Сьомий місяць роботи Кабміну: як міністри виконують обіцянки (ІНФОГРАФІКА)

«Слово і діло» продовжує відстежувати обіцянки Кабінету міністрів Дениса Шмигаля.

За сім місяців роботи прем'єр-міністр і члени уряду виконали 221 обіцянку, провалили – 80 і 710 залишається в процесі виконання.

За період з 5 вересня по 4 жовтня міністри дали 89 нових обіцянок, виконали – 38, провалили – 6.

З методологією, за якою аналітики «Слово і діло» відстежують виконання обіцянок всіх політиків, можна ознайомитися тут.

Які обіцянки за місяць провалив Кабмін

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль не виконав обіцянку в цьому році виділити 10 млрд грн державних гарантій в рамках програми «Нові гроші». «У цьому і наступному році ми будемо виділяти по 10 мільярдів державних гарантій, щоб гарантувати й дати можливість бізнесу отримати в банках нові гроші на свій розвиток, у тому числі на збереження і створення нових робочих місць», – говорив Шмигаль. Однак змінами до державного бюджету передбачили тільки 5 млрд грн.

Віцепрем'єр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров не виконав обіцянку до вересня завершити бета-тестування проекту «еМалятко», тестування тривало ще на початку осені.

Денис Малюська забув про обіцянку зареєструвати у Верховній раді законопроект щодо діяльності нотаріусів. «Нотаріуси взагалі отримають більше прав. Вони зможуть самостійно контролювати себе. Нотаріальна палата здійснюватиме контроль замість Мін'юсту. Зрештою, вони перейдуть на електронний нотаріат, а не зберігатимуть всі ці величезні архіви», – розповідав міністр юстиції. Ініціативу він обіцяв подати до вересня, але не подав.

До вересня міністр інфраструктури Владислав Криклій обіцяв Київській області 100 автомобілів пересувних відділень від «Укрпошти». Всього за інформацією міністерства 30 вересня для пересувних відділень «Укрпошти» передали 500 автомобілів, які направили по 6 областям. Київська область отримала 94 авто, тобто менше обіцяного і пізніше за терміном.

Які обіцянки виконали міністри

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов виконав обіцянку збільшити кількість ПЛР-тестів на коронавірус до 20 тисяч на добу. На кінець вересня, за інформацією МОЗ, за добу робили 27, 24, 29, 26 тисяч ПЛР-тестів.

Також Степанов виконав обіцянку про те, що в проєкт держбюджету на 2021 рік закладено 1,75 млрд грн на потреби екстреної допомоги. Передбачили в проєкті бюджету – 2 млрд.

Шмигаль в березні обіцяв найближчим часом ініціювати призначення міністрів на вільні вакансії в уряді. Протягом пів року уряд запропонував призначення міністрів на вакантні посади, але не всі призначення були підтримані (мова про Сергія Шкарлета і Ольгу Буславець). Однак ініціативи від Кабміну були – обіцянка виконана.

Віцепрем'єр Олексій Резніков виконав обіцянку з програми ввести механізм виплати компенсацій за житло, зруйноване в результаті російської агресії, а також обіцянку удосконалити перелік і обсяг обмежених або заборонених до переміщення через лінію розмежування товарів.

Владислав Криклій обіцяв до кінця 2020 року закупити 220 відеокамер для доріг державного значення. У Міністерстві інфраструктури на початку вересня повідомили, що тендери на закупівлю комплексом проведені і договори уклали. Пізніше інформацію підтвердили в Державному агентстві інфраструктурних проєктів.

Виконуючий обов'язки міністр освіти Сергій Шкарлет виконав обіцянку з програми розширити доступ абітурієнтів з тимчасово окупованих територій в українські ВНЗ. В Україні до 100 збільшили кількість освітніх центрів «Крим – Україна» і «Донбас – Україна», в такі центри повинні спочатку звертатися абітурієнти з тимчасово окупованих територій. Далі вони складають іспити з української мови, історії України та профільного предмета. Заяви абітурієнту можуть подавати в усі виші України, раніше список був обмежений. Крім того, Верховна рада ухвалила закон для того, щоб абітурієнти з окупованих територій Криму і Донбасу вступали без ЗНО.


Читайте також:

Зарплати в Кабміні: скільки Шмигаль і міністри заробили в серпні (ІНФОГРАФІКА)


06.10.2020 16244
Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1080
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

548
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

912
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1958
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3480
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2380 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

738

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

639

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

620

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

621
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10273
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1119
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5180
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

925
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2730
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1126
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

318
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

644
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

551
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

610
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

959 2