Срібний човник і золоте веселечко як Інь і Ян

Коли дружина «...надцятий» раз розповідала синові перед сном казку «Про Івасика-Телесика», пам’ятаєте: «Івасик-Телесик попросив свого батька, щоб той змайстрував йому срібний човник і золоте веселечко» (щоб допомагати батькам рибною ловлею), чомусь я подумав (і одразу ж зрозумів) – чому саме човник срібний, а веселечко – золоте?

Золоте веселечко символізує Чоловіче Начало Світобудови. Чоловіче Начало в усіх традиціях є світлим, теплим, сухим, твердим, активним, випромінюючим.

Жіноче Начало в філософських метафізичних системах як Сходу, так і Заходу – темне, вогке, холодне, мяке, пасивне, поглинаюче.

Весло – фалічний символ. Човен своєю формою також символізує жіноче лоно.

Сонце (золото) – чоловіче начало. Місяць (срібло) – жіноче.

В єврейські Кабалі (містичному вченні) все породжує Воля Чоловічого Начала. Але акт різдва неможливий без Начала Жіночого. Уявімо собі промінь світла (як Чоловіче Начало). Якщо він буде проходити через абсолютний вакуум, то ми не в змозі його побачити ніде, окрім того випадку коли самі перебуватимемо на шляху цього променя. Для того щоб його побачити з інших напрямків необхідна відображаюча (жіноча) субстанція. (Згадаймо як промінчик світла стає добре видимим в запиленому повітрі.) Пил, повітря, пар – фізичні аналоги Жіночої породжуючої субстанції (Біни).

В індійській філософії все аналогічно. Тільки тут Чоловіче Начало називається Пуруша. Жіноче – Пракріті. Пуруша – має волю до Творення (такий собі маленький сперматозоїд, що породжує Всесвіт). Пуруша єдиний і неділимий – безкінечно мала крапка. Пракріті – безмежно велика (порівняно із «сперматозоїдом») «яйцеклітина Творіння» - коло. Саме Пракріті (Матір Божа) «непорочно» породжує Світ.

Скажете маячня? Але про те, що звичайні народні  дитячі казочки не такі вже «звичайні», а несуть глибочезне символічне підсвідоме навантаження, - писано-переписано. Та ж «Бегущая с волками» К. Естес... 


19.11.2022
Уляна Мокринчук

Як харчуватись під час війни, аби не нашкодити своєму здоров’ю, а також, як підготувати свій організм до зимового періоду та запобігати вірусним захворювання Фіртка поцікавилась у лікарки-терапевта, дієтологині Тетяни Чевалюк.  

774
18.11.2022

Фіртка поспілкувалася з Олегом Доскачем, директором з розвитку девелоперської компанії про те, чим «живе» ринок первинного житлового будівництва на заході України та Івано-Франківська, зокрема? З якими викликами стикнулася компанія і як їх вирішила? Як ефективно вести управління під час війни, економічної кризи та шаленої конкуренції?

875
14.11.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка підготувала актуальну інформацію про пошуки зниклих безвісти в Україні та що не варто робити, щоб не нашкодити зниклому.

1229
10.11.2022
Тіна Любчик

Своєю історією поділився Василь Джердж, військовий, який служив у 75 батальйоні територіальної оборони, при цьому маючи громадянство росії та тимчасове посвідчення громадянина України.

2224 6
31.10.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка поїхала на Косівщину, аби дізнатись тонкощі роботи ферми, рецепти екологічно чистих, натуральних сирів, на власні очі побачити кіз елітних порід та пройти справжню козячу терапію.

2691
25.10.2022
Іван Муканик

Фіртка поспілкувалася з багаторічним директором клубу Андрієм Дроздовим про підготовку до сезону, фінансування, команду, кадрову ситуацію та академію.

1752

Останні свої публічні виступи Урсула фон дер Ляєн символічно проводить в синьо-жовтому вбранні, або в сорочках з українською вишивкою. Її виступи в підтримку України викликають дуже хвилюючі емоції. Хотілося б ще раз їх пригадати...

877

Останнім часом з наближенням зими в українському суспільстві серед християн східного обряду підіймається «календарне питання», а саме - дата святкування Різдва Христового: традиційно (за юліанським календарем) – 7 січня, чи за григоріанським календарем – 25 грудня.

1678

Скільки вивісок на храмах не міняй, чи не проводь псевдосиноди для замилювання очей, все одно, зайшовши до храму і почувши, якою мовою моляться духовенство і віряни, починаєш розуміти, в якій церкві дійсно знаходишся і якому народу Церква належить.

1271

Зовсім скоро вітрини крамничок потроху будуть прикрашати стиглими гарбузами із зловісною усмішкою, де-не-де з’являться відьомські капелюшки з мітлами, і таким чином нам нагадають про прихід абсолютно чужого нашій культурі і народу свята - Гелловін.

2371
25.11.2022

Раціональне харчування – це харчування, що забезпечує зростання, нормальний розвиток і життєдіяльність людини, що сприяє поліпшенню його здоров’я і профілактиці захворювань.  

121
23.11.2022

Рекомендації щодо профілактики захворювання на COVID-19 та гострих респіраторних захворювань та  грипу Фіртка дізнавалась у лікарки-терапевта, дієтологині Тетяни Чевалюк.  

277
18.11.2022

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

540
19.11.2022

Сьогодні в Україні триває чимало дискусії з приводу, коли святкувати Різдво. Чимало громадян хотіли б перенести святкування Різдва із 7 січня на 25 грудня, щоб відзначати свято за григоріанським календарем – разом з усім християнським світом.  

5473
14.11.2022

Парафія села Криворівня Івано-Франківської області вирішила перенести святкування Різдва із 7 січня на 25 грудня, щоб відзначати свято за григоріанським календарем – разом з усім християнським світом.  

886
06.11.2022

Найвищий рівень довіри до Церкви в західному регіоні (86%), у центральному регіоні їй довіряють 72%.    

1037
25.10.2022

Селяни, що прийшли провести Дмитра в останню путь, не вірили очам: відспівували героя України під зачиненою церквою.    

1605
14.11.2022

Історія сюжету заснована на реальних подіях. Захід присвячений 80-річчю створення УПА.  

626
19.11.2022

Білий дім заявив, що тільки президент України Володимир Зеленський може прийняти рішення про початок мирних переговорів з Росією, відкинувши думку про те, що США тиснуть на Київ для переговорів.

491
14.11.2022

Міністерство закордонних справ України відреагувало на заяви Росії, яка "не сприймає попередніх умов щодо України.  

625
06.11.2022

Адміністрація президента США Джо Байдена приватно закликає українську владу заявити про свою готовність вести переговори з Росією.  

936
01.11.2022

Кадрові рішення остаточно будуть прийняті у наступі два дні.

1172