Тридцять тисяч для військових. Рада може ухвалити закон про виплати в середині червня — депутати

Законопроєкт про виплати військовим, який парламент ухвалив у першому читанні 30 травня, остаточно можуть ухвалити в середині червня.

Про це народний депутат від фракції “Слуга Народу” Павло Фролов розповів в ефірі телемарафону “Єдині новини”.

За словами Фролова, у 2023 році вже двічі збільшували державний бюджет, вносили зміни. Останнього разу йшлося про пів трильйона гривень саме на сектор оборони та безпеки. Це безпрецедентна сума в історії України, сказав депутат.

За його словами, найболючіша тема — доплати 30 тисяч військовим.

“Тут ми проголосували в першому читанні від 30 до 100 тисяч (грн. — ред.) — саме дослухались до військових.

Тому, що 30 тисяч платити усім, тим, хто сидить в Закарпатській області, наприклад, несправедливо, — так кажуть військові”, — сказав Фролов.

Тому, як пояснив Фролов, саме ті, хто виконують спеціальні завдання, перебуває близько до першої, другої ліній, то цим людям буде і більше, ніж 30 тисяч — до 100 тисяч грн. За його словами, це визначить уряд — за рекомендацією військового командування.

“Безумовно всі там дослухатимуться до військових, тому що вони більше розуміють, саме яким людям треба давати і які доплати. Ті, хто ризикуючи своїм життям, захищає нас усіх, тим будуть і більші суми.

Якщо потрібно, то незабаром ми збільшимо видаткову частину державного бюджету, найближчим часом внести зміни до Закону (про держбюджет — ред.)”, — сказав депутат.

Він додав, що впевнений, що цей законопроєкт до середини червня буде ухвалений в цілому. Тому що” його всі пропонували в цілому, він був напрацьований, але особливості роботи Верховної рад, що буквально одна людина або одна фракція може заблокувати ухвалення в цілому відповідно до процедури”, сказав Фролов.

“На сьогодні в пояснювальній записці зафіксовано, що не потребує додаткових виплат. Але якщо після обрахувань з’ясується, що недостатньо в бюджеті, Верховна рада одразу збільшить ці видатки”, — пояснив депутат.

Як розповів в ефірі телемарафону “Єдині новини” народний депутат із фракції “Європейської Солідарності” Ростислав Павленко, найголовніше до другого читання, щоб представники виконавчої влади пропрацювали всі механізми, щоб законопроєкт став законом і невдовзі почав працювати.Він зазначив, що навіть з трибуни було сказано, що була певна домовленість і в робочій групі, і під час обговорення на Погоджувальній раді, що  проголосувати за основу і в цілому.
“Якщо щось треба доопрацювати, то робоча група, яка була ініційована військовим командуванням, вона продовжує працювати. І можна було б додати все, що необхідно. А так ухвалили лише за основу”, — розповів депутат.
За його словами, найголовніше зберегти те, на чому наполягає робоча група, щоб підтримали представники всіх фракцій.

“Ми бачили, що цей законопроєкт об’єднав зал, зберегти те, що заслужили наші захисники, всі доплати, які цим законом повернуті, а умови, способи, джерела і таке інше Кабінет міністрів може визначити”, — сказав Павленко.

Також, за його словами, йдеться про підтримку поранених.
“Особливо тих, які потребують реабілітації, зараз поза межами виплат. Зробили перший крок — принаймні, мінімальну зарплату їм будуть платити.
Так само щодо строковиків і курсантів відповідні речі зроблені, щодо відпусток для військових — не 10, а 30 днів”, — сказав депутат.
Він додав, що йдеться про комплексний проєкт, який напрацьовували кілька тижнів.

Що відомо про додаткові 30 тисяч грн для військових?


