Студентський Євромайдан: перезавантаження

 

У власному блозі на Українській правді http://blogs.pravda.com.ua/authors/dovzhenko/52a03eda6b8b7/  Отар Довженко нещодавно правильно розставив пріоритети. Тепер важливо виробити чіткий алгоритм наступних дій.

Студентським активістам Євромайдану справді потрібна координація всеукраїнського масштабу, яку не можна обмежити вузькими рамками громадської організації і тим паче – політичної партії, оскільки студентський страйк від початку був аполітичним.

Тож мова йде про широку громадську кампанію для просвітництва, захисту та лобіювання інтересів молоді і студентства на всеукраїнському та місцевому рівнях.

Після завершення студентського Євромайдану та створення Штабів національного спротиву в столиці і регіонах, студентські активісти, які були політично незаангажованими чи мали мінімальний досвід співпраці з політиками вирішили почати таку співпрацю з опозиційними партіями. Однак повноцінної роботи не вийшло. Здебільшого активісти були підім’яті політичним активом новостворених перехідних структур. Їх одразу почали  критикувати за студентські «дискотеки» і «танцульки» на майданах. Це робили здебільшого ті самі політики, які ще кілька днів тому зі всіх сил пнулись на сцену, щоб виступити з політичними спічами перед студентами та УВАГА – отримували таку можливість від організаторів студентського страйку у визначений час. 

Сьогодні не час сваритися. Натомість варто визнати – організаційної співпраці між неполітичним студентським активом та політиками так і не вийшло.

Однак сама зараз політично незаангажовані студентські активісти отримали чудовий шанс проявити себе. Аналогічний шанс українське студентство мало хіба в часи Революції на граніті.

Вже сьогодні по всій країні створюються страйкоми у навчальних закладах на основі активу Євромайдану – дехто з цих молодих людей допомагав на місцях, наприклад , виводив з аудиторій на площі міст однокурсників, а той цілі факультети вузів,  хтось зараз в Києві або ж працює в регіональних Штабах національного спротиву.

За два тижні ці молоді люди навчилися тому, чого б їх не навчили в університетах – самоорганізації на первинному рівні.     

Сформувався цілий прошарок активних молодих громадян, які потребують координації подальших дій, однак поки не готові чи не хочуть іти в політику.

Звертаюсь до вас – молодь, студенти, які були та залишаються на Євромайданах, самоорганізуйтеся у мережу по всій країни завдяки широкій громадській кампанії з чіткими вимогами до влади за вказаними вище орієнтирами . Вже найближчим часом варто визначити координаторів громадської кампанії в Києві та регіонах, які змобілізують студентський актив.

Гадаю, варто спробувати творити схожу кампанію без молодіжних партійних структур, які на час виборів обслуговуватимуть інтереси партій та спробують внести в громадську кампанію політичні лозунги чи дезорганізувати її.

Можна почати координувати дії з активом сусіднього міста, районного центру, даючи приклад іншим. Не варто чекати, що хтось зараз приїде з Києва і створить у вас ініціативну групу. В умовах форс-мажору надзвичайно важлива самоорганізація знизу, здатність творення якої ви вже довели коли вперше вийшли на майдани країни в ніч з 21 на 22 листопада. Творіть мережу самі! Сідайте з побратимами у кав’ярні і вже зараз плануйте громадську кампанію у своєму населеному пункті, районі, області. 

Якщо хтось з вас думає, що все закінчиться після Євромайдану – це велика помилка. У разі поразки будуть репресії, від яких не застрахований жоден студент, який брав участь в акціях. Тому важливо спільно дати відсіч таким спробам. Натомість, не залежно від результатів подій, які наразі відбуваються в країні, будь-яку владу тримає в тонусі громадський тиск та активне лобіювання спільних інтересів.

Саме тому варто об’єднуватися в неформальну мережу з загальноукраїнською координацією вимог.

           

 

Василь Кедик, політолог


12.12.2013 Василь Кедик 983 4
Коментарі (4)

Скептик 2013.12.13, 10:26
Завдяки імпотентності верхівки опозиції ефект раптовості втрачений ( а завдяки масовості були такі можливості!), влада мала час чудово приготуватись , тепер репресії, до яких треба дуже серйозно готуватись.
Я 2013.12.13, 13:32
Цікаво! Соціологи опублікували портрет Євромайдану: http://www.3republic.org.ua/ua/recommend/12108
Петро 2013.12.13, 12:06
Мені цікаво, де Василь Кедик бачив майдан без політики? Часом не тоді, коли ходив на нього разом із "вчорашнім" неПолітичним діячем Романом Ткачем та пропагував "Зарваницьку ініціативу" Стецьківа. Чи, якщо вони сьогодні не нардепи, то вже не політики і не ставлять політичних цілей? Чи часом не тоді, коли Ткач наполіг розпустити Івано-Франківський майдан? Чого не вистачило - грошей, віри чи терпіння. А це сталося, рівно за день до його розгону!Чи може Ткач все знав і просто вберіг пікетуючих))) Зараз треба всім єднатися, а не шукати собі чергового, окремого місця для самопіару інших людей. А краще, Василю, поїдь хоча б на день до Києва. Поглянь на мережу зсередин
Ростислав 2013.12.16, 21:19
Якось я на це все скептично дивлюсь. Скільки було виступів, протестів, мітингів, а собачник і далі у кріслі сидить і розказує вам що робити. А гірш за все те, що роки студентські пролетять швидко, і доведеться десь влаштовуватись, під когось прогинатись, щоб заробити хоча б на пиво та інтернет, не кажучи вже про утримання повноцінної сім’ї. Тут одним собачником на жаль не обійдешся. Тому потрібно формувати певну сучасну мораль, стратегію виживання, модель для складання особистісного успіху. Створювати каси взаємодопомоги, кооперативи, комуни... Не подобаються слова? Дуже вже по комуністичному, не по галицькому? А хто сказав, що дикий капіталізм і гонка споживання триватимуть вічно? Ресурси не безмежні і з кожним роком доведеться зкурвлюватись все більше і більше, щоб з’їсти ту саму котлету.
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

5113
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1044
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

600
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5584
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1506
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1370

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

438

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1264

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1092

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

999
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

330
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

356
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1321
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

408
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

669
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5718
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

420
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

289
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

632 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1074
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

930