Спірні «Нивки»

 

Івано-Франківська міська рада не погодилась на пропозиції села Загвіздя Тисменицького району щодо врегулювання земельного спору і доручила міському голові Вікторові Анушкевичусу продовжити перемовини стосовно врегулювання межового конфлікту та досягнення прийнятного компромісу в інтересах міської громади.

 

З чого все почалось
Мова йде про спірні землі в урочищі «Нивки» мікрорайону «Черешеньки». Як повідомив міський голова Віктор Анушкевичус, свого часу облрада передала частину загвіздянських земель і птахофабрики «Авангард» Івано-Франківську та підготувала карту відповідного їх розмежування. Однак цю передачу тоді так і не довели до логічного закінчення та належного юридичного оформлення, а Івано-Франківськ й досі не має затвердженої межі із селом Загвіздя. Однак попри це міська рада Івано-Франківська попереднього скликання, як висловився В.Анушкевичус, «на межі, якої немає», виділила 358 особам земельні ділянки під індивідуальне будівництво в мікрорайоні «Черешеньки». Але й Тисменицька РДА свого часу частину зараз спірних земель надала людям. Ось так і виник межовий земельний конфлікт між Івано-Франківськом та Загвіздям, сторони якого звинувачують одне одного у перевищенні повноважень при виділенні людям земель і відстоюють свої інтереси в судах.

 

Дорога ціна компромісу
Водночас Івано-Франківськ, Загвіздя та Тисменицька райдержадміністрація, які по суті стали заручниками теперішньої ситуації, шукають порозуміння та компромісу. Голова Тисменицької райради Володимир Семенів наголошує, що рішення облради 1989 року про передачу частини загвіздянських земель містові не затвердила ні президія Верховної Ради УРСР, ні Верховна Рада України, а тому статус цих земель залишається таким, яким був. Але Тисменицька РДА і Загвіздянська сільська рада зараз пропонують містові піти на компроміс. За словами сільського голови Загвіздя Любомира Білогубка, сільська громада може піти назустріч містові й врегулювати цей земельний спір без продовження судової тяганини. Натомість місто має залишити земельні ділянки для ведення сільського господарства за сімома загвіздянцями, які їх обробляють з 90-х років, закріпити за Загвіздям ще два гектари землі в урочищі «Нивки» з метою подальшого соціально-економічного  розвитку села та надати вісім мільйонів гривень на ремонти Будинку культури і дитячого садка, завершення будівництва адмінбудинку та відкриття ФАПу, на ремонт доріг та проведення каналізації в Загвізді.

 

Інший варіант
Івано-Франківська влада запропонований Загвіздям компроміс вважає надто дорогим і несправедливим по відношенню до міської громади. Секретар міської ради Руслан Марцінків каже, що віддати Загвіздю чотири гектари землі було б несправедливим: «Ми як представники міської громади не можемо з цим погодитись.

Це не та точка компромісу. І мова про це не може йти», – заявив він. Міський голова Віктор Анушкевичус теж засумнівався в обгрунтованості цифри фінансового відшкодування і допомоги селу на його соціальний розвиток. «Я вважаю, що вісім мільйонів гривень – це забагато. А ось по одному мільйону гривень впродовж трьох-чотирьох років ми Загвіздю могли б виділяти», – сказав мер. Водночас він наголосив, що рішення про виділення земель людям під забудову в мікрорайоні «Черешеньки»  було вірним. «Це рішення було прийняте разом з людьми. Це безпрецедентний випадок, коли половину ділянок ми виділяли за рекомендацією територіального комітету «Пасічна», а другу половину – за рішенням міськвиконкому. 29 ділянок ми виділили ветеранам-афганцям, ліквідаторам-чорнобильцям та вчителям», – наголосив В.Анушкевичус.

В підсумку міська рада доручила міському голові продовжити перемовини з Тисменицькою РДА та Загвіздянською сільрадою стосовно врегулювання межового земельного спору і досягнення прийнятного компромісу в інтересах громади Івано-Франківська. Таке рішення підтримали 38 депутатів міськради.

 

"Західний кур’єр"


18.12.2011 1704 0
Коментарі (0)

08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

342
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

529
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5403
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1441
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1318
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2610

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

366

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1206

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1041

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

959
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

271
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10647
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

348
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

618
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5663
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1437
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

327
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

228
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

584 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1019
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

885