Таїнство Хрещення та пов’язані з ним забобони

Така урочиста та важлива подія в християнській сім’ї як хрещення немовляти часто стає проблематичною для батьків, які підпадають під вплив багатьох забобонів, пов’язаних з хрещенням дитини.

Часто молоді сім’ї, наслухаючись «повчань» своїх "псевдовоцерковлених" бабусь або подружок, які кажуть, що нібито з неохрещеною дитиною не можна виходити на прогулянку, мовляв, вречуть і в дитинки будуть проблеми, бо вона без захисту Бога. Окрім цього, є ще безліч вебсайтів, на сторінках яких безліч порад, прикмет, а по суті — примітивних забобонів, які не мають ніякого відношення до таїнства Хрещення.

Забобонів, пов'язаних з хрещенням є безліч — все залежить від людської фантазії та марновірства людини. Вони з’являються здебільшого через слабку віру або неосвіченість людини. Часто до таїнства хрещення ставляться як до якогось магічного ритуалу або обряду. Незнання і не розуміння людини суті цього таїнства приводить до поширення марновірств, які пов'язані з ним.

Так, саме таїнства, а не обряду, як часто вживають далекі від Церкви люди. Та́їнство або лат.  sacramentum — в християнстві це священнодія, через яку невидимо діє на людину благодать Святого Духа. Хрещення — це є двері в Царство Благодаті, з нього починається християнське життя. В хрещенні змивається первородний гріх, ми зодягаємося в Христа: «Бо ви всі, що в Христа охрестилися, у Христа зодягнулися!». (Гал.3:27).

У хрещенні людина помирає для гріховного життя і воскресає в новому духовному житті: «Невже не знаєте, що всі ми, хто хрестилися у Христа Ісуса, у смерть Його хрестилися? Отже, ми поховані з Ним хрещенням у смерть, щоб, як воскрес Христос із мертвих славою Отця, так і ми в обновленому житті ходити почали». (Рим.6:3-4).

Таке ставлення до Церковних Таїнств частково можна пояснити проведеною комуністичною антирелігійною пропагандою та як наслідок частковим духовним голодуванням, коли священники не могли нормально служити та проповідувати, живучими язичницькими віруваннями. Тому знаходились певні особи, які «краще знали за всіх», саме вони до певних церковних правил додали свої, понавигадували нісенітниць та всяких псевдоправил, які пов'язані із хрещенням, де священник, немов той шаман знає та прочитає якісь заклинання, що врятують дитину від плачу, болю в животі та всіх «недобрих» очей сусідів.

Завжди знаходяться люди, які діляться якоюсь «сильною захисною молитвою», тим самим підігріваючи запит на шаманство, а не обдуману віру. На превеликий жаль, серед людей з'явилась потреба на так зване "церковне шаманство": багато хто не йде послухати проповідь повчання, щоб віра стала міцнішою та зрозумілішою, а йдуть за свяченою водичкою, «сильними» захисними молитвами тощо. Таке відношення до Церкви з живої віри легко може перетворитись на мракобісся, як у наших північних сусідів.


19.06.2023 Роман Тадра 3282
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

934
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

2338
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

1923
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

1683
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

1643
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1906

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1266

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1346

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

2185

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

2197
11.12.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18784
05.12.2024

Зима – це час, коли наш організм потребує тепла, енергії та поживних речовин, щоб впоратися з холодом.   

568
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

955
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

414
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

9731
06.12.2024

Про День Святого Миколая, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

743
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7908
10.12.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

29163 1
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

362
08.12.2024

Нагадаємо, Зеленський підписав указ про введення санкцій проти проросійської влади Грузії, зокрема мільярдера експрем'єра Бідзіни Іванішвілі і його поплічників. Загалом санкції ввели проти 19 осіб.  

349
05.12.2024

Верховна Рада четвертого грудня ухвалила в цілому законопроєкт про підвищення акцизу на тютюнові вироби.  

3023