8 березня 2022 року уряд ухвалив постанову, яка передбачає додаткову винагороду військовим. Згідно з нею, додаткові 30 тисяч гривень на місяць отримують військові Збройних сил, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, розвідки Міністерства оборони, Національної гвардії, Державної прикордонної служби.
З 1 лютого 2023 року порядок виплат премій військовим було змінено.
За новим порядком, виплати залежать від районів перебування воїнів, складності та специфіки виконання ними бойових чи спеціальних завдань. Анонсовані зміни торкнулися військовослужбовців та співробітників системи МВС, які перебувають поза зоною бойових дій у різних регіонах України, строковиків і курсантів ВВНЗ, офіцерів управлінь і штабів, а також деяких інших категорій. Зокрема, бойові виплати у 100 тисяч гривень виплачуватимуть усім, хто виконує завдання на передовій, сім'ям полонених та зниклих безвісти, а 30 тисяч отримуватимуть ті, хто працює на фронті, але не бере участі в боях.
10 квітня Верховна рада ухвалила законопроєкт №8312 з відповідною поправкою, яка повернула військовим доплату у розмірі 30 тисяч гривень.За поправку депутатського об’єднання Дмитра Разумкова "Розумна політика" про "повернення виплат у 30 000 військовим, службі цивільного захисту, поліцейським шляхом обмеження зарплат топпосадовцям", проголосували 254 нардепи.
Як повідомив нардеп від "Голосу" Ярослав Железняк, поправка повертає надбавку захисникам шляхом економії на скороченні зарплат для держслужбовців та менеджменту держпідприємств (до 10 мінімальних зарплат). Він зазначив, що обмеження на зарплати до 10 мінімальних – це дуже мала економія.
Тим часом голова парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев вважає, що виплати військовим повернуть, якщо знайдуть, де взяти гроші.
11 квітня в парламенті зареєстрували проєкт постанови про скасування рішення Верховної ради від 10.04.2023 про прийняття в другому читанні та в цілому проєкту Закону України про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення правового регулювання питань, пов'язаних зі здійсненням заходів правового режиму воєнного стану (реєстр. № 8312 від 27.12.2022). Ця постанова блокує підписання головою ВРУ документа, ухваленого 10 квітня.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Нові правила взяття на військовий облік: прикарпатцям розповіли про зміни

Війна: що варто знати про мобілізацію чоловіків та жінок


31.05.2023 2009
Коментарі ()

19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

468
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

2577 12
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

2429
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

6572 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

2865
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

2485

Привиди стали  головними героями книжок та фільмів. Враховуючи, що привидом вважають душу померлої людини, то цікаво дізнатись  християнське бачення цього феномену  і знайти згадки про це у Біблії.

281

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

1108

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

2210

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

3009
17.10.2024

Інфляція на споживчому ринку у вересні 2024 року порівняно із серпнем, як на Прикарпатті, так і в Україні становила 1,5%, з початку року — 7,2% та 6,5% відповідно.  

563
11.10.2024

Загалом господарства Прикарпаття зібрали понад 65 тисяч тонн зернових і зернобобових культур з площі 109 тисяч га.  

844
07.10.2024

Макаронні вироби бувають різних форм та розмірів, і кожен з них ідеально підходить для конкретних типів страв.  

866
18.10.2024

В Україні набув чинності закон "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій" № 3894-IX, який передбачає припинення діяльності на території України релігійних організацій, пов’язаних з Російською православною церквою.    

626
15.10.2024

Більшість українців — 61% — підтримують ідею, щоб в Україні існувала лише одна Православна церква.  

1961
10.10.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

34469
04.10.2024

Від початку повномасштабного вторгнення Росії 1 123 релігійні громади перейшли з Української православної церкви московського патріархату до Православної церкви України.  

1267
21.10.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

27261 1
22.10.2024

В органах прокуратури може бути в три рази більше осіб з інвалідністю, ніж в середньому серед населення, а серед начальників – 38%.

231
19.10.2024

Очікують на покращення діяльності — 9% мешканців заходу. Про погіршення діяльності сказали 6% мешканців західних регіонів.  

390
16.10.2024

Президент Володимир Зеленський у Верховній Раді представив план перемоги.  

2111
14.10.2024

Серед мешканців заходу довіра до президента України Володимира Зеленського залишається на рівні 58%.

1093