резервації.

Але ми не повинні миритися чи йти на компроміси з совістю. Адже, як в казці Юрія Олеші «Три товстуни», так і у нас прийде час, коли люди позбудуться злісних товстунів (вдивіться тільки у фотографії наших міністрів) і відчують себе вільнішими і щасливішими.


Опубліковано у виданні – Галицький кореспондент. – Івано-Франківськ. 2013. – 12 вересня – С.4.

 


12.09.2013 Сергій Адамович 1534 3
25.09.2023
Тетяна Дармограй

Про стан, у якому перебувають близькі зниклих безвісти та практичні поради щодо збереження психологічної рівноваги таким родинам Фіртці розповіли психотерапевтка Наталія Сабліна та психологиня Олександра Шевченко.   

661
17.09.2023
Тіна Любчик

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце.  

932
11.09.2023
Тіна Любчик

З журналісткою Фіртки своєю історією поділився 42-річний Роман Примич, військовослужбовець з Івано-Франківська, який отримав поранення на фронті та зараз перебуває на лікуванні в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

7395 14
07.09.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає, які зміни запланували та як це вплине на темпи мобілізації.

2404
23.08.2023
Тетяна Дармограй

Щоб актуалізувати дані щодо мобілізаційного потенціалу країни, Міністерство оборони України запустило інформаційну кампанію під назвою "Оновлюй дані у ТЦК".  

2310
16.08.2023
Тіна Любчик

В Івано-Франківській обласній клінічній лікарні з початку повномасштабного вторгнення російських військ на територію України медики  активно допомагають нашим захисникам відновити здоров’я після поранень на фронті. Так, цього разу журналістка Фіртки відвідала медичний заклад і поспілкувалася з фахівцями та військовими пацієнтами про роботу відділення травматології.

2541

Усім нам добре знайома старозавітна історія про битву Давида та Голіафа, як протистояння сильному, могутньому загарбнику в рази меншого, але безстрашного молодого та винахідливого Давида.

392

Намагаючись ототожнити історію Русі з історією Московії, нащадки угро-фінів твердять, нібито столиця Русі у 1157 році була перенесена з Києва у Володимир Андрієм Боголюбським. Це відверта брехня. Він зробив Володимир своєю резиденцією, але це не означає, що переніс столицю, бо Боголюбський тоді у Києві не княжив. Київська держава – Русь існувала впродовж IX—XIII століть.

738

Невже ми єдині розумні істоти на весь всесвіт? Ці питання давно хвилюють людство та науковців.

835

Річки у селах — це природні багатства і можливості для туризму. Дізнайтеся, як зберегти та використати річки для розвитку сільського життя.

538
21.09.2023

Лікарі порекомендували робити останній прийом їжі не пізніше ніж за дві-три години до сну.

239
16.09.2023

У селі Братківці комунальне підприємство «Франківськ-Агро» вже вдруге збирає гречку, яку висіяли на цьому полі.  

415
12.09.2023

Майже у всіх їдальнях міста запровадили нововведення — безготівковий рахунок за їжу.

517
21.09.2023

Пропонуємо вашій увазі шістнадцять висловів Андрея Шептицького, що стали крилатими фразами.

38005
16.09.2023

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

391
10.09.2023

У церкві Різдва Пресвятої Богородиці у селі Нижній Вербіж Коломийського району вперше відзначили храмове свято за новоюліанським календарем. Раніше святкування припадало на 21 вересня.

530
08.09.2023

Священник каже: «стосовно заповіді «не вбий» — якби ми читали Святе письмо мовою оригіналу — староєврейською — то там «не вбий» означає «не вбий з корисливих мотивів».

686
21.09.2023

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце. Музейно-садибний комплекс ім. Пирогова присвяче

236
25.09.2023

Перша партія танків Abrams M1, обіцяних Сполученими Штатами, прибула до України 23 вересня.  

341
20.09.2023

Кажуть: така ініціатива уряду — ламає напрацьований механізм швидкої допомоги військовим та соціальної підтримки мешканців громад.   

279
15.09.2023

За матеріалами СБУ підозру у державній зраді отримав народний депутат Нестор Шуфрич.  

969
10.09.2023

Україна отримала під час війни нового міністра оборони. Ним став кримський татарин Рустем Умєров. Він не має стосунку до військової справи, але відомий як вправний перемовник.  

611 